Panattoni przekazuje klucze do nowej fabryki Maxcess – ponad 13 000 m kw. nowoczesnej powierzchni w Łubowie

Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, ukończyło i oddało do użytku główny europejski zakład produkcyjny dla firmy Maxcess. Obiekt zrealizowany w formule BTS pozwoli na relokację dotychczasowej fabryki, zwiększenie zdolności opracowywania nowych produktów i usług oraz docelowo dwukrotny wzrost zatrudnienia, wspierając rozwój lokalnego rynku pracy.

Ceremonia przekazania kluczy miała miejsce 14 marca br. w Falkowie, w Gminie Łubowo niedaleko Gniezna. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli inwestora, dewelopera oraz lokalnych władz, co podkreśla znaczenie inwestycji dla regionu. W nowej fabryce może znaleźć pracę nawet 350 osób – dwukrotnie więcej niż w dotychczasowym zakładzie Maxcess, jednocześnie lokalizacja umożliwi zachowanie dotychczasowego, doświadczonego zespołu.

Nowa fabryka o powierzchni ponad 13 000 m kw. odgrywa kluczową rolę w dalszym rozwoju Maxcess, światowego lidera w produkcji systemów automatyki przemysłowej. Obiekt będzie służył jako centralny zakład produkcyjny firmy w Europie, usprawniając procesy takie jak nawijanie, prowadzenie, cięcie czy transportowanie materiału. Z myślą o optymalizacji procesów produkcyjnych, wyposażono go m.in. w suwnice, szynoprzewody, orurowanie sprężonego powietrza, rozprowadzenie gazów czy instalację wody technologicznej.

– „Proces deweloperski szytego na miarę obiektu różni się znacząco od standardowych inwestycji. Nasze zaangażowanie w spełnienie konkretnych potrzeb łączy się tu z procesem projektowania i całkowicie indywidualną realizacją, przynosząc wyjątkowy efekt. Jest to dla nas ogromna satysfakcja i dowód na to, że transparentność oraz wzajemne zaufanie są kluczem do sukcesu ambitnych projektów. Fabryka Maxcess w Łubowie to kolejna realizacja Panattoni BTS, która idealnie wpisuje się w innowacyjną wizję naszego klienta i odgrywa strategiczną rolę w rozwoju globalnej firmy” – podkreśla Maciej Zawada, BTS Development Director w Panattoni.

Nowy zakład Maxcess to także element zrównoważonego rozwoju firmy. Obiekt zostanie certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza jego wysoki standard ekologiczny. Został wyposażony w liczne rozwiązania ograniczające zużycie energii i wody, w tym m.in. duże przeszklenia części biurowej, świetliki czy rozdzielnie niskiego i średniego napięcia z ograniczonym dostępem. Dodatkowo, Panattoni przygotowało inwestycję pod instalację paneli fotowoltaicznych i zadbało o tereny zielone. Na działce posadzono blisko 150 drzew rodzimych gatunków, ponad 400 krzewów, założono łąkę kwietną, a także postawiono domki dla owadów oraz budki lęgowe dla ptaków.

W trakcie realizacji projektu dla Maxcess w Łubowie, firmy Panattoni oraz Dekpol Budownictwo – generalny wykonawca inwestycji – zaangażowały się również w życie lokalnej społeczności. Dzięki zaangażowaniu zespołów został zainicjowany i przeprowadzony remont budynku schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gnieźnie.

zobacz także: Panattoni wchodzi w ostatni etap realizacji 38 500 m kw. w Pile. Aż 32 500 m kw. dla CEVA Logistics do obsługi Signify

1 KOMENTARZ

Comments are closed.