Mokotowski amfiteatr w zaawansowanym stadium

Amfiteatr
Amhitheather by Adgar

Prace przy ogólnodostępnym amfiteatrze zlokalizowanym przy ul. Konstruktorskiej 11 na Biznesowym Mokotowie trwają, pomimo trudnej sytuacji. Amfiteatr wyrósł z ziemi i stopniowo przybiera ostateczny kształt. DM Building – generalny wykonawca obiektu rozpoczął prace w II kwartale 2019 roku. Inwestorem jest firma Adgar Poland i jest to inicjatywa mająca na celu poprawę jakości życia w dzielnicy. Na czas budowy projekt został otoczony kolorowym płotem z graffiti nawiązującym do działalności firmy Adgar Poland oraz jej flagowego konceptu Brain Embassy.

Adgar Poland od lat związany z Biznesowym Mokotowem, tworzy przyjazne i ekologiczne miejsca z myślą o mieszkańcach i pracownikach okolicznych firm. Jako jedni z pierwszych wprowadzili do budynków biurowych takie udogodnienia jak siłownie, przedszkola czy ekologiczne myjnie samochodowe, które cieszą się wyjątkową popularnością. Wszystkie zakupione obiekty biurowe dostosowuje do wymagań ekologicznych certyfikatów oraz zapewnia dużą ilość zieleni, również w okolicach budynków.

Adgar Poland dba również o to, aby być członkiem lokalnej społeczności Mokotowa, czego wyrazem jest budowa ogólnodostępnego amfiteatru. Obiekt, zaprojektowany przez pracownię architektoniczną mode:lina, powstaje przy budynku Adgar BIT przy ulicy Konstruktorskiej 11, a jego celem jest zwiększenie atrakcyjności tej części dzielnicy. Budowa rozpoczęła się w II kwartale 2019 roku i dzięki intensywnym pracom generalnego wykonawcy, pod koniec lutego 2020 widoczny był już znaczny postęp.

W chwili obecnej generalny wykonawca, firma DM Building, zakończył prace żelbetowe sceny plenerowej. Do betonowania wykorzystano specjalną mieszankę o wyższej wytrzymałości, co pozwoliło na sporą oszczędność czasu realizacji. Dobierane są ostatnie komponenty zagospodarowania placu oraz przygotowywany jest grunt pod wysepki rekreacyjne. Trwają także prace związane z zakładaniem instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Wkrótce rozpocznie się instalacja stalowej konstrukcji dachu oraz planowany jest montaż szklanego zadaszenia. Prace idą sprawnie dzięki dodatkowo zatrudnionym, wykfalifikowanym pracownikom. W związku z epidemią na budowie obowiązują szczególne środki ostrożności. Każdy z pracowników wyposażony jest w maski zapobiegające przenoszeniu wirusa oraz nitrylowe rękawiczki. Zaplecze socjalne zostało zmodyfikowane tak, aby pracownicy mogli spożywać posiłki w odległości 1,5 m od siebie. Ponadto, zastosowano rotację w czasie przerw zezwalając na obecność w pomieszczeniu maksymalnie sześciu osób, a przy wejściu umieszczony został żel do dezynfekcji dłoni.

,,Budowa sceny plenerowej niesie dla nas wiele nieznanych dotychczas doświadczeń i ciekawostek. Nie jest łatwo o wybudowanie nowego obiektu na powierzchni przylegającej do istniejącego już budynku. Niemniej mamy wsparcie wielu partnerów, którzy dostarczają technologie i materiały sprofilowane dokładnie pod inwestycję firmy Adgar Poland. Nasi doświadczeni partnerzy, tacy jak chociażby firma Betard, która dostarczała prefabrykowane trybuny m.in. na Stadion Olimpijski we Wrocławiu oraz Stadion Miejski w Łodzi, wspierała nas przy produkcji trybun oraz schodów, które niedawno zamontowaliśmy – mówi Dawid Cybulski, Dyrektor Zarządzający firmą DM Building.

„Otwarcie amfiteatru planowane jest na czerwiec. Już teraz opracowywany jest program wydarzeń mający spełnić potrzeby mieszkańców i pracowników Biznesowego Mokotowa. Wierzymy, że dostępność miejsca do zorganizowania spotkania na świeżym powietrzu będzie atrakcyjną alternatywą dla wielu osób i podmiotów, doskonale uzupełniającą ofertę przestrzeni do spotkań dostępnych w ramach Brain Embassy” – mówi Monika Kaczmarczyk, Dyrektor Zarządzająca Brain Embassy.

Adgar Poland jest długoterminowym właścicielem nieruchomości biurowych. Firma funkcjonuje na rynku izraelskim, kanadyjskim i belgijskim, w Polsce obecna od 1999 roku. Do tej pory Adgar koncentrował się na rynku warszawskim, gdzie posiada bogate portfolio najwyższej klasy budynków biurowych na Mokotowie i Ochocie, m.in. Adgar Park West i Kompleks Adgar Plaza. Od 2018 r. wszystkie obiekty w portfolio podlegają ekologicznej certyfikacji. Adgar Poland pozostaje pionierem w tworzeniu unikatowych rozwiązań w przestrzeni biurowej, przyjaznych najemcom i sprzyjających ich biznesowemu rozwojowi. Firma rozwija własne koncepty, których elastyczna i kreatywna przestrzeń redefiniuje tradycyjny model wynajmu biur i spotyka się z dużym zainteresowaniem najemców. Adgar Poland samodzielnie zarządza własnymi obiektami, przekształcając je w ekologiczne budynki, wyposażając w innowacyjne technologie i stawiając na długofalowe relacje ze swoim najemcami. Celem firmy jest dalszy rozwój poprzez realizację nowych projektów i zakup kolejnych nieruchomości, także w innych dużych miastach kraju.

Amfiteatr
Amhitheather by Adgar

Więcej publikacji na temat budownictwa tutaj