SGI poszerza portfolio swoich inwestycji w stolicy. Deweloper startuje z osiedlem „Łopuszańska 47”

Łopuszańska 47

Spółka deweloperska SGI rozszerza swoją ofertę sprzedażową o nowy projekt, w kolejnej dzielnicy w Warszawie. Osiedle „Łopuszańska 47” powstanie we Włochach, w okolicy oferującej m.in. wygodne połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta. Inwestycja uzyskała już pozwolenie na budowę i rozpoczęto jej realizację. W projekcie docelowo powstanie 500 mieszkań, a pierwszy etap zapewni 96 lokali o metrażach od 39 do 98 mkw. Oddanie do użytkowania zaplanowane jest na początek 2025 roku.

SGI to deweloper już aktywnie działający i realizujący inwestycje na warszawskim rynku. Aktualnie firma poszerzyła swoje portfolio o kolejną dzielnicę stolicy – Włochy. W tej części miasta powstanie osiedle „Łopuszańska 47”. Pierwszy z etapów zapewni 96 mieszkań o metrażach od 39 do 98 mkw. Budynek będzie składał się z pięciu kondygnacji naziemnych i jednej podziemnej. Na przyszłych mieszkańców czekać będą mieszkania z ogrodami do 100 mkw., a także z balkonami do 17 mkw. i tarasami do 33 mkw.

– Chcemy dalej poszerzać ofertę mieszkaniową stolicy, dostarczając wysokiej jakości lokale, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Stale śledzimy sytuację na rynku nieruchomości, sprawdzamy i weryfikujemy trendy tak, aby jak najlepiej dostosować nasze projekty do aktualnych potrzeb kupujących. Dostrzegamy potencjał  w dzielnicy jaką są Włochy, między innymi ze względu na jej dobre skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Wiemy jak ważny jest to aspekt dla klientów podczas decyzji o kupnie mieszkania. Osiedle „Łopuszańska 47” spełnia te wymogi  – mówi Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.

Kameralnie i elegancko

Projekt inwestycji powstał w renomowanej i wielokrotnie nagradzanej warszawskiej pracowni HRA Architekci.

– Osiedle będzie charakteryzować się elegancką, ponadczasową architekturą wyrażającą się szlachetnymi proporcjami oraz powściągliwym detalem. Kameralna skala budynków pozwoli
na zachowanie spójnej kompozycji urbanistycznej całego osiedla. Starannie zaprojektowany
i urządzony teren uwzględnia przemyślany układ komunikacji oraz zieleń. Dziedziniec będzie nasłoneczniony, dzięki otwarciu na stronę południową – tłumaczy Stanisław Rewski, HRA Architekci.

Części wspólne budynków – przedsionki, hole windowe i korytarze – zaprojektowano ze szczególną dbałością o detale architektoniczne. Mieszkania zostały rozplanowane w taki sposób, aby ich rozkład był jak najbardziej funkcjonalny.

Na poziomie -1 zaprojektowano garaż podziemny zapewniający 94 miejsca postojowe. Na zewnątrz deweloper zadbał także o parking dla gości, gdzie pojawi się 20 stanowisk, wśród których znajdzie się również miejsce postojowe dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo dwa z nich będą miały możliwość ładowania samochodów elektrycznych. Na fanów dwóch kółek czekać będą stojaki rowerowe pod zadaszeniem.

Dogodna lokalizacja

Warszawskie Włochy to dzielnica, z której w krótkim czasie dotrzemy w wiele zakątków miasta dzięki świetnym połączeniom komunikacyjnym. Z inwestycji „Łopuszańska 47” w zaledwie 5 minut dojdziemy na piechotę do stacji kolei miejskiej WKD Raków. W okolicy znajdują się także liczne biurowce, przystanki autobusowe, a samochodem w kilka minut dojedziemy np. do Parku Szczęśliwickiego czy na Lotnisko Chopina. 10 minut zajmie również dojazd autem do „biurowego zagłębia” Warszawy na Służewcu. Ponadto w pobliżu osiedla znajdują się restauracje, klub fitness, squash, stacja benzynowa, sklepy spożywcze, Skatepark, park trampolin, papugarnia, a także szkoły i przedszkola. Atutem jest również bliskość centrów handlowych Łopuszańska 22, Blue City i Atrium Reduta.

– Włochy to prężnie rozwijająca się dzielnica, która ma dużo do zaoferowania aktualnym i przyszłym mieszkańcom. Dostępność różnorodnych udogodnień, które są ważne dla klientów, miała wpływ na decyzję o poszerzeniu naszej oferty sprzedażowej właśnie o tę część Warszawy. To wszystko w połączeniu z wysoką estetyką inwestycji sprawi, że przyszli lokatorzy będą cieszyć się komfortem i wygodą przez długie lata – dodaje Robert Stachowiak.

Zobacz także: Panoramiqa – nowa inwestycja BPI Real Estate Poland na Starołęce w Poznaniu

***

SGI to firma deweloperska, która specjalizuje się w budowie wysokiej jakości mieszkań i apartamentów. Działa na polskim rynku jako podmiot z prywatnym kapitałem od 1990 roku. Wielokrotnie nagradzana w konkursach branżowych. Do tej pory zrealizowała 49 projektów deweloperskich, w których oddane zostało 5900 lokali mieszkalnych, prawie 50 000 m2 powierzchni biurowo-handlowej. SGI jest częścią holdingu Willet, inwestującego na rynku kapitałowym oraz nieruchomości.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.