Kolejny etap inwestycji na Kępie Mieszczańskiej. Archicom startuje ze sprzedażą 165 nowych apartamentów i mieszkań na osiedlu River Point

River Point

Inwestycja River Point łączy w sobie bliskie sąsiedztwo zielonych bulwarów nadrzecznych, dogodną lokalizację w samym sercu Wrocławia, charakter będący efektem rewitalizacji powojskowych obszarów, a w przyszłości również bezpośredni dostęp do Parku Mieszczańskiego. Archicom rozpoczął kolejny etap sprzedaży, w ramach którego oddaje do dyspozycji klientów 165 mieszkań o różnych układach i metrażu od 25 do 72 mkw., a także ponadprzeciętnie zaaranżowane przestrzenie wspólne.

River Point to osiedle zlokalizowane w wyjątkowym miejscu. Nadodrzańska wyspa Kępa Mieszczańska gwarantuje dostęp do zrewitalizowanych, zielonych bulwarów i wielu zabytkowych obiektów, takich jak XIX-wieczna stajnia czy centrum sztuki Piekarnia. Nie brakuje też zieleni ­– już wkrótce do dyspozycji mieszkańców będzie nowy Park Mieszczański o powierzchni około 4 ha. Powstaje on z inicjatywy mieszkańców Kępy Mieszczańskiej w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, przy wsparciu finansowym Archicom. Lokalizacja oferuje jednocześnie sąsiedztwo rozbudowanej infrastruktury rekreacyjnej, handlowej i usługowej, przystanków komunikacji miejskiej oraz wrocławskiego Rynku, od którego przyszłych mieszkańców dzieli zaledwie kilkuminutowy spacer.

Kolejny etap inwestycji (budynek KM6) obejmuje 165 apartamentów i mieszkań 1-, 2-, 3- oraz 4-pokojowych o powierzchni w granicach 25-72 mkw. Lokale są wyjątkowo przestronne, dobrze doświetlone i mają ponadstandardową wysokość rzędu 2,71 m. Wszystkie mieszkania usytuowane na parterze mają standardowe lub zielone tarasy, a na wyższych kondygnacjach lokatorzy skorzystają z balkonów i tarasów z przeszklonymi balustradami.

Oddanie historycznego charakteru lokalizacji

Szacunek do historycznej tożsamości danej lokalizacji niezmiennie jest dla Archicom priorytetem. W ramach osiedla River Point deweloper zrewitalizował powojskowe obszary, nadając tym samym miejscu niepowtarzalny charakter. Zabudowę inwestycji zaprojektowano w zgodzie z reliktami dawnych koszarów, co potwierdza zaangażowanie firmy w kreowanie przestrzeni z szacunkiem do przeszłości. Na osiedlu (pomiędzy budynkami KM4 i KM6) znajduje się wpisana do rejestru zabytków, XIX-wieczna stajnia, w ramach której przewidziano przestrzeń na wyjątkowe apartamenty, a także lokale handlowe i gastronomiczne. Ze względu na umiejscowienie zabytkowego obiektu w samym środku terenu inwestycji, w projektowanej zabudowie tworzy się otwarte wnętrze, które jako dziedziniec będzie pełniło funkcję przestrzeni wspólnej dla mieszkańców River Point oraz całej Kępy Mieszczańskiej.

Aranżacja części wspólnych

Przestrzeń na osiedlu została zaprojektowana tak, aby maksymalnie zadbać o komfort i bezpieczeństwo mieszkańców. System monitoringu obejmuje cały teren inwestycji, a wjazd na River Point jest kontrolowany przez 24 godziny na dobę. Dla zmotoryzowanych mieszkańców przygotowano szereg miejsc postojowych w garażach podziemnych na poziomie -1 i -2, a także stację ładowania pojazdów elektrycznych. Natomiast z myślą o rowerzystach w projekcie uwzględniono stojaki oraz rowerownie. W budynkach znajdują się cichobieżne windy i funkcjonalne wideodomofony.

W pobliżu River Point zlokalizowanych jest 5 stref przeznaczonych do wypoczynku, a także duży plac zabaw dla najmłodszych. Zielony dziedziniec z ławeczkami sprzyja relaksowi na świeżym powietrzu, a ogólnodostępna ścieżka rowerowa prowadząca dookoła Kępy Mieszczańskiej zachęca do przejażdżki, wspierając tym samym aktywny styl życia.

Zobacz także: Global Apartments – mieszkania premium w Katowicach w sprzedaży!

O ARCHICOM

Od 35 lat Archicom realizuje marzenia o idealnym mieszkaniu. Archicom ma korzenie w studiu projektowym, gdzie od początku żywa była idea dbałości o ludzki wymiar architektury, jej współistnienie z naturą i kontekstem miejsca. Ponad 20 000 klientów doceniło nasze projekty. Rozumiemy swoją rolę jako urbanisty, inżyniera i wizjonera. Myślimy szeroko, biorąc pełną odpowiedzialność za tworzenie fragmentów miast dla kolejnych pokoleń. We Wrocławiu zrealizowaliśmy blisko 200 obiektów, w tym osiedla wieloetapowe m.in. Olimpia Port, rewitalizowane Browary Wrocławskie. To przyjazne miejsca, gdzie można zdrowo żyć, mieszkać, odpoczywać, korzystać z rozrywek. Patrzymy na miasto jak na żywą tkankę, która powinna dopasowywać się do współczesnych odbiorców. Cel jest niezmienny – dostarczać mieszkańcom nowy standard mieszkania.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.