Heimstaden w 2023 roku: niemal tysiąc mieszkań w ofercie, ponad 95 proc. zadowolonych najemców

Heimstaden

Tylko w 2023 roku portfolio Heimstaden w Polsce powiększyło się o 665 nowych mieszkań na wynajem. Z badań opracowanych przez niezależną firmę wynika, że ponad 95 proc. najemców poleciłoby współpracę z Heimstaden. W mijającym roku spółka realizowała też ambitną strategię ESG, uzyskała certyfikat BREEAM i inwestowała w odnawialne źródła energii.

Heimstaden jest obecny w Polsce od 2020 roku. W 2022 roku operator wprowadził na polski rynek najmu 282 mieszkania, a w mijających dwunastu miesiącach jego portfolio powiększyło się o kolejnych 665 lokali. Aktualnie spółka ma w ofercie 947 mieszkań na osiedlach Bokserska, Grzybowska, Okęcie i Żupnicza (Warszawa) oraz Orlińskiego (Kraków). Do końca 2024 roku portfolio Heimstaden będzie obejmować ponad 2,2 tys. lokali zrealizowanych w ramach dziewięciu projektów.

Celem Heimstaden jest oferowanie wysokiego standardu zamieszkania w doskonale skomunikowanych lokalizacjach, a także poczucia bezpieczeństwa i stabilności na rynku mieszkaniowym. Standardem Grupy jest prowadzenie szeroko zakrojonych badań satysfakcji najemców, opracowywanych i weryfikowanych przez niezależną firmę. W różnych okresach najmu klientom zadawanych jest kilkadziesiąt pytań uwzględniających takie zagadnienia, jak jakość komunikacji z zespołem Heimstaden, przejrzystość umów, wielkość i rozkład mieszkań, dobór sprzętu i materiałów, wyposażenie części wspólnych, dostępność infrastruktury czy bezpieczeństwo okolicy.

– W 2023 roku nie tylko zwiększyliśmy liczbę oferowanych przez nas mieszkań do niemal tysiąca, ale też wzmocniliśmy poziom satysfakcji najemców w porównaniu z badaniami z poprzedniego roku. Ponad 90 proc. naszych klientów jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z wielkości, rozmiaru i układu mieszkań, jakości sprzętu i mebli, a także komfortu przebywania w częściach wspólnych i bezpieczeństwa okolicy. W wielu kluczowych obszarach poziom satysfakcji przekracza 95 proc., a współpracę z Heimstaden poleciłoby aż 95,7 proc. klientów. Cieszymy się, że wyniki badań są potwierdzeniem wartości, jakimi kierujemy się, budując długofalowe, partnerskie relacje z najemcami – podkreśla Izabela Stańczak, Head of Letting w Heimstaden Poland.

W 2023 roku Heimstaden realizował ambitną strategię ESG. Osiedle przy ul. Bokserskiej w Warszawie otrzymało międzynarodowy certyfikat BREEAM, będący potwierdzeniem najwyższych standardów w obszarze ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Ewaluacja miała pionierski charakter na polskim rynku PRS. Heimstaden kontynuuje też inwestycje w odnawialne źródła energii. Na osiedlu przy ul. Orlińskiego w Krakowie zamontowano panele fotowoltaiczne o łącznej mocy około 50 kWp. Instalacja pozwala bezpośrednio zasilać windy, garaże oraz części wspólne osiedla, a nadwyżki energii są kierowane do lokalnej sieci. W 2022 roku Grupa Heimstaden, działająca w dziesięciu krajach Europy, obniżyła emisje gazów cieplarnianych o 7 proc., a zużycie energii – o 11 proc.

Heimstaden jest wiodącą w Europe firmą działająca w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Grupa jest obecna w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Czechach oraz Polsce. Łącznie Heimstaden dysponuje około 155 tys. mieszkań na wynajem o łącznej wartości ponad 30 mld euro. Kierując się skandynawskim dziedzictwem i wartościami, Heimstaden oferuje różnej wielkości mieszkania wynajmowane w oparciu o proste, przejrzyste i bezpieczne dla obu stron zasady.

Zobacz także: Rynek najmu hamuje? Zyskowność już nie tak duża