Tristar Grodzisk ma nowego najemcę

Tristar Grodzisk

Firma logistyczna Deka Trans, oferująca usługi w procesach magazynowania, przepakowania i dystrybucji, od maja br. wprowadziła się do parku przemysłowo-logistycznego Tristar Grodzisk. Nowy najemca zajmie 6,5 tys. m2 powierzchni magazynowej z zapleczem biurowym. Projekt Tristar jest wspólnym przedsięwzięciem typu joint venture Tristan EPISO 4 i White Star Real Estate, który zakłada inwestowanie i zarządzanie nieruchomościami logistycznymi klasy A.

Firma Deka Trans powstała w 2004 r. i specjalizuje się w kompleksowej obsłudze firm produkcyjnych i branży FMCG. Deka Trans oferuje usługi w pełnym logistyczne zakresie od transportu przez magazynowanie, co-packing, e-commerce oraz wsparcie IT procesów, jak i dystrybucję gotowych produktów do finalnych odbiorców, czy wsparcie w zakresie magazynowania produkcji. Firma jest szczególnie aktywna w regionie Warszawy i centralnej Polski, dlatego kluczowym parametrem jaki był brany przez Deka Trans pod uwagę przy wyborze nowego zaplecza magazynowego była dogodna lokalizacja parku logistycznego Tristar Grodzisk.

„Tristar Grodzisk dzięki swojej lokalizacji w pobliżu autostrady A2, to jedna z najlepszych i najbardziej cenionych przez najemców lokalizacji w regionie. Jednocześnie jest to nowoczesny obiekt, który powstał stosunkowo niedawno, bo w 2016 r. – co stanowi dodatkowy atut na tle konkurencyjnych lokalizacji w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Jednocześnie park Tristar Grodzisk położony jest zaledwie 19 km do wjazdu na obwodnicę Warszawy, i 38 km od centrum stolicy Polski. Mamy tu też możliwość indywidualnego dostosowania powierzchni do wymagań najemcy” – mówi  Urszula Rasmussen, Head of Industrial Leasing, White Star Real Estate.

Tristar Grodzisk zlokalizowany jest w pobliżu miejscowości Radonice. Lokalizacja jest ceniona zwłaszcza przez branżę logistyczną i firmy spedycyjne, gdyż stanowi bardzo dobre zaplecze dla dystrybucji towarów na rynek warszawski. Umożliwia też szybki dojazd do autostrady, która biegnie do granicy z Niemcami i drogi S2, co zapewnia połączenie z południową obwodnicą Warszawy.

„Optymalizacja kosztów i dogodna lokalizacja to najważniejsze cechy zaplecza magazynowego, na które zwraca uwagę każda firma logistyczna. Tristar Grodzisk ma dobrą lokalizację, która wpisuje się w naszą strategię działania. To bardzo nowoczesny obiekt, który spełnia nasze wszystkie wymagania w tej chwili. Cenimy sobie długofalowe relacje z partnerami biznesowymi, podobnie jak Tristar – co zaowocowało szybkim i sprawnym podpisaniem umowy satysfakcjonującej obie strony” – mówi Sebastian Pazurek, Prezes Deka Trans.

Umowa z Deka Trans jest jedną z kilku zawartych przez Tristar w ostatnim czasie.  Tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy Tristar przedłużył szereg umów z nowymi i obecnymi najemcami, a łączna  powierzchnia tych umów wyniosła 94 tys. m2. Na początku maja Tristar informował o zawarciu innej umowy dotyczącej parku w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Na przedłużenie umowy dotyczącej ponad 5 tys. m2 zdecydowała się firma logistyczna No Limit.

Zobacz także: MLP Group w I kwartale br. zwiększyło obroty o 17%

Tristar to wspólny projekt typu joint venture EPISO 4 i White Star Real Estate, który powstał w 2018 roku i jest ukierunkowany na inwestowanie oraz posiadanie nieruchomości logistycznych klasy A. Portfolio obejmuje obecnie 5 lokalizacji w Polsce, w tym parki magazynowo-logistyczne w pobliżu Poznania, Wrocławia, Katowic, Gdańska oraz w Grodzisku Mazowieckim, których całkowita powierzchnia to prawie 162 000 mkw. Wszystkimi nieruchomościami zarządza White Star Real Estate.