Trwa budowa WIMY Widzewskiej Manufaktury. Jak zmienia się nowa perła Łodzi?

WIMA Widzewska Manufaktura

WIMA Widzewska Manufaktura w Łodzi to miejsce, które w bezpośredni sposób nawiązuje do industrialnego rodowodu miasta. Obecnie trwają intensywne prace, mające na celu nadanie mu drugiego życia. Inwestor, Cavatina Holding S.A., planuje stworzenie tam spektakularnego projektu mixed-use, między innymi z lokalami mieszkaniowymi o wysokim standardzie i o loftowym charakterze oraz ogólnodostępnymi terenami zieleni, w tym rewitalizowanym parkiem o powierzchni 9 tys. mkw. Jak wpisuje się on w charakterystykę rynku mieszkaniowego w Łodzi? Na jakim etapie znajdują się prace budowlane?

Prestiżowa odpowiedź na potrzeby mieszkańców

Łódzki rynek mieszkaniowy wyróżnia się dużą dynamiką wzrostową, jeśli chodzi o podaż nowych mieszkań. Według danych Otodom tylko w listopadzie wprowadzono do sprzedaży 985 lokali deweloperskich. Łódź stała się tym samym drugim w Polsce rynkiem z największą liczbą tego typu mieszkań, dysponując ponad 7 tys. lokali w ofercie. Mimo wszystko w mieście nadal obserwuje się deficyt podaży.
Mówiąc o atutach mieszkań, które skłaniają potencjalnych klientów do zakupu, w Łodzi najpopularniejsze są lokale o metrażach od 40 do 60 mkw., znajdujące się w dogodnych lokalizacjach, np. przy ciągach komunikacyjnych lub w bezpośrednim sąsiedztwie punktów usługowych. Kluczową rolę odgrywa także dostęp do otwartych terenów zieleni. Jak na tym tle wypada WIMA?

Projekt WIMA Widzewska Manufaktura wkracza w kolejną fazę budowy. Znajduje się on przy strategicznej arterii, al. Piłsudskiego, umożliwiającej łatwy dostęp zarówno do centrum miasta, jak i autostrady A1. W ramach wieloetapowej inwestycji, w budynku B Resi Capital S.A. prowadzi obecnie sprzedaż 129 doskonale doświetlonych mieszkań, dostępnych w metrażach od 29 do 67 mkw. Naszą główną misją jest stworzenie przyjaznego mieszkańcom miejsca, z poszanowaniem jego historycznego dziedzictwa, a jednocześnie wyróżniającego się nowoczesnością i walorami funkcjonalnymi na najwyższym poziomie. Zadbaliśmy również o tereny zieleni – jednym z kluczowych elementów WIMY będzie rewitalizowany, ponad 100-letni park o powierzchni 9 tys. mkw.” – mówi Klaudia Kwiatkowska, Manager ds. Sprzedaży w Resi Capital.

Prace budowlane nabierają tempa

Kompleks WIMA Widzewska Manufaktura realizowany jest na wielką skalę. Docelowo będzie on multifunkcyjną przestrzenią, integrującą różnorodne funkcje – w tym apartamenty mieszkalne, obiekty handlowe i gastronomiczne, a także tereny zielone oraz miejsca dedykowane wydarzeniom kulturalnym. Działa już tam siłownia sieci Fit Fabric, która zajęła cały odrestaurowany budynek D od strony al. Piłsudskiego. W parku pojawiły się nowe alejki i mała architektura. Trwają prace przy dwóch budynkach mieszkalnych z dodatkowymi punktami usługowo-handlowymi.

Obecnie realizujemy prace budowlane związane z budynkiem B. Wznosimy konstrukcję żelbetową, rekonstruujemy zabytkowe słupy ceglane i węgarki okienne w unikalnej ceglanej elewacji oraz demontujemy belki stropowe. Prowadzimy również działania związane ze wzmocnieniem konstrukcji budynku. W parku montujemy natomiast żeliwne kolumny, które zostały odzyskane z historycznego wnętrza fabrycznego. Będą one wkomponowane w zieleń, a jednocześnie – nawiązywały do bogatej historii tego miejsca” – dodaje Klaudia Kwiatkowska, Resi Capital S.A.

Projekt WIMY bezpośrednio odwołuje się do koncepcji miasta 15-minutowego. Zaprojektowane z najwyższą starannością budynki, ogólnodostępna zieleń, a także części wspólne rodem z 5-gwiazdkowych hoteli sprawiają, że będzie to miejsce kompleksowo troszczące się o codzienne potrzeby przyszłych mieszkańców.
Grupa Cavatina prowadzi aktualnie dwie inwestycje mieszkaniowe w Łodzi – poza projektem WIMA Apartments z portfolio Cavatina Holding S.A., rośnie w oczach inwestycja Tuwima Apartments realizowana przez Resi Capital S.A. Przy ul. Tuwima docelowo powstanie ponad 600 mieszkań o wysokim standardzie.

Grupa Kapitałowa Cavatina Holding S.A. jest jednym z największych polskich deweloperów powierzchni biurowych. Grupa prowadzi działalność w największych miastach w Polsce, w szczególności w: Warszawie, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach. Realizowane przez Grupę projekty wyróżniają się unikalną architekturą, nagradzaną w polskich i międzynarodowych konkursach oraz wysoką jakością wykończenia. Grupa rozwija także portfolio projektów mieszkaniowych. Cavatina Holding S.A. kładzie również nacisk na zrównoważone budownictwo, co znajduje potwierdzenie w otrzymanych certyfikatach środowiskowych (np. BREEAM). Grupa przywiązuje dużą wagę do miastotwórczej roli swoich projektów, dbając o ich naturalne wpasowanie w istniejącą tkankę miejską i zaspokajanie potrzeb lokalnej społeczności. W styczniu 2021 r. Cavatina Holding S.A. zadebiutowała na rynku Catalyst, a w lipcu 2021 roku Spółka zadebiutowała na Rynku Głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

 

Zobacz także: Startuje budowa podziemia Upper One