Największe miasta i regiony świata przedstawią możliwości inwestycyjne na targach MIPIM 2023

 Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Metropolia GZM (Górnośląsko-Zaglebiowska), Katowice i Śląsk, Trójmiasto i Pomorze, ale także wiele miast europejskich takich jak Berlin, Monachium, Londyn, Paryż i inne, dołączają do amerykańskich, japońskich, bliskowschodnich i innych międzynarodowych wystawców w Cannes tej wiosny.

Zwiększyła się lista europejskich i międzynarodowych wystawców, która potwierdziła swój udział w MIPIM, największym na świecie międzynarodowym wydarzeniu dotyczącym nieruchomości, w marcu 2023 roku.
Program konferencji będzie skoncentrowany wokół tematu „Better Places – Greater Impact – Stronger Business”.

Program ten położy nacisk na rozwiązania ESG, innowacje i technologie, które mogą przyspieszyć transformację środowiska zbudowanego w kierunku bardziej zrównoważonego modelu. Na MIPIM 2023 pojawi się sześć nowych etapów, w tym Road to Zero Stage, skupiający się na pragmatycznych podejściach do dekarbonizacji branży nieruchomości.
Wśród europejskich miast i regionów dotychczas zgłoszonych do wystawienia się na MIPIM 2023:
Czechy: Praga, Brno, Ostrawa
Dania: Kopenhaga
Estonia: Tallinn
Finlandia: Helsinki, Oulu
Francja: Paryż, Aix-Marseille, Bordeaux, Dijon, Grenoble, Montpellier, Nantes, Tuluza, Lyon, Lille, Nicea, Calais, Cannes, Sophia Antipolis
Niemcy: Berlin, Kolonia, Duesseldorf, Duisburg, Frankfurt, Hamburg, Hanower, Lipsk, Monachium, Rhein-Neckar, Stuttgart
Włochy: Mediolan, Region Piemonte, Region Emilia Romagna
Łotwa: Ryga
Polska: Warszawa, Kraków, Łódź, Poznań, Metropolia GZM (Górnośląsko-Zaglebiowska), Katowice, Śląsk, Pomorze
Portugalia: Lizbona, Porto, Gaia
Słowenia: Agencja Publiczna Spirit Slovenia
Hiszpania: Madryt, Barcelona
Szwecja: Sztokholm
WIELKA BRYTANIA: Londyn, Liverpool, Manchester, Newcastle, West of England, West Midlands Combined Authority, Belfast i Central South.

Inni potwierdzeni europejscy uczestnicy to Enterprise Greece, Athens Development & Destination Management Agency, Invest In Iceland, Luxembourg Chamber Of Commerce, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Spirit Slovenia Public Agency. Poza Europą, MIPIM demonstruje swój globalny zasięg poprzez udział wielu terytoriów. Po raz pierwszy zorganizowana zostanie delegacja z USA skupiająca kluczowych graczy z tego rynku. Silnie reprezentowane będą również Arabia Saudyjska, Japonia, Kanada, Republika Türkiye, Katar i Egipt.

Andreas Geisel, senator ds. rozwoju miast, budownictwa i mieszkalnictwa w Berlinie powiedział: „MIPIM od wielu lat jest ważnym forum i przestrzenią wystawienniczą dla Berlina, dlatego w 2023 roku ponownie weźmiemy w nim udział. Na MIPIM zaprezentujemy międzynarodowej publiczności wybrane projekty i realizacje ze stolicy Niemiec. Historia sukcesu gospodarczego Berlina będzie kontynuowana w najbliższych latach, dlatego rynek nieruchomości komercyjnych pozostanie interesujący w przyszłości. Nie możemy się doczekać spotkania z międzynarodową społecznością na MIPIM 2023.”
Valérie Pécresse, przewodnicząca Rady Regionalnej Île-de-France, powiedziała:
„Osiemnaście miesięcy przed Igrzyskami Olimpijskimi w Paryżu w 2024 roku, region Ile-de-France staje się strategicznym centrum dla wielu działań gospodarczych o silnych wymaganiach w zakresie zrównoważonego rozwoju i wpływu. Podczas gdy region Ile-de-France błyszczy dzięki swojej doskonałości, charakteryzuje się również różnorodnością, łącząc miejsca dziedzictwa, innowacji, badań i produkcji, ale także obszary miejskie i bardzo wiejskie. Nasza obecność na MIPIM w 2023 roku będzie zatem okazją do pokazania zarówno naszych mocnych stron, jak i zachodzących głębokich przemian, ponieważ to właśnie w Ile-de-France wymyślane są terytoria przyszłości, gdzie na nowo myślimy o tym, jak żyjemy, pracujemy i podróżujemy.”
Nicolas Kozubek, dyrektor MIPIM, powiedział:
„MIPIM nadal zapewnia niezrównaną możliwość dostępu i odblokowania znaczącego globalnego kapitału, o czym świadczy liczba miast i inwestorów zaangażowanych w wydarzenie w 2023 roku. MIPIM pokazuje nam wartość osobistych, bezpośrednich rozmów i spotkań, które są wyjątkowymi komponentami do prowadzenia biznesu i zabezpieczania istotnych inwestycji.
Wraz z naszymi delegatami, z niecierpliwością czekam na omówienie najlepszych rozwiązań w celu przezwyciężenia wyzwań, przed którymi stoją nasze miasta, jednocześnie napędzając branżę nieruchomości w tym, co będzie kluczowym rokiem dla zabezpieczenia inwestycji i realizacji dużych projektów i programów regeneracji.”
MIPIM odbywa się w dniach 14-17 marca w Cannes we Francji. Edycja 2023 spodziewa się przyciągnąć 23 000 delegatów z ponad 90 krajów, co stanowi 15% więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Zapraszamy do Cannes od 13.03.2023

 

Red. Krystyna Swojak

1 KOMENTARZ

Comments are closed.