Polski Holding Hotelowy uhonorowany Innowatorem Wprost

Wprost

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego otrzymała honorową nagrodę Innowator Wprost za społeczną działalność podczas COVID-19. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się podczas X Jubileuszowej Gali Innowatory Wprost, której organizatorem jest wydawca tygodnika Wprost.

Wydarzenie odbyło się w środę, 30 września w Renaissance Warsaw Airport Hotel. Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 r., opracowywana przez zespół Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W tym roku honorowe wyróżnienie to otrzymała grupa Polskiego Holdingu Hotelowego za szczególne zaangażowanie się w walkę z COVID-19. Nagrodę w imieniu grupy PHH odebrał prezes zarządu, Gheorghe Marian Cristescu.

Dla nas nie było czasu na dywagacje i rozmyślanie tylko na działanie. Od samego początku pandemii cały nasz zespół był zaangażowany w działalność społeczną PHH, która miała na celu nie tylko pomoc w walce z koronawirusem, ale również wsparcie branży hotelarskiej i turystycznej. Ta nagroda tak naprawdę należy do całego zespołu PHH oraz naszych beneficjentów, bez których fundacja „Hotele dla Medyków” nie dysponowałaby takimi środkami finansowymi. To pokazuje, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie zmierzyć się z kryzysem – podkreśla prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, Gheorghe Marian Cristescu.

Od samego początku pandemii grupa PHH podjęła inicjatywę włączenia się do walki z nieuchronnie zbliżającym się kryzysem. W porozumieniu z polskimi władzami podjęto szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną walczącą na pierwszej linii frontu m.in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, otwarcie pierwszych w Polsce hoteli dla medyków i izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka.

Jednym z wielu działań prospołecznych grupy PHH było powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, której głównym celem jest finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. Fundacji dysponuje kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holding Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. PHH wspólnie z NFZ, MAP i MZ brał udział w opracowaniu wzorów umów pomiędzy szpitalami i hotelami pod izolatoria jak również w ustaleniu ofert cenowych dla prywatnych hoteli.

Ponadto, Polski Holding Hotelowy wraz z Polską Organizacją Turystyczną w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego byli wspólnymi inicjatorami przygotowania bezpłatnych certyfikatów bezpieczeństwa dla polskich obiektów noclegowych oraz hoteli. Polska to jeden z pierwszych krajów, który taki certyfikat opracował i wdrożył.