W Warszawie rusza budowa ekologicznego osiedla Essentiel Talarowa

Essentiel Talarowa

Rozpoczęły się pierwsze prace na placu budowy osiedla Essentiel Talarowa na warszawskiej Białołęce. Będzie to modelowy przykład osiedla ekologicznego. Budowa potrwa kilkanaście miesięcy. Głównym wykonawcą jest SPS Construction.

Deweloper Bouygues Immobilier Polska wybrał generalnego wykonawcę osiedla Essentiel Talarowa przy ul. Talarowej na Tarchominie w Warszawie. Składający się z dwóch budynków kompleks mieszkalny zbuduje SPS Construction z Kielc. Firma została założona w 2005 roku i od tego czasu wykonuje w całym kraju osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i centra handlowe. Wybór uzasadnia jej doświadczenie i rzetelność, udokumentowana referencjami i nagrodami, takimi jak Diament 30-lecia Polskiej Transformacji 2020, Diament Polskiej Jakości, czy kilka certyfikatów Wiarygodna Firma.
Przemówiło do nas również to, że jest to polskie przedsiębiorstwo, które wykonało wiele inwestycji w Warszawie. Dzięki wybraniu tej firmy na generalnego wykonawcę bardzo ważnego dla nas osiedla, urozmaicamy grono, z którym współpracujemy – argumentuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Generalny wykonawca wszedł już na plac budowy i rozpoczął prace przygotowawcze. Budowa rozpocznie się w przeciągu kilkunastu najbliższych dni.

Zielony zestaw

Essentiel Talarowa to bardzo ważne osiedle dla Bouygues Immobilier Polska ze względu na jego ekologiczny charakter. Deweloper, który działa w duchu zrównoważonego budownictwa, po raz pierwszy wprowadził do projektu tak szeroki pakiet rozwiązań ekologicznych: panele fotowoltaiczne oraz białe poszycie na dachu, gromadzenie wody deszczowej, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz zadaszone stojaki na rowery, a także roślinność porastającą wjazdy do garaży podziemnych. – To rozwiązania, które pozytywnie wpływają na środowisko naturalne, w tym na bioróżnorodność, a także przynoszą realne korzyści mieszkańcom, którzy ich oczekują – wyjaśnia Cezary Grabowski. – Proekologiczne praktyki traktujemy jako nowe podejście do budownictwa. Będziemy coraz szybciej podążać w kierunku zrównoważonego rozwoju i ekologii – zapowiada.

Powyższe rozwiązania przede wszystkim zmniejszają zużycie energii elektrycznej. Przy użyciu paneli fotowoltaicznych do oświetlania części wspólnych wykorzystuje się odnawialną i tańszą energię słoneczną, białe pokrycie dachu powoduje mniejsze nagrzewanie budynku, dzięki czemu zużywa się mniej energii na jego chłodzenie klimatyzacją, natomiast zgromadzonej wody deszczowej używa się do podlewania roślin. W konsekwencji mieszkańcy płacą mniejsze rachunki za prąd i wodę. Uwzględniając stacje ładowania pojazdów elektrycznych i stojaki na rowery, deweloper zachęca przyszłych mieszkańców do korzystania z ekologicznych środków transportu. – Możliwe, że dołożymy jeszcze kilka energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań – zapowiada Cezary Grabowski. – Wciąż pracujemy nad detalami, ulepszamy na przykład układy mieszkań, które mają być jak najbardziej komfortowe i zgodne z aktualnymi potrzebami potencjalnych mieszkańców – informuje.

Mieszkania w dobrym położeniu

Mieszkań na osiedlu będzie 167: 155 w większym i 12 w mniejszym budynku. Zaprojektowano układy od 1 do 4 pokoi z ogródkami (na parterze), loggiami lub balkonami. Do części lokali na ostatniej kondygnacji przynależeć będą duże tarasy na dachu. Deweloper zdecydował się na mieszkania o wielkości od 26 do 100 mkw. Zróżnicowanie układów i powierzchni ma zachęcić singli, pary, rodziny z dziećmi oraz osoby planujące zakup mieszkania na wynajem.

Oba budynki będą 3-piętrowe. Architekci wybrali stonowaną, jasną kolorystykę, a formę zdynamizowali wprowadzeniem uskoków w części elewacji oraz wysunięciem niektórych mieszkań poza podstawowy obrys budynków. Pod większym z nich znajdzie się hala garażowa z komórkami lokatorskimi, a na zewnątrz dwa dodatkowe parkingi z zadaszonymi miejscami, ozdobione pergolami z zielenią. Na terenie osiedla powstanie plac zabaw.

Ekologiczne rozwiązania, przemyślane układy mieszkań i udogodnienia mają przemówić do różnych grup potencjalnych mieszkańców. Atrakcyjna jest także lokalizacja osiedla.
Białołęka dynamicznie się rozwija, dzięki czemu można cieszyć się terenami zielonymi, a jednocześnie sprawnie i wygodnie dotrzeć w inne części Warszawy – zauważa Cezary Grabowski. W pobliżu są przystanki autobusowe i tramwajowe, park, ogródki działkowe, ośrodki sportowe, restauracje, galeria handlowa, przedszkola i szkoły. Niedaleko jest także do Wisły. – Essentiel Talarowa to osiedle położone w miejscu, dającym duże możliwości – uważa Cezary Grabowski. – Z założenia budujemy w atrakcyjnych i dobrze skomunikowanych lokalizacjach. Projektując z dala od gęstej zabudowy, chcemy, by najbliższa okolica inwestycji była zielona i umożliwiała kontakt z naturą – dodaje.

Planowana data zakończenia budowy osiedla to druga połowa 2022 roku. Essentiel Talarowa to trzecie osiedle Bouygues Immobilier Polska na Białołęce, obok Forêt i Alinea, dostępne aktualnie w ofercie.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z 64-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 50 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 6900 mieszkań, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).