The BSS Forum i gala Outsourcing Stars – 23 stycznia 2020

The BSS Forum oraz gala Outsourcing Stars to najważniejsze wydarzenia branży nowoczesnych usług dla biznesu otwierające rok 2020 w Polsce.

23 stycznia 2020 Poznań stanie się europejską stolicą outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu. Całodniowe The BSS Forum stanowi merytoryczne podsumowanie roku w branży BSS (Business Support Services) oraz analizę trendów i wyzwań w obszarach zarządzania, kadrowym, sprzedaży i rozwoju osobistego. Poza dyskusjami organizatorzy w tej edycji przygotowali też dwie sesje warsztatowe. Wieczorna Gala Outsourcing Stars, to najbardziej spektakularne wydarzenie branży BSS w Europie.

Celem The BSS Forum jest skupienie się na najważniejszych trendach i wyzwaniach, przed jakimi staje sektor BSS na przełomie kolejnego X-lecia. W dyskusjach, prelegenci wrócą do omówienia fundamentów, na których zbudowany jest sektor nowoczesnych usług dla biznesu. Poruszanymi tematami będą lokalizacje na centra operacyjne, wyzwania kadrowe, zagadnienia prawne oraz rozwój osobisty kadr menedżerskich.

Miastem Gospodarzem tegorocznej, czwartej edycji BSS Forum oraz siódmej Gali Outsourcing Stars został Poznań. Stolica Wielkopolski aż pięciokrotnie zdobyła tytuł najlepszego miasta dla sektora usług nowoczesnych oraz statuetki Outsourcing Stars w konkursie organizowanym przez Fundację Pro Progressio.

„Będziecie mieli Państwo okazję sami się przekonać, że Poznań zdobył te nagrody w pełni zasłużenie. To prawdziwie europejska lokalizacja, miasto ludzi otwartych, zorientowanych na rozwój. Siłą Poznania są ludzie, dzięki którym inwestycje największych światowych marek nabierają rozpędu, a samo Miasto rozwija się w dobrym kierunku.” – mówił w zapowiedzi wydarzenia Bartosz Guss, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Poznań w 2019 przyciągnął aż pięć nowych projektów z sektora usług nowoczesnych. Dotychczas ogłoszone zostały FlexDev (NEXT:IT), Transition Technologies, Apptimized, PATeam. Sektor usług nowoczesnych w Poznaniu rośnie także dzięki rozwojowi firm obecnych w stolicy Wielkopolski już od dawna. Brytyjski koncern farmaceutyczny GSK, działający w Poznaniu w branży produkcyjnej oraz w sektorze IT, otworzył w Poznaniu w tym roku GSK Finance Hub, które obsługiwać będzie całą Europę. Na rynek polski w Poznaniu weszła też firma Majorel, która jest połączeniem Arvato CRM Solutions, dawnej spółki zależnej firmy Bertelsmann i przedsiębiorstw CRM marokańskiej Grupy Saham.

Dobrze widocznym sukcesem Poznania dla każdego, kto odwiedza to miasto, jest także rozwój amerykańskiego giganta firmy Franklin Templeton. Firma zakupiła na własność nowy budynek zrealizowany przez Skanska w ramach projektu Nowy Rynek. Tym samym Franklin Templeton, zatrudniający już blisko tysiąc osób, przeniósł się do prestiżowej lokalizacji tuż obok dworca głównego i ścisłego centrum miasta.

Inicjatywy dla branży technologicznej wpisują się doskonale w szerszy projekt, jakim jest Smart City Poznań. Miasto w interdyscyplinarnym zespole wypracowało model wdrażania idei smart city. Przeprowadzono gruntowną analizę aktualnie realizowanych i planowanych w Poznaniu projektów i wybrano te, które spełniają kryteria smart city, czyli są integrujące, innowacyjne i zaawansowane technologicznie. Poznański model smart city charakteryzuje jakość, szeroko rozumiana oszczędność (m.in. czasu, energii, miejsca) i pragmatyka. Priorytetowymi są głównie rozwiązania uniwersalne, pomysły, z których mogą korzystać wszystkie grupy społeczne.

„Model wyznacza ramy dla dalszego rozwoju miasta, które będzie realizowało potrzeby mieszkańców w jak największym stopniu, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.” – mówiła Katja Lożina, dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Miasta Poznania.

Tegoroczna, czwarta edycja The BSS Forum oraz siódma edycja Gali Outsourcing Stars będą zorganizowane pod hasłem „Focus on Sources”. Organizator – Fundacja Pro Progressio chce zwrócić uwagę na fakt, że dla silnego i stabilnego rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu, istotne są solidne fundamenty w obszarze strategii biznesowych, rozwoju kadr, czy też rozwoju technologii i innowacji.

„Jestem przekonany, że tematy, które przygotowaliśmy na BSS Forum, po raz kolejny wyznaczą trendy i staną się obiektami wielu ciekawych dyskusji w całym nadchodzącym roku 2020. Naszą Galę, jak co roku przygotowujemy w nowej odsłonie i będzie to niepowtarzalne wydarzenie. Zapraszam do Poznania!” – powiedział Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Real Estate Talks dołączył do grona Patronów Mediowych BSS Forum oraz Gali Outsourcing Stars. Tym samym dla wszystkich naszych czytelników mamy 15% rabatu od organizatora na zakup biletów na obydwa wydarzenia. Oto kod – 110ff6bbd0 – którego należy użyć przy rejestracji na stronie https://bssforum.com/. Do zobaczenia w Poznaniu!