GLP Warsaw III Logistics Centre już gotowe

GLP Warsaw III Logistics Centre

Zakończyła się realizacja już czwartego na Mazowszu projektu GLP – międzynarodowej firmy specjalizującej się w inwestycjach w obszarze logistyki, energii odnawialnej oraz technologii. Jej najnowszy budynek o powierzchni 35 500 mkw. położony jest tuż za wschodnią granicą administracyjną Warszawy, przy węźle „Kobyłka” drogi ekspresowej S8, stanowiąc idealną alternatywę dla magazynów miejskich.

Projekt powstał w wysokim standardzie i jest dostosowany do potrzeb szerokiego grona klientów. Dzięki dogodnej lokalizacji umożliwia łatwy dostęp do pozostałych części kraju.

GLP Warsaw III Logistics Centre wyróżnia ponadstandardowa wysokość 12 metrów oraz liczne  rozwiązania zgodne z najlepszymi praktykami GLP w zakresie zrównoważonego rozwoju. W budynku zwiększono liczbę świetlików dachowych, poprawiających naturalne doświetlenie strefy przydokowej, a także zastosowano oświetlenie LED sterowane systemem DALI. Na parkingu można skorzystać z ładowarek pojazdów elektrycznych, a na terenach zielonych powstały domki dla owadów, które wpłyną pozytywnie na bioróżnorodność okolicy.

Wśród firm korzystających z GLP Warsaw III Logistics Centre są już takie firmy jak Sanico i Mateus. W budynku jest jeszcze dostępna powierzchnia – obiekt jest odpowiednio podzielony i gotowy do wprowadzenia się kolejnych użytkowników.

„Ukończenie tego projektu to istotne osiągnięcie w kontekście obecnej sytuacji rynkowej. GLP Warsaw III Logistics Centre gwarantuje sprawny dostęp do odbiorców zarówno w stolicy, jak i w całej wschodniej Polsce. Bliskość Warszawy to także atut dla pracodawców, którzy czerpią z puli wysoko wykwalifikowanych specjalistów” – mówi Magdalena Górska-Wojtas odpowiedzialna za rozwój biznesu GLP w Warszawie i okolicach. „Obserwujemy niesłabnący popyt na powierzchnie magazynowe w sąsiedztwie Warszawy, dlatego już prowadzimy budowę 24 000 mkw. Warsaw V Logistics Centre w Natolinie, tuż obok węzła autostrady A2 “Grodzisk Mazowiecki” – dodaje.

Zobacz także: W Kutnie powstaje magazyn wysokiego składowania dla Katoen Natie. Obiekt buduje firma Commercecon

– – –

O GLP

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie tworzy wartość dla klientów i inwestorów, zarządzając aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów.

Istotnym elementem działalności GLP są liczne inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie: www.glp.com/global.

Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 5,6 mln mkw.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. powierzchni logistycznej. Więcej informacji o działalności GLP w Europie dostępnych jest na stronie eu.glp.com.