Dorota Lachowska obejmuje stanowisko dyrektora działu badań rynku w Knight Frank

Dorota Lachowska

Od grudnia 2023 roku do zespołu badań rynku w Knight Franka dołączyła Dorota Lachowska, która objęła funkcję dyrektora działu.

Dorota Lachowska posiada blisko 20 letnie doświadczenie w branży nieruchomości. Swoja karierę rozpoczęła w King Sturge (obecnie JLL). Następnie, związała się z Polish Properties Valuation Services, gdzie pełniła funkcję dyrektora działu badań rynku.

„Jesteśmy podekscytowani, że zespół badań rynku, uznany w naszej branży ze względu na swoją innowacyjność i wiedzę, będzie miał okazję skorzystać z doświadczenia Doroty. Jej doskonała znajomość rynku nieruchomości przyczyni się do jeszcze bardziej efektywnego wsparcia naszych klientów, a także wesprze dalszą rozbudowę kompleksowego zasobu wiedzy w firmie,”– komentuje Krzysztof Cipiur, partner zarządzający i dyrektor działu rynków kapitałowych w Knight Frank.

Dorota jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Uniwersytetu w Tampere w Finlandii oraz ukończyła studia podyplomowe z zakresu wyceny nieruchomości w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Obecnie jest w trakcie studiów podyplomowych na kierunku ESG w sektorze budowlanym na Politechnice Warszawskiej.

„Bardzo się cieszę z dołączenia do Knight Frank, cenię ugruntowaną pozycję firmy na rynku oraz bardzo wysoki poziom kompetencji w obszarze badań rynku zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym. Doceniam również fakt, że będę mogła poszerzać  swoją wiedzę i zainteresowania w zakresie m.in. zrównoważonego rozwoju i ESG w ramach struktur Knight Frank”, – dodaje Dorota Lachowska, dyrektor działu badań rynku w Knight Frank.

Dorota pokieruje kilkuosobowym zespołem analityków Knight Frank, którego głównym zadaniem jest wspieranie firmy poprzez dostarczanie kompleksowych danych i analiz rynkowych oraz śledzenie aktualnych i wychwytywanie nowych trendów na rynku.

W obszarze jej specjalizacji znajdują się wszystkie rynki nieruchomości komercyjnych, w tym biura, magazyny i handel, a także nieruchomości mieszkaniowe na wynajem, hotelowe czy akademiki.

zobacz także: Marcin Łapiński obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Tétris Poland

Knight Frank LLP z siedzibą w Londynie jest wiodącym i niezależnym globalnym doradcą w zakresie nieruchomości. Zatrudnia powyżej 19 000 pracowników w ponad 500 biurach w 60 krajach. Knight Frank doradza klientom, od indywidualnych właścicieli i nabywców, po największych deweloperów, inwestorów i najemców korporacyjnych.