Bonduelle Polska nowym najemcą Lakeside

Bonduelle Lakeside

Bonduelle Polska, lider w przetwórstwie produktów warzywnych, w II kwartale 2024 roku przeniesie siedzibę do Lakeside, długo wyczekiwanej, prestiżowej inwestycji, należącej do ATENOR. W procesie negocjacji najemcę, firmę Bonduelle Polska wspierała firma Walter Herz, natomiast spółkę ATENOR reprezentowała Agencja Biurowa JLL.

Bonduelle Polska S.A. jest częścią grupy Bonduelle, międzynarodowego koncernu specjalizującego się w przetwórstwie warzyw. Obecnie w Polsce znajdują się dwie fabryki Bonduelle, zatrudniające blisko 500 osób i przetwarzające około 55 tys. ton warzyw rocznie, co sprawia, że Bonduelle pozycjonuje się jako lider na polskim rynku.

Budynek biurowy Lakeside, zlokalizowany w najbardziej zielonej części Mokotowa, powstał z myślą o komforcie przebywających w nim osób. Zostanie wyposażony w szeroką gamę udogodnień, takich jak zielone tarasy dla najemców, lokal gastronomiczny z kawiarnią, pełna infrastruktura dla rowerzystów oraz stacje do ładowania aut, rowerów i hulajnóg elektrycznych. Umiejscowiona na warszawskim Mokotowie inwestycja będzie wyróżniać się zarówno niepowtarzalnym widokiem na jezioro i park, jak i  doskonałym usytuowaniem pod względem komunikacyjnym. W bliskiej odległości od budynku znajdują się stacje metra M1 Służew oraz Wilanowska jak również duża liczba przystanków autobusowych i tramwajowych.

W Lakeside natura będzie na wyciągnięcie ręki, zarówno w parku jak i w samej inwestycji, którą zaprojektowano przykładając ogromną wagę do kwestii związanych ze środowiskiem i ekologią. Budynek już na etapie projektu otrzymał certyfikaty BREEAM, na najwyższym poziomie Outstanding oraz WELL na poziomie Gold.

– Lakeside ponownie przyciąga rozpoznawalnego najemcę, co niewątpliwie potwierdza fakt, że kolejne firmy dostrzegają wartość tego wyjątkowego biurowca. Widzimy, iż cenią sobie one główne zalety Lakeside – doskonałą lokalizację tuż przy parku w połączeniu z nowoczesnością oraz szeroką gamą udogodnień i zielonych rozwiązań, którymi wyróżnia się ta inwestycja. – mówi Małgorzata Arseniuk, Senior Consultant, Office Agency, JLL.

 

Lakeside to nowoczesny biurowiec o najwyższym standardzie, zlokalizowany przy ul. Szturmowej 2,
w Warszawie. Jego powierzchnia całkowita obejmie 23 844 mkw. Generalnym wykonawcą budynku jest firma PORR, a budowa w pełni zasilana jest czystą energią z odnawialnych źródeł. Swoją architekturę LAKESIDE zawdzięcza projektowi Grupy 5 Architekci. Wyłącznym agentem, odpowiedzialnym za komercjalizację budynku jest międzynarodowa firma doradcza JLL.

Zależało nam na tym, aby pierwsza inwestycja ATENOR w Warszawie była tą flagową, będąc jednocześnie świadectwem jakości, jaką tworzymy jako deweloper. Lakeside jest szczególnym biurowcem, który w swojej innowacyjności łączy zarówno nowoczesne technologie i udogodnienia wraz z bliskością i dbałością o naturę. Projekt został zrealizowany z niebywałą starannością właśnie o te dwa aspekty – komfort najemców i ich pracowników, oraz środowisko naturalne i zrównoważony rozwój. Są to kwestie kluczowe dla coraz większej grupy firm, jak również dla nowego najemcy Lakeside – Bonduelle. – mówi Karolina Pawłowska, Development & Leasing Manager, ATENOR .

– Kompleksowe doradztwo w procesie relokacji to zakres usługi jakiego firma Bonduelle oczekiwała od doradcy. Owocna współpraca obejmowała poszukiwanie odpowiedniego budynku dla Bonduelle, wsparcie w zakresie planów aranżacyjnych, negocjacje prawne i finansowe oraz dobór profesjonalistów w zakresie wyposażenia biura i wsparcia w zakresie technicznym. Przeprowadzka do Lakeside z pewnością pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój firmy. – mówi Tomasz Krawczyk, Walter Herz.

ATENOR to firma deweloperska działająca zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, uznana przez GRESB za globalnego lidera w branży nieruchomości, posiadająca ogólnoeuropejskie doświadczenie oraz notowana na giełdzie Euronext Brussels. Poprzez podejście do kwestii urbanistycznych i architektonicznych dąży do odpowiedniego reagowania na nowe wyzwania stawiane przez zmiany w życiu miejskim i zawodowym. Spółka ATENOR, inwestuje w nieruchomości o dużej skali, spełniające surowe kryteria lokalizacji, efektywności ekonomicznej i poszanowania środowiska. Atenor jest uznawany
za międzynarodowego i zrównoważonego dewelopera projektów urbanistycznych, spełniającego wymogi europejskiej taksonomii i dążącego do uzyskania najwyższych klasyfikacji certyfikatów BREEAM i WELL.

Zobacz także: 7R City Park Gdańsk South II przyciągnął IGS Schreiner

– koniec –

O JLL

JLL (NYSE: JLL) jest wiodącą firmą świadczącą usługi profesjonalne, specjalizującą się w zarządzaniu nieruchomościami i inwestycjami. JLL kształtuje przyszłość nieruchomości dla lepszego świata poprzez wykorzystanie najbardziej zaawansowanej technologii do tworzenia najlepszych możliwości, niesamowitych przestrzeni i zrównoważonych rozwiązań w zakresie nieruchomości dla naszych klientów, pracowników i społeczności. JLL to firma z listy Fortune 500 z rocznymi przychodami w wysokości 19,4 mld dolarów, prowadząca działalność w ponad 80 krajach i zatrudniająca na całym świecie ponad 102 000 pracowników według stanu na 30 września 2022 r. JLL jest marką i zastrzeżonym znakiem towarowym Jones Lang LaSalle Incorporated.