Canopy by Hilton Warsaw, którego otwarcie zaplanowane jest na 2025 r., będzie pierwszym hotelem lifestylowym marki w Polsce. Nowopowstający obiekt zlokalizowany jest w samym sercu miasta, przy ulicy Wilczej 50/52, w miejscu dawnego Wilcza House. Okolica, w której się znajduje, to niezwykle fascynujące miejsce o rozbudowanej infrastrukturze usługowo-handlowej, doskonale wpisującej się w zachowany przedwojenny charakter dzielnicy. Inwestycją będzie zarządzać firma TFG Hotels, a za projekt architektoniczny budynku odpowiedzialna jest firma APA Wojciechowski Architekci. Design hotelu będzie eklektycznym połączeniem nowoczesności z wyrafinowaną elegancją i artystycznymi detalami, co sprawi, że pobyt w nim stanie się niezapomnianym doświadczeniem.
– Z dumą ogłaszamy naszą współpracę z renomowaną firmą APA Wojciechowski Architekci przy projekcie nowego hotelu Hilton by Canopy w Warszawie. Bardzo cenimy lekkość i zdolność zespołu APA w tworzeniu unikalnych koncepcji, które idealnie wpisują się w naszą wizję, tworząc eklektyczne połączenie nowoczesności, elegancji i finezji. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca przyniesie niezapomniane doświadczenia dla naszych przyszłych gości, jednocześnie sprawiając, że Hotel Canopy by Hilton stanie się prawdziwym arcydziełem w samym sercu Warszawy – mówi Anna Fijałkowska, Chief Executive Officer w TFG Hotels.
Wyjątkowa okolica z artystyczną duszą
Ulica Wilcza, jedna z najciekawszych arterii Warszawy, wyróżnia się historyczną zabudową, której znaczna część przetrwała do dzisiaj. Skrzyżowanie ul. Wilczej i Poznańskiej tętniło życiem już przed II wojną światową, a obecnie wciąż tchnie gwarną atmosferą dawnej epoki. Liczne cukiernie, restauracje, bary, sklepiki, butiki, warsztaty rzemieślnicze i księgarnie nadają okolicy wyjątkowy charakter. W oprawie dawnych kamienic toczy się aktywne, współczesne, miejskie życie.
– Od samego początku sposób, w jaki myśleliśmy o projekcie, determinował intensywny i pełen życia charakter ul. Wilczej, leżącej w samym sercu Warszawy, w sąsiedztwie pobliskich muzeów. Urokliwej ulicy z wciąż odczuwalnym duchem dawnej atmosfery miasta – mówi Anna Kurowska, Architekt Prowadzący w APA Wojciechowski Architekci.
– Nowa inwestycja nawiązuje do poprzedniego, modernistycznego obiektu biurowego Wilcza House. Jej hotelowa funkcja koresponduje z budynkami mieszkaniowymi bliskiego otoczenia. W architekturze okolicznych gmachów przenikają się wątki XIX wiecznych renesansowych, eleganckich kamienic, pierwsze formy stylu secesyjnego i art deco, proste kształty modernizmu oraz socrealistyczne surowe podziały. Wszystkie te elementy miały znaczący wpływ na kształt naszego projektu – dodaje Joanna Nowosadzka, Architektka w APA Wojciechowski Architekci.
Eklektyczny i elegancki design
Dziewięciokondygnacyjna bryła inwestycji została wpisana w kształt narożnej działki, zamykając pierzeje ulic Wilczej i Poznańskiej. Uskokowy kształt obiektu z wieńczącą go konstrukcją ogrodu zimowego miał na celu podkreślenie dominującego charakteru obiektu.
– Miks zabytkowej architektury XIX-wiecznych kamienic oraz modernistycznych przykładów obiektów powojennych nadaje niepowtarzalny odbiór ulicy. To połączenie w znaczący sposób wpłynęło na sposób, w jaki ukształtowaliśmy elewację hotelu. Zaprojektowane przez nas charakterystyczne wyoblenia eksponowanego narożnika u zbiegu ul. Wilczej i Poznańskiej mają nawiązywać do modernistycznej zabudowy. Cofnięte glify jednolitych, kwadratowych okien odwołują się do zabudowy kamienicznej. Zakrzywione balkony będą natomiast subtelnym ukłonem w stronę łuków barokowej architektury. Całość obiektu ożywiły elementy w kolorze miedzi, które świetnie kontrastują z jasnym odcieniem całości bryły. Poprzez te nietypowe połączenia chcieliśmy zachować eklektyczny charakter ulicy – uzupełnia Anna Kurowska.
Detale budujące magiczny całokształt
Projektowanie hotelu, który ma stanąć w sercu stolicy, to nie tylko ciężka praca i wyzwanie, ale także wielka sztuka. Sztuka pomagająca dostrzec to, czego na pierwszy rzut oka nie widać.
– Charakterystyczna bryła budynku rozwija się w pełnej harmonii. Przypomina mieszek starego aparatu fotograficznego i, jak kiedyś zdjęcia na porcelanie, zatrzymuje chwilę w czasie. Z tarasu na ostatniej kondygnacji, wycofanej delikatnie względem fasady, rozpościera się malowniczy widok na dachy i serce Warszawy. Zaprojektowany przez nas ogród zimowy stanowi hołd dla dawnej kopuły, która niegdyś wieńczyła to miejsce. Stworzenie tego miejsca z prostych form, użycie szlachetnych materiałów i dbałość o subtelne detale, razem z wrażeniem przenikania i transparentności, sprawiają, że budynek stanowi jedno z najbardziej autentycznych miejsc w Warszawie – opowiada Joanna Nowosadzka.
Uwagę od razu skupiają duże przeszklenia parteru oraz zaoblenia w strefach wejściowych, które zapraszają pieszych do ciepłego wnętrza hotelu, jednocześnie nadając budynkowi eleganckiego charakteru. Do wejścia dodatkowo zachęca urokliwy dziedziniec, położony w dalszym planie holu wejściowego. Ten zielony zakątek stanowi nie tylko ozdobę wizualną, ale także odzwierciedla zaangażowanie w stworzenie harmonijnej przestrzeni.
– Zielony dziedziniec to nasza odpowiedź na pragnienie stworzenia przyjaznego, naturalnego miejsca w sercu miejskiej dżungli. Chcieliśmy, aby przyszli goście mieli dostęp do spokojnego otoczenia, w którym mogą zregenerować siły po dniu pełnym wrażeń. To nie tylko atrakcyjna przestrzeń wizualna, ale także praktyczne rozwiązanie, integrujące naturalne elementy z nowoczesną architekturą – wyjaśnia Anna Kurowska.
Wielkomiejska harmonia
Nowopowstający hotel nie tylko wpisze się w historię ulicy Wilczej, ale także wniesie nową energię do serca Warszawy. Z dbałością o detale i zrównoważoną harmonią między historycznym a nowoczesnym,
Hotel Canopy by Hilton Warsaw stanie się istotną częścią tej fascynującej okolicy, oferując niepowtarzalny design i zarażając pasją do odkrywania unikalnych elementów tego miejsca.
Zobacz także: Ekologiczny hotel, czyli jaki?
[…] zobacz także: Hotel Canopy by Hilton Warsaw: nowa ikona nowoczesnej elegancji w sercu stolicy […]