SHEIN otworzy duże centrum dystrybucyjne w GLP Wrocław V Logistics Centre

SHEIN GLP Wrocław

GLP, wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w inwestycjach w nieruchomości logistyczne, cyfrową infrastrukturę i energię odnawialną, wynajęła 40 tys. mkw. powierzchni w GLP Wrocław V Logistics Centre. Najemcą jest SHEIN, globalna firma e-commerce, która do końca roku planuje otwarcie centrum dystrybucji na Europę Środkowo-Wschodnią.

SHEIN to założona w 2012 roku międzynarodowa firma e-commerce, sprzedającą produkty modowe i lifestylowe.  Obecnie SHEIN zatrudnia blisko 10 tys. pracowników w ponad 150 krajach. Firma korzysta z rozwiązań technologicznych, które ułatwiają komunikację z dostawcami, usprawniając łańcuch dostaw i zmniejszając zużycie surowców w procesach produkcyjnych.

„Jesteśmy w pełni zaangażowani w budowę nowego centrum dystrybucyjnego, w którym do połowy 2023 roku chcemy zatrudnić ponad tysiąc osób. Zgodnie z misją SHEIN – uczynić piękno mody dostępnym dla wszystkich – zamierzamy poszerzać naszą obecność na różnych rynkach na świecie, aby zapewnić jeszcze lepsze usługi konsumentom i przyczyniać się do rozwoju lokalnych gospodarek” – deklarują przedstawiciele SHEIN.

Centrum dystrybucyjne SHEIN w GLP Wrocław V Logistics Centre znajduje się na skrzyżowaniu tras ułatwiających dostarczanie produktów do klientów w Polsce, Niemczech i Czechach. Pobliski węzeł drogi S8 zapewnia łatwy dojazd do autostrad A4 i A8, a także do dróg ekspresowych S3 i S5. Pracownicy skorzystają z dogodnych połączeń autobusowych i kolejowych z centrum Wrocławia oraz okolicznych miejscowości.

Michał Szczepaniak, Business Development Manager GLP odpowiedzialny za projekt mówi: „Z radością witamy SHEIN we Wrocławiu. Nasz budynek będzie wspierał działalność firmy oraz jej rozwój i sieć dystrybucji w regionie. To ważna transakcja dla rynku e-commerce w Polsce, a zarazem kolejny etap udanej, długofalowej współpracy GLP z SHEIN – firmą, która korzysta już z naszej przestrzeni logistycznej m.in. w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Brazylii.”

GLP Wrocław V Logistics Centre będzie wyposażone w rozwiązania sprzyjające oszczędzaniu energii. Oświetleniem wewnątrz 12-metrowych budynków będzie można sterować za pomocą systemu DALI, a zapotrzebowanie na światło sztuczne będzie mniejsze dzięki dodatkowym świetlikom dachowym. Drogi dojazdowe i parkingi na terenie inwestycji zostaną doświetlone lampami LED. Przewidziano też możliwość montażu paneli fotowoltaicznych, odpowiednio przygotowując dachy budynków.

Wszyscy najemcy będą mogli na bieżąco kontrolować zużycie prądu, a także gazu i wody dzięki tzw. smart meteringowi. Dane otrzymane za pośrednictwem tego systemu umożliwią wprowadzanie indywidualnych rozwiązań pozwalających zmniejszać wydatki na media.

Ważną cechą wrocławskiego projektu GLP jest różnorodne biologicznie, zielone otoczenie. Obok budynków pojawią się wiaty dla rowerów, a na parkingach ładowarki elektrycznych samochodów i e-rowerów.

GLP Wrocław V Logistics Centre to największy projekt magazynowy realizowany obecnie w aglomeracji wrocławskiej. Docelową powstaną tu budynki o łącznej powierzchni około 240 tys. mkw., certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie „Very Good”.

Zobacz także: Trójmiasto na wysokiej magazynowej fali

O GLP

GLP to wiodąca międzynarodowa firma specjalizująca się w realizacji i zarządzaniu inwestycjami w obszarze logistyki, nieruchomości, infrastruktury, finansów oraz technologii. Działa w Brazylii, Chinach, Europie, Indiach, Japonii, Stanach Zjednoczonych i Wietnamie, gdzie tworzy wartość dla klientów i inwestorów, zarządzając aktywami o łącznej wartości ponad 120 mld dolarów.

Istotnym elementem działalności GLP są liczne inicjatywy w zakresie ESG, które wspierają rozwój biznesu, chroniąc interesy interesariuszy oraz inwestorów, a także wspierając pracowników, klientów i lokalne społeczności. Więcej można znaleźć na stronie: www.glp.com/global.

Z budynków GLP położonych w strategicznych lokalizacjach w Europie (ponad 5,6 mln mkw.) korzystają takie firmy jak m.in. Amazon, DHL czy XPO Logistics. GLP Europe dysponuje też zapasem gruntów, które umożliwią realizację kolejnych 4 mln mkw. powierzchni logistycznej. Więcej informacji o działalności GLP w Europie dostępnych jest na stronie eu.glp.com.