Pierwszy etap Sol Mariny sprzedany w 100%

Sol Marina

Dekpol Deweloper zakończył sprzedaż I etapu kompleksu Sol Marina. Nabywców znalazły wszystkie 77 luksusowe apartamenty oferowane w trzynastu kameralnych budynkach. Obecnie w sprzedaży dostępne są lokale budowane w ramach II etapu inwestycji. Sol Marina to unikalny projekt w skali całego kraju z własną mariną jachtową, położony na gdańskim wybrzeżu.

Dekpol Deweloper sprzedał wszystkie z 77 apartamentów oferowanych w ramach I etapu luksusowego kompleksu Sol Marina. Klienci mogli wybierać spośród lokali 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchni od 41 do 89 mkw. Nabywcy mieli dodatkowo możliwość zakupu miejsca na prywatny jacht w marinie.

Budowa kompleksu wystartowała w 2019 roku. Zgodnie z planem realizacja I etapu została ukończona w II kwartale bieżącego roku. W ramach tej fazy inwestycji powstało trzynaście kameralnych budynków oraz marina jachtowa. Sol Marina nadała nabrzeżu Martwej Wisły wyjątkowy i nowoczesny wygląd.

Sol Marina jest luksusowym kompleksem skrojonym pod rosnące oczekiwania klientów. Wyjątkowa lokalizacja, własna marina jachtowa oraz wysoki standard wykończenia stanowią unikalne połączenie niespotykane nigdzie indziej na polskim rynku nieruchomościowym. Dlatego nasza oferta cieszy się dużym powodzeniem. Apartamenty są doskonałą propozycją dla osób chcących przeprowadzić się do atrakcyjnego pod względem turystycznym miejsca lub stać się właścicielem coraz bardziej popularnego tzw. second home. Nasza oferta cieszy się również dużym zainteresowaniem osób lokujących kapitał w nieruchomości pod wynajem. Aktualnie w ofercie mamy apartamenty i lokale inwestycyjne powstające w ramach kolejnych etapów” – podkreślił Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.

W ramach II etapu oferowanych jest 127 apartamentów o powierzchni od 26 do 86 mkw. Całość inwestycji zostanie zrealizowana w trzech etapach, w ramach których powstanie łącznie kilkaset apartamentów. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za projekt wnętrz.

Sol Marina jest zlokalizowana zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku. Znajdują się tu aż dwa rezerwaty – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Cały kompleks jest doskonale skomunikowany z najważniejszymi kierunkami turystycznymi. Inwestycja jest oddalona zaledwie o 14 kilometrów od centrum Gdańska.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

Zobacz także: Luksus się sprzedaje, a oferta się kurczy

***

Dekpol Deweloper Sp. z o.o. dynamicznie rozwija się w branży deweloperskiej. Firma posiada ugruntowaną pozycję w północnej Polsce, gdzie realizuje większość projektów. Celem jest również ekspansja w innych regionach kraju. Spółka specjalizuje się w budowie osiedli mieszkaniowych, osiedli domów jednorodzinnych, luksusowych apartamentowców, a także hoteli.

Dekpol Deweloper Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. Działalność Grupy opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa realizowane przez Dekpol Budownictwo Sp. z o.o. Firma na przestrzeni ostatnich lat osiągnęła wiodącą pozycję w realizacji projektów budownictwa kubaturowego. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych oraz użyteczności publicznej. Firma oferuje swoje usługi począwszy od sfery koncepcji projektowej aż do wykonawstwa „pod klucz”. Z kolei Dekpol Steel wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Dekpol jest producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. jest działalność deweloperska, która od początku 2019 roku prowadzona jest w formie wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) w ramach Spółki Dekpol Deweloper Sp. z o.o. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.