Techniczna Industrial Park w rękach DOR Group i z nowym zarządcą

Techniczna Industrial Park
Źródło: Cushman & Wakefield

Grupa kapitałowa DOR Group, działającą na rynku nieruchomości, przejęła kompleks Techniczna Industrial Park od firmy Cromwell. Obiektem zarządzać będzie międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

Techniczna Industrial Park to nieruchomość położona w podwarszawskim Piasecznie. Łącznie oferuje 23 000 mkw. powierzchni i składa się z 2 budynków biurowych oraz 7 magazynów. Kompleks zlokalizowany jest w pobliżu dróg krajowych numer 7 i 8, a w odległości 2,5 kilometra znajduje się także stacja kolei. Od 19 grudnia 2019 r. obiekt zarządzany jest przez firmę Cushman & Wakefield.

Cieszymy się, że do naszego portfolio trafia kolejny obiekt wielofunkcyjny. Naszym wyróżnikiem na tle innych zarządców nieruchomości jest fakt, że oferujemy bardzo szeroki zakres usług komplementarnych. Techniczna Industrial Park łączy funkcje logistyczne oraz biurowe, a w obu tych obszarach posiadamy mocne kompetencje zarządcze – mówi Grzegorz Dyląg, Dyrektor w Dziale Zarządzania Nieruchomościami, Business Space, Cushman & Wakefield.

Nowym właścicielem kompleksu jest Dor Group. Grupa ma swoje korzenie w realizacji projektów mieszkaniowych oraz usługowych z wieloma ukończonymi i cenionymi kompleksami wielorodzinnymi w Warszawie, takimi jak Szucha Residence, Nad Jeziorem, Anielin Park, Wilanów Residence czy Bemowo park. Dor Group stopniowo poszerza swoje portfolio, dążąc do zintensyfikowania aktywności w projektach biurowo-usługowych.

W budowie jest obecnie nowy projekt biurowy grupy Dor – Dor Plaza – zapewniający około 15 000 mkw. powierzchni najmu na terenie Warszawy. Spółka planuje ponadto rozpocząć budowę nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego na terenie Miasteczka Wilanów (Infinity Wilanów).

Poprzez relacje właścicielskie spółka prowadzi działalność na terenie Niemiec, Holandii oraz USA.

Jesteśmy zadowoleni, że portfolio grupy zostało wzbogacone o obiekt w Piasecznie. Jako grupa z korzeniami w obszarze nieruchomości mieszkaniowych i usługowych, koncentrujemy się aktualnie na realizacji strategii rozwoju, głównie w sektorze wielkopowierzchniowych projektów usługowo-technicznych. Oprócz realizowanej przez nas budowy biurowca, nasze cele planujemy osiągnąć poprzez pozyskanie nowych projektów, co zdywersyfikuje nasz portfel oraz wzmocni naszą pozycję na rynku nieruchomości – Joanna Piechotka, Commercial Director, DOR Group.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 53 tysiące pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2019 roku jej przychody wyniosły 8,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWakeCE

Więcej publikacji na temat magazynów tutaj