Trei rozpoczyna inwestycję PRS w Polsce

Trei

Trei Real Estate Poland, międzynarodowy deweloper nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych rozpoczął realizację swojej pierwszej w Polsce inwestycji w sektorze PRS (Private Rented Sector). Osiedle zlokalizowane przy u. Piątkowskiej w Poznaniu ma być gotowe w 2025 r. Deweloper planuje budowę 450 mieszkań, które będą dostępne w formule najmu instytucjonalnego.

Trei rozpoczął wstępny etap inwestycji PRS w Poznaniu. Inwestor przygotowuje działkę przy ul. Piątkowskiej, na której powstanie kompleks mieszkaniowy w całości przeznaczony na wynajem. Aktualnie deweloper prowadzi proces relokacji supermarketu Biedronka, który znajduje się na zakupionym przez niego terenie. Za całość prac związanych z budową nowej nieruchomości dla sieci Biedronka oraz wyburzenie obiektu przy ul. Piątkowskiej odpowiada firma Strabag.

Proces relokacji supermarketu Biedronka to pierwszy krok, który przybliży nas do realizacji głównej części kilkuetapowej inwestycji PRS w Poznaniu. Na początku przyszłego roku planujemy rozpoczęcie budowy pierwszej fazy kompleksu przy ul. Piątkowskiej. W ramach tego etapu wykonamy dwa budynki, które dostarczą łącznie ponad 300 mieszkań na wynajem – komentuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Zachodni wpływ na najem instytucjonalny w Polsce

Poznański PRS dostarczy łącznie 450 mieszkań na wynajem rozmieszczonych w trzech budynkach. Kompleks zaoferuje ponad 19,000 mkw. komfortowej przestrzeni o złożonej funkcji. Inwestycję wyróżnia jej lokalizacja – położona między osiedlami Winiary i Winogrady, w pobliżu Parku Cytadela, kampusów uniwersyteckich poznańskich uczelni, ale również w bliskim sąsiedztwie centrum miasta, Starego Rynku i licznych obiektów handlowych, co sprawia, że najemcy mają dostępną całą ofertę miasta na wyciągnięcie ręki.

Poznański PRS budujemy na wzór naszych inwestycji w innych krajach. Podobnie jak w Niemczech i USA mieszkania, które tutaj powstaną, w całości będą przeznaczone na wynajem. Budynki będą projektowane w specyficzny dla funkcji PRS sposób. Mieszkania będą w pełni wyposażone w nowoczesne kuchnie i łazienki. Cały kompleks będzie objęty profesjonalnym zarządzaniem, co zagwarantuje komfort, który często trudno znaleźć na rynku wynajmu prywatnego. Usługa zarządzania  jest  jednym z wyróżników osiedli PRS na tle standardowych inwestycji mieszkaniowych. Oprócz funkcji mieszkalnej zaoferujemy wiele usług dodatkowych, m.in. sklepy z podstawowymi produktami. Taki obiekt lepiej dopasuje się do potrzeb osób, które nie chcą wiązać się z jednym miejscem na dłużej, – dodaje Jacek Wesołowski.

Inwestycja w Poznaniu to pierwsza realizacja PRS Trei w Polsce. Dewelopera wyróżnia międzynarodowe doświadczenie i unikatowy know-how, który zgromadził podczas swojej działalności na innych rynkach, m.in. w USA oraz Niemczech. W tych dwóch państwach Trei zbudował łącznie cztery osiedla, które oferują 900 mieszkań dostępnych w formule najmu instytucjonalnego. Aktualnie deweloper realizuje jeszcze 20 inwestycji PRS, które dostarczą w sumie 3 600 mieszkań. Osiedla te są zlokalizowane w Berlinie, Mainz, Hamburgu, Munich, Nashville, Charlotte oraz Raleigh.

Trei jeszcze mocniej dywersyfikuje model biznesowy w Polsce

Trei Real Estate jest obecny w Polsce od 2008 r. Deweloper rozpoczynał swoją działalność od budowy parków handlowych, pierwszy z nich otworzył w 2013 r. w Nysie. Aktualnie w swoim portfolio posiada 29 tego typu nieruchomości, które buduje pod wspólną marką Vendo Park i planuje kolejne realizacje. W 2019 r. inwestor zadebiutował również na polskim rynku mieszkaniowym, zakupił działkę wraz z projektem zabudowy mieszkaniowej na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. Osiedle Bacciarellego 54, które w tym miejscu realizuje Trei dostarczy łącznie 278 apartamentów. Aktualnie deweloper buduje trzeci i czwarty etap tej inwestycji. Trei w swoim portfolio posiada również osiedle Kraft w Łodzi, którego pierwszy etap uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. Oba te projekty oferują mieszkania przeznaczone na sprzedaż. Plany inwestora obejmują kolejne realizacje w sektorze mieszkaniowym, m.in. w Warszawie.

W Poznaniu przygotowujemy pilotażową inwestycję w sektorze PRS, w którym planujemy rozwijać naszą działalność. Nie zrezygnujemy jednak z budowania mieszkań na sprzedaż. Mamy na tym rynku doświadczenie, nasze inwestycje osiągnęły bardzo dobre wyniki sprzedaży, zbudowaliśmy również bardzo dobry zespół. W tych dwóch sektorach będziemy budować równocześnie – podsumowuje Jacek Wesołowski.

Zobacz także:

O Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Düsseldorfie (Niemcy), inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb mieszkaniami i nieruchomościami komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann, koncentruje się na inwestycjach w nieruchomości w Niemczech, Polsce, Czechach, na Słowacji, w Portugalii i USA. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1,2 miliarda euro, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 1,2 miliarda euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji.Trei realizuje również nieruchomości mieszkaniowe w USA, Polsce, Czechach i Niemczech. Polska spółka mieszkaniowa Trei posiada aktualnie w budowie dwa osiedla, we Wrocławiu i Łodzi, które dostarczą łącznie 830 lokali. Kolejne plany obejmują projekty deweloperskie w Poznaniu i Warszawie. Łącznie Trei zbuduje w Polsce 1 320 mieszkań w ramach czterech zaplanowanych osiedli. Więcej informacji na stronie: www.treirealestate.com

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.