Newbridge: Al dente by Makarun Premium zadebiutuje w Nowych Czyżynach

Z początkiem roku strefa gastronomiczna centrum handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie zyska nową restaurację. Do debiutu przymierza się spaghetteria Al dente by Makarun Premium.

Al dente dopełni ofertę

Ostatni rok jest pełen wyzwań dla całego ekosystemu centrów handlowych. Mimo pandemii, marki jednak nie rezygnują ze swoich planów rozwoju, zwłaszcza w atrakcyjnych biznesowo lokalizacjach. Jedną z nich jest centrum handlowe Nowe Czyżyny, należące do portfolio Newbridge.

Dział najmu właściciela krakowskiego obiektu podpisał właśnie umowę z właścicielem marki Makarun Premium. Dzięki niej już na początku tego roku gastronomiczny tenant mix centrum handlowego wzbogaci największa sieć spaghetterii w Polsce.  Restauracja zajmie lokal o powierzchni 35 m kw. GLA.W jej menu będzie można znaleźć różnego rodzaju makarony, podawane z ciekawymi sosami m.in. carbonara, pomodoro con pollo, currygodnym czy szpinakowym.

– Nowa odsłona Makaruna tj. Al dente by Makarun Premium z pewnością uczyni nasz pierwszy punkt w krakowskich Nowych Czyżynach ciekawszym, nawiązującym mocniej do kultury kulinarnej Włoch, ekologicznym i z nowymi rozwiązaniami. Naszym celem jest ulepszenie produktu wizualnie i operacyjnie, co przede wszystkim ma podnieść finalną atrakcyjność usługi. Prowadząc badania customer experience oraz wprowadzając nową technologię, chcemy pozyskać nowe grupy klientów oraz zaprezentować prawdziwie zdrowy fast food – mówi Marcin Szworak, właściciel marki Al dente by Makarun.

Ten kierunek rozwoju marki jest szansą także dla Nowych Czyżyn. – Makarun, który u nas pojawi się w odsłonie Premium to jeden z najciekawszych konceptów gastronomicznych na rynku, który dynamicznie rozwija się w ostatnich latach. Marka lokuje się w najlepszych centrach handlowych w całej Polsce. Ma także restauracje w USA i w Dubaju. Cieszy nas, że w planach rozwoju nie zabrakło także Nowych Czyżynmówi Marta Drzewiecka, Portfolio Property & Marketing Manager Newbridge.

Jak podkreśla przedstawicielka Newbridge, nowa restauracja dopełni obecną propozycję. – Oferta gastronomiczna Nowych Czyżyn to dziś 13 restauracji i kawiarni, w tym m.in. KFC, Domino’s Pizza, Sevi Kebab, Silver Dragon, ale także kawiarnie i cukiernie m.in. Nakielny czy Krakowskie Wypieki. Makarun idealnie wpasowuje się w ten mix, uzupełniając menu o dania zainspirowane niezwykle popularną w Polsce kuchnią włoską – mówi. 

Zmiany na food court to kolejny element rozwoju tenant mix’u obiektu z portfolio Newbridge. – Rozmowy z najemcami zainteresowanymi lokowaniem u nas swoich marek prowadzimy mimo pandemii. Stawiamy przy tym jednak na ciekawe brandy i nowe koncepty. Makarun to marka idealnie wpasowująca się w naszą strategię rozwoju – wyjaśnia Marta Drzewiecka.

Tym przyciągają Nowe Czyżyny

Także Nowe Czyżyny zdają się dziś mieć wszystko, czego na pełnym wyzwań rynku poszukują obecnie najemcy. Jednym z większych atutów, który coraz częściej pojawia się w rozmowach z potencjalnymi inwestorami, jest sam format obiektu.

– Najemców przyciąga nowa jakość centrum convenience, którą rozwijamy od kilku lat. To format, który zyskuje na uznaniu, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, kiedy tak wyraźnie widać, że klienci chętniej robią zakupy w mniejszych, sąsiedzkich obiektach handlowych. Analizy rynkowe pokazują coraz wyraźniej, że przyszłością rynku retail w Polsce są właśnie obiekty convenience – mówi.

Ale to nie jedyne, co ostatnio ma wpływ na decyzje potencjalnych najemców. Liczą się także wyniki. – Pomimo pandemii i wielu wyzwań, footfall Nowych Czyżyn utrzymuje się na znacznie wyższym poziomie, niż ten notowany w ostatnich miesiącach na rynku np. przez PRCH czy Retail Insitute. Po każdym z lockdownów szybko osiągaliśmy odwiedzalność na poziomie 90 proc., a nawet więcej. To nas dziś bardzo wyróżnia na tle innych obiektów – wylicza.

Wyróżnia także fakt, że pomimo swojego stażu na rynku, Nowe Czyżyny są nowoczesnym obiektem. – W ostatnich 2 latach przeszliśmy gruntowną modernizację, z rebrandingiem na czele. Tenant mix uzupełniło z kolei wiele brandów z segmentu mody czy home. W 2018 roku odnowiono też strefę food court, tworząc markom gastronomicznym atrakcyjne biznesowo otoczenie, które przyciąga klienta – wylicza.

Otwarcie Al dente Makarun Premium wstępnie zaplanowane jest na I kwartał 2021 roku.

Zobacz także: Krzysztof Poznański dyrektorem zarządzającym Polskiej Rady Centrów Handlowych

***

Centrum Nowe Czyżyny zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Medweckiego 2. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 31 tys. m kw. GLA i liczy sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, home&you, Douglas, Rossmann, Orsay, Big Star, Pepco, KFC i CCC. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji ponad 850 miejsc postojowych. Centrum handlowe znajduje się w portfolio Newbridge Poland. Zarządcą jest Apsys Polska S.A../ www.nowe-czyzyny.pl

Newbridge Poland to spółka założona w 2015 roku przez międzynarodową grupę Somerston, skupiająca się na inwestowaniu w centra handlowe typy ‘convenience’ oraz parki handlowe.  Obecnie w portfolio Newbridge Poland znajduje się 6 obiektów handlowych w Polsce: Centrum Nowe Czyżyny w Krakowie, Centrum Nowe Bielawy w Toruniu, Centrum Nowa Górna w Łodzi oraz Parki Handlowe Newbridge, zlokalizowane w Grodzisku Mazowieckim, Włocławku i Namysłowie. Więcej informacji: newbridge.com.pl

Źródło: Nowe Czyżyny/Newbridge

1 KOMENTARZ

Comments are closed.