Newbridge wspiera szpitale w Toruniu, Krakowie i Łodzi. W sumie przekazano ponad 3 tys. produktów spożywczych i higienicznych

Ponad  3 tys. produktów spożywczych, środków czystości i artykułów higienicznych zostało podarowane łącznie trzem lokalnym szpitalom w Toruniu, Krakowie oraz Łodzi. To inicjatywa centrów należących do Newbridge: Nowych Bielaw, Nowych Czyżyn i Nowej Górnej, aby wesprzeć pacjentów i personel medyczny placówek w czasie epidemii.

W związku z epidemią koronawirusa zabezpieczenie personelu medycznego szpitali jest szczególnym priorytetem. Towary takie jak żywność, artykuły higieniczne czy codzienne środki czystości to dziś w wielu placówkach medycznych artykuły pierwszej potrzeby, których zapasy niezwykle szybko się kończą.

Dlatego w akcie solidarności ze swoimi społecznościami lokalnymi, trzy centra handlowe z portfolio Newbridge przygotowały wózki załadowane kilkuset kilogramami niezbędnych produktów dla trzech szpitali w swoich miastach.

I tak, rezerwy Szpitala Specjalistycznego dla Dzieci i Dorosłych w Toruniu postanowiło uzupełnić Centrum Nowe Bielawy. Toruńskie centrum uruchomiło pomoc pod postacią prawie 760 produktów. Swoje wsparcie zaoferował także największy najemca centrum, lokalny oddział Carrefour, który również przekazał darowiznę na rzecz szpitala. W sumie, w ostatni wtorek do placówki trafiło ponad 900 różnych produktów, m.in.  żywności czy artykułów higienicznych.

Podobne wsparcie rzeczowe od Centrum Nowe Czyżyny otrzymał w tym tygodniu Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu, do którego trafiło blisko 650 sztuk produktów, w tym artykułów spożywczych, środków czystości i higieny.

Nowa Górna z kolei postanowiła wesprzeć funkcjonowanie sąsiadującego z obiektem Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, któremu partneruje również w innych przedsięwzięciach charytatywnych,  m.in. jest jednym ze sponsorów dorocznego Biegu Charytatywnego ICZMP Run. W sumie łódzkie centrum przekazało dziś placówce ponad 1,5 tys. produktów pierwszej potrzeby. Tutaj również w pomoc zaangażował się jeden z najemców centrum – łódzki oddział hipermarketu Carrefour.

Świadomi sytuacji, z jaką mierzą się obecnie pacjenci i polska służba zdrowia, bez namysłu zareagowaliśmy i zwróciliśmy się z pytaniem do szpitali, co możemy im podarować. Cieszymy się, że choć w minimalnym stopniu możemy przyłączyć się do walki z epidemią, która dotyka nas wszystkich mówi Marta Drzewiecka, Marketing & Customer Experience Manager Newbridge Poland.

Przygotowane darowizny dla placówek medycznych w Toruniu, Krakowie i Łodzi to odpowiedź na realne potrzeby szpitali, które teraz mają najgorętszy okres.

W ten sposób uzupełniły one swoje rezerwy w zapas m.in. wody mineralnej, soków, herbaty, kawy, mleka, cukru, wafli ryżowych, chrupkiego pieczywa, gotowych dań do odgrzania, suchych produktów, konserw, zup, kisieli czy dżemów, z których korzystać będą zarówno pacjenci, jak i lekarze oraz pielęgniarki. W paczkach znalazły się także środki higieny, m.in.  mydła w płynie, ręczniki papierowe, chusteczki nawilżane, żele pod prysznic oraz szampony.

Co ciekawe, w przypadku Krakowa z prośbą o wsparcie produktowe dla szpitala zwróciła się do nas klientka Centrum Nowe Czyżyny. Skontaktowała się z nami poprzez kanały społecznościowe naszego centrum, a kilka dni później już umawialiśmy transport towarów  wyjaśnia Marta Drzewiecka.

Jak podkreśla przedstawicielka Newbridge, tego rodzaju pomoc wpisana jest w sąsiedzkie relacje, które centra tworzą od wielu lat ze swoim otoczeniem.

Nasze centra handlowe od zawsze są mocno związane ze swoim sąsiedztwem, stąd pomysł na wsparcie właśnie na szczeblu lokalnym. Będąc blisko społeczności, naturalnie wsłuchujemy się w ich potrzeby. Teraz skupiamy się na kwestiach priorytetowych, a tą jest aktualnie komfort i bezpieczeństwo mieszkańców oraz sprawne funkcjonowanie szpitali. Wierzymy też, że kropla drąży skałę, a za naszym przykładem pójdą kolejne firmy i przedsiębiorcy w Polsce – mówi Drzewiecka.

 

Tagi: Newbridge Poland, Nowe Czyżyny, Nowe Bielawy, Nowa Górna

Źródło: Newbridge Poland/Guarana PR

Newbridge Poland to spółka założona w 2015 roku przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typy ‘convenience’ oraz parki handlowe.  Obecnie Newbridge jest właścicielem sześciu obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parków Handlowych Newbridge, zlokalizowanych w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl