Nowy specjalista w strukturach działu Leasing Retail w CPIPG Polska!

Leasing Retail CPIPG

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, powiększa dział najmu powierzchni retail.  Do zespołu dołączył doświadczony specjalista – Jacek Malicki, obejmując stanowisko Senior Leasing Managera.

Dział Leasing Retail w warszawskim biurze CPI Property Group, liczący 6 ekspertów o starannie dobranych kompetencjach i doświadczeniu w różnych formatach handlowych, odpowiada za ponad 250 000 mkw. powierzchni, dostępnej w 23 obiektach, zlokalizowanych w 20 regionalnych miastach w Polsce. Na portfel składają się dwie sieci parków handlowych – STOP SHOP i CityMarket oraz sieć centrów handlowych Vivo!, a także dwie niezależne galerie handlowe. Łączna powierzchnia obiektów wynosi ponad 250 tys. mkw, a ich wartość przekracza 430 mln EUR.

Jacek Malicki ma ponad dwadzieścia lat doświadczenia w międzynarodowych firmach, w których obsługiwał różnorodne koncepty handlowe. W CPIPG będzie zajmował się komercjalizacją obiektów retail, ale również przestrzeni handlowo-użytkowych w 24 warszawskich biurowcach z portfolio grupy, o łącznej powierzchni ponad 500 000 mkw. Wcześniej Jacek pracował m.in w: Plaza Centers Poland, Atrium Poland Real Estate Management oraz w Immochan. Ostatnie 6 lat spędził w NEINVER Polska, gdzie jako Senior Leasing Manager tworzył i realizował strategię leasingową dla wszystkich projektów firmy w obrębie centrów outlet oraz parków handlowych. Jest magistrem w zakresie marketingu i reklamy Akademii Humanistycznej w Pułtusku oraz absolwentem podyplomowych studiów zarządzania nieruchomościami Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także studiów Real Estate Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (posiada licencję brokerską .nr 16107).

 „Portfolio CPIPG jest bardzo zdywersyfikowane pod względem oferowanych przestrzeni handlowych. Wieloletnie doświadczenie, które posiada Jacek, jego wielozadaniowość, ekspertyza we wszystkich formatach retail, a także specjalizacja w zakresie pozyskiwania klientów z sektora F&B pozwala na realizację wszystkich założeń naszej polityki komercjalizacyjnej na najwyższym poziomie, zarówno w obiektach handlowych, jak i przestrzeniach użytkowych biurowców” – komentuje Agnieszka Baczyńska, Leasing Retail Director w CPI Property Group Polska.

Zobacz także: Dorota Wysokińska-Kuzdra reprezentantem Europy Środkowo-Wschodniej w realizacji misji Urban Land Institute

W Polsce CPI Property Group (CPIPG) działa od 2013 roku. W wyniku przejęcia 76,8% akcji IMMOFINANZ w 2022r, CPIPG zostało asset managerem wszystkich nieruchomości biurowych oraz handlowych IMMOFINANZ. Aktualnie aktywnie zarządza 24 budynkami biurowymi, położonymi w prestiżowych lokalizacjach w Warszawie (w tym marką myhive), o łącznej powierzchni ponad 500 000 mkw i wartości 1748,3 mld euro i tym samym jest liderem na rynku powierzchni biurowych w Warszawie pod względem GLA. W zarządzanym przez CPIPG portfolio retail znajduje się Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Orkana w Lublinie, 4 centra handlowe sicie Vivo –
w Lublinie, Krośnie, Pile i Stalowej Woli, sieć parków handlowych City Market zlokalizowanych w Zamościu (2 obiekty), Tarnowie, Radomiu i Zgorzelcu oraz sieć Stop Shop w 10 regionalnych miastach Polski. ). Łącznie zarządzana przez CPIPG powierzchnia handlowa w Polsce wynosi 253 500 mkw GLA, a jej wartość szacuje się na 437 mln euro. Spółka planuje dalsze zaangażowanie na polskim rynku poprzez zakup i inwestowanie w wybrane nieruchomości biurowe w najlepszych lokalizacjach Warszawy.

CPI Property Group (CPIPG) jest europejskim liderem w sektorze nieruchomości komercyjnych. Swoją działalność koncentruje na długoterminowych inwestycjach i wynajmie nieruchomości. Należy do wąskiego grona firm w regionie posiadających rating inwestycyjny. Moody’s przyznał spółce rating Baa2, a Standard&Poor’s: BBB.

CPIPG jest największym właścicielem powierzchni biurowych w Pradze, Berlinie i Warszawie. Posiada również udziały m.in. w rynku austriackim (Wiedeń), rumuńskim (Bukareszt) i węgierskim (Budapeszt). W sektorze retail jest niekwestionowanym liderem w Czechach oraz posiada mocne platformy we Włoszech, Polsce, na Węgrzech, Słowacji, Rumunii i w krajach adriatyckich.

Siedziba CPIPG znajduje się w Luksemburgu, a akcje firmy są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych we Frankfurcie. Grupa działa w sektorze nieruchomości biurowych, handlowych, mieszkaniowych hotelowych
i complimentary. Dysponuje aktywami o łącznej wartości ponad 5 242 milionów euro.