DACHSER kontynuuje swoje zaangażowanie w programy stażowe

Z początkiem roku szkolnego 2020 aż 600 stażystów i 25 studentów w całych Niemczech zrobiło pierwszy krok na swojej ścieżce kariery w DACHSER. W ten sposób dostawca usług logistycznych daje jasny sygnał, że pomimo trudnego czasu inwestuje w ludzi, bo to oni tworzą prężnie działającą i wydajną sieć DACHSER.

Szczególnie popularne wśród młodych ludzi są w tym roku staże biznesowe w branży spedycyjno-logistycznej oraz szkolenia w zawodzie magazyniera. „Szkolenia te traktujemy jako długoterminowe zobowiązanie. Dlatego, nawet w tych trudnych czasach, inwestujemy w podnoszenie kwalifikacji i wspieranie kolejnego pokolenia pracowników logistyki” – mówi CEO DACHSER Bernhard Simon i dodaje: „Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem nadal zatrudniamy stażystów i studentów, ponieważ silny zespół zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników jest naszym priorytetem.”

“Pomimo kryzysu związanego z koronawirusem nadal zatrudniamy stażystów i studentów, ponieważ silny zespół zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników jest naszym priorytetem.” – Bernhard Simon, CEO DACHSER

Dachser zatrudnia obecnie ok. 1800 przyszłych ekspertów ds. logistyki, którzy są w trakcie szkoleń lub kończą studia. Jako globalny gracz, firma rodzinna przygotowuje następne pokolenie do pracy w międzynarodowej logistyce i oferuje im perspektywę kariery w przyszłościowej branży odpornej na kryzysy.

Zaangażowanie w szkolenie kierowców zawodowych

Wzrasta zaangażowanie Dachser w szkolenie i kształcenie zawodowych kierowców – aż  99 przyszłych kierowców, w tym 18 kobiet rozpoczęło obecnie szkolenia w firmie. Ponadto już 47 kierowców, w tym 5 kobiet, ukończyło tego lata analogiczne kursy, a 19 kierowców zawodowych zakończyło kwalifikację częściową (TQ1) w komercyjnym transporcie towarowym.

“Szkolenie kolejnego pokolenia wartościowych i zmotywowanych pracowników, a następnie ich długoterminowe zatrudnianie, jest częścią naszej kultury korporacyjnej” – Bernhard Simon, CEO DACHSER

Firma DACHSER tradycyjnie przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń,  dzieląc się swoją wiedzą i wspierając adeptów. „Szkolenie kolejnego pokolenia wartościowych i zmotywowanych pracowników, a następnie ich długoterminowe zatrudnianie, jest częścią naszej kultury korporacyjnej” – dodaje Simon.