Unidevelopment zakończył budowę Osiedla Ursa Home

Ursa Home

W listopadzie dobiegła końca budowa osiedla Ursa Home – trzeciego z czterech projektów mieszkaniowych prowadzonych w Ursusie przez Unidevelopment SA i CPD SA.  Budynki zostały dopuszczone do użytkowania, zatem właściciele mieszkań mogą już odbierać klucze do swojego nowego M.

Prawie półtora roku trwała budowa trzeciego z kolei osiedla, które powstało w ramach wieloetapowej inwestycji firm Unidevelopment SA i CPD SA, prowadzonej pod nazwą Ursa. Trzy nowe budynki mieszkaniowe Ursa Home razem z funkcjonującymi już osiedlami Ursa Park i Ursa Smart City oraz powstającym Ursa Sky, idealnie wpiszą się w klimat tej prężnie rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Prace budowlane zakończyły się zgodnie z planem. Do użytkowania równolegle zostały oddane dwa etapy Ursa Home: pierwszy, składający się z dwóch budynków ze 153 mieszkaniami oraz etap drugi, który obejmuje jeden budynek i 188 mieszkań. Cała inwestycja to łącznie 341 lokali mieszkalnych oraz 16 lokali handlowo – usługowych, zlokalizowanych na parterach budynków. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać ze sklepów i punktów usługowych na miejscu, co przełoży się na oszczędność czasu i zwiększenie komfortu życia.

– Budowa kompleksu Ursa Home przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych niespodzianek. Dwa etapy przedsięwzięcia oddaliśmy do użytkowania praktycznie w tym samym czasie. Właśnie rozpoczęliśmy proces przekazywania lokali i przewidujemy, że do końca roku uda nam się oddać klucze do większości mieszkań Ursa Home – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.

Fasada nowych budynków, usytuowanych przy ulicy Herbu Oksza, utrzymana jest w kolorach szarości i bieli, które wprowadzają spokój i harmonię. Bryły charakteryzuje prostota i naturalność, co jest idealnym tłem dla zieleni wkomponowanej w całość kompleksu. Budynki składają się z sześciu pięter i jednej kondygnacji podziemnej, w której zlokalizowany jest parking dla mieszkańców, boksy rowerowe i komórki lokatorskie. Na terenie kompleksu znajdują się również naziemne miejsca postojowe dla samochodów oraz stanowiska dedykowane dla rowerów. Osiedle Ursa Home położone jest obok terenów zielonych, co sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Z myślą o najmłodszych na terenie osiedla wybudowany został również plac zabaw.

– Realizując projekt Ursa Home chcieliśmy stworzyć miejsce nowoczesne i przestronne, nawiązujące do młodej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Ursa Home odpowiada na różne potrzeby, oferując zarówno kawalerki o powierzchni 30 mkw., jak i rodzinne mieszkania czteropokojowe o powierzchni prawie 100 mkw. Na atrakcyjność naszego osiedla wpływa również jego bardzo dobre skomunikowanie z centrum miasta poprzez łatwy dostęp do głównych węzłów komunikacyjnych oraz przystanków SKM i  autobusowych. Projekt Ursa Home od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony Klientów. Najlepiej świadczy o tym fakt, że do momentu zakończenia budowy prawie wszystkie mieszkania zostały sprzedane – dodaje Barbara Kunicka.

Zobacz także: Na Zabłociu powstaje nowa inwestycja – Greendustry Zabłocie

Obecnie na warszawskim Ursusie do sprzedaży trafił czwarty etap osiedla – Ursa Sky, na który składają się 183 mieszkania o powierzchni od 32 mkw. do 102 mkw. oraz dziewięć lokali handlowo-usługowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 6980,00 zł za mkw.

Ursa Home to wspólna inwestycja firm Unidevelopment SA oraz CPD SA. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia projektowa HRA Architekci, a Generalnym Wykonawcą jest notowana na giełdzie firma Unibep SA. Ursa Home to trzecie z czterech osiedli projektu Ursa, na który składają się Ursa Park (etapy zakończone w 2018 r. i 2019 r.) oraz Ursa Smart City (zakończone w 2016 i 2017 r.). Obecnie trwa budowa czwartej części całości inwestycji – Ursa Sky, której oddanie planowane jest na IV kwartał 2021 roku.

Unidevelopment SA jest deweloperem z ponad 12-letnim doświadczeniem. Posiada ugruntowaną pozycję na rynku budownictwa mieszkaniowego w Warszawie i Poznaniu. Prowadzi również inwestycje w Radomiu i Bielsku Podlaskim. Spółka jest członkiem Polskiego Związku Firm Developerskich. Należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy UNIBEP SA.

Grupa Kapitałowa CPD SA rozpoczęła działalność w 1999 r. i jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Jej wszechstronny zespół koncentruje się na prowadzeniu projektów deweloperskich w segmencie mieszkaniowym, biurowym i magazynowym oraz na aktywnym zarządzaniu zakupionymi nieruchomościami.

2 KOMENTARZE

Comments are closed.