Wojciech Zielecki wzmacnia zespół Peakside w Polsce

Wojciech Zielecki dołączył do zespołu Peakside Capital Advisors w Polsce.
Ma ponad 17-letnie doświadczenie zawodowe. Teraz przełoży je na rozwój pozycji Peakside w segmencie nieruchomości magazynowo-industrialnych. Wojciech Zielecki objął stanowisko Project Management Director i będzie odpowiedzialny za zarządzanie i nadzór nad realizowanymi projektami Peakside w Polsce.

Wojciech Zielecki posiada wieloletnie doświadczenie w branży nieruchomości komercyjnych. Jego wiedza i umiejętności są bardzo ważne dla funduszu, który pracuje nad rozbudową swojego portfolio o inwestycje na rynku nieruchomości magazynowo-industrialnych. Peakside planuje budowę portfela zróżnicowanych obiektów, w tym między innymi typu City Logistics, BTS i parków magazynowych.

Wojciech jest świetnym i zorientowanym na cel ekspertem. Ma bardzo duże doświadczenie
w planowaniu, zarządzaniu i nadzorowaniu inwestycji na rynku nieruchomości. Jego umiejętności są dla nas bardzo cenne i jestem przekonany, że osiągniemy wspólny sukces wzmacniając pozycję Peakside na polskim rynku nieruchomości magazynowo-industrialnych
– powiedział Roman Skowroński, dyrektor zarządzający Peakside Capital Advisors w Polsce.

Wojciech Zielecki będzie nadzorował i koordynował realizację projektów nieruchomości magazynowo-industrialnych, które fundusz planuje w najbliższym czasie. Przed dołączeniem do Peakside Wojciech Zielecki jako Chief Delivery Officer i Head of Project Management kierował zespołami i nadzorował projekty dla Polcom Group. Wcześniej związany był JLL w Polsce (Jones Lang LaSalle) gdzie doświadczenie zawodowe zdobywał przez 9 lat piastując stanowiska, Senior Project Manager, Project Director i Director. Wcześniej karierę zawodową budował także za granicą pracując w Wielkiej Brytanii w Sir Robert McAlpine oraz w J W Construction Holding i Olejnik Systemy Magazynowe.

Wojciech Zielecki jest absolwentem wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiskowej Politechniki Rzeszowskiej. Ukończył także University of the West of England w Bristolu w Wielkiej Brytanii i posiada uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno–budowlanej. Jest również członkiem Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), do którego przynależność gwarantuje najwyższej klasy profesjonalizm w branży nieruchomości i budownictwa.

***

Peakside Capital jest niezależnym inwestorem oraz zarządcą inwestycji i funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Firma w imieniu inwestorów instytucjonalnych zarządza aktywami o wartości ok. 1,4 mld EUR. Peakside realizuje zróżnicowane strategie inwestycyjne, dopasowane do specyficznych potrzeb inwestorów, począwszy od inwestycji typu „core”, a kończąc na projektach typu „value-add”, dotyczących zarówno nieruchomości komercyjnych jak i mieszkaniowych. Spektrum inwestycji Peakside obejmuje zakup pojedynczych nieruchomości, projektów deweloperskich jak również portfeli nieruchomości, a także kredytów zabezpieczonych na nieruchomościach czy też firm nieruchomościowych. Firma zatrudnia ponad 30. profesjonalistów w swoich biurach w Warszawie, Pradze, Frankfurcie, Zug oraz Luksemburgu.

www.peakside.com