Colliers Mobility Pass – innowacyjne rozwiązanie wchodzi na polski rynek

Colliers Mobility Pass
Renata Hartle, manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Colliers International

Colliers International, we współpracy z firmą Upflex, wprowadza na globalny rynek biurowy nową usługę – Colliers Mobility Pass. To nowatorskie rozwiązanie, które wyprzedza potrzeby najemców, oferując nieograniczoną elastyczność w dostępie do miejsc pracy, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.

Colliers Mobility Pass to wirtualna platforma, która pozwala rezerwować przestrzenie coworkingowe za pośrednictwem łatwej w nawigacji aplikacji na smartfony. Przestrzenie elastyczne są doskonałym uzupełnieniem posiadanych bądź wynajmowanych przez firmy biur, a Colliers Mobility Pass to dostęp do globalnej sieci ponad 5 000 nowoczesnych przestrzeni w 70 krajach.

– Colliers Mobility Pass to zupełnie nowa formuła, której w Polsce do tej pory nie było. To niezwykle łatwy sposób na elastyczną pracę poprzez rezerwację na żądanie biurek, gabinetów prywatnych i sal konferencyjnych w dowolnym miejscu na świecie. Dostępna jest również możliwość zarezerwowania tzw. Huba, czyli określonej, stałej powierzchni w danym coworku, do której dostęp mają tylko osoby z danej firmy czy zespołu. Ponadto pracodawca ma do dyspozycji platformę analityczną, dzięki której może sprawdzić, które biura coworkingowe najchętniej wybierają jego pracownicy, co umożliwia dostosowanie modelu do realnych potrzeb najemcy – mówi Renata Hartle, manager ds. strategii flex office i rozwiązań technologicznych w Colliers International.

Prostota rozwiązania, w którym jeden dostawca oferuje dostęp do wielu coworków, niweluje problem złożonego procesu, jakim jest podpisywanie wielu umów z różnymi operatorami elastycznych powierzchni biurowych. Najemca ma dostęp do sieci lokalizacji poprzez jedną platformę i opłaca jedną fakturę.

– Zmienia się rzeczywistość rynku nieruchomości, a wraz z nią potrzeby najemców. Pandemia COVID-19 uświadomiła firmom, że zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć, dlatego trzeba być elastycznym. Colliers Mobility Pass to rozwiązanie na dobre, jak i na złe czasy – uelastycznia model pracy, pomaga wprowadzić oszczędności oraz zdobyć nowe kontakty poprzez pracę we wspólnej przestrzeni. Nie jest to jednak tylko rozwiązanie dla firm. Z aplikacji Colliers Mobility Pass mogą korzystać także freelancerzy, którzy chcą mieć dostęp do wielu różnych lokalizacji coworkingowych – mówi Thomas Jodar, senior associate w dziale Powierzchni Biurowych Colliers International.

Upflex to firma pochodząca ze Stanów Zjednoczonych, która swoje usługi oferuje w ponad 70 krajach. Polscy operatorzy coworkingowi, którzy już przystąpili do projektu, to: Brain Embassy, Business Link, City Space, NewWork oraz Rise.pl.

– Koniec –

O Colliers International


Colliers International (NASDAQ, TSX: CIGI) jest wiodącą firmą oferującą najwyższej jakości usługi na rynku nieruchomości oraz zarządzanie inwestycyjne. Działając w 68 krajach, ponad 15 000 specjalistów współpracuje w celu maksymalizacji wartości nieruchomości dla najemców, właścicieli i inwestorów. Przez ponad 25 lat nasz doświadczony zespół liderów, posiadający blisko 40% udziałów firmy, zapewnił naszym akcjonariuszom roczny zwrot z inwestycji w wysokości prawie 20%. Przychody firmy w 2019 roku osiągnęły poziom $3,0 mld ($3,5 mld włączając spółki stowarzyszone). Firma zarządza aktywami o wartości $33 mld. Dowiedz się więcej o tym, w jaki sposób przyspieszamy sukces naszych klientów na corporate.colliers.com, lub śledź nas na Twitterze @Colliers i LinkedInie.

Colliers International w Polsce działa od 1997 roku i posiada biura w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i Lublinie, w których łącznie zatrudnia około 300 specjalistów. Firma została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami przyznanymi m.in. w konkursach: Eurobuild, CIJ Journal, CEE Quality Awards, International Property Awards. Wśród otrzymanych przez Colliers wyróżnień znajdują się m.in.: nagroda Outsourcing Star przyznawana firmom nieruchomościowych najprężniej działających w sektorze outsourcingu oraz Gazele Biznesu wręczane najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce. Więcej o Colliers International w Polsce na Colliers.pl oraz na naszych kanałach LinkedIn, Instagram, YouTube oraz Facebook.