Rusza sprzedaż mieszkań ostatniego etapu inwestycji Park Skandynawia na warszawskim Gocławiu

Park Skandynawia

Spółka mieszkaniowa Skanska Residential Development Poland rozpoczyna sprzedaż piątego etapu osiedla Park Skandynawia usytuowanego w sercu Gocławia. W ramach inwestycji powstaną dwa siedmiopiętrowe budynki mieszkalne. Tym, co odróżnia je od lokali zrealizowanych w poprzednich etapach, są dwupoziomowe mieszkania oraz system smart home w standardzie. Dodatkowo, na dachach obu obiektów zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, co pozwoli mieszkańcom wybranych lokali czerpać korzyści z własnego źródła energii.

Piąty i zarazem ostatni etap osiedla Park Skandynawia będzie zlokalizowany przy ulicy Precyzyjnej na warszawskim Gocławiu. Projekt inwestycji obejmuje dwa siedmiopiętrowe budynki, w których łącznie znajdzie się 198 funkcjonalnych mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach – od 25 do 124 m kw. Warto podkreślić, że lokale usytuowane na parterze jednego z budynków będą dwupoziomowe. W zależności od położenia, każde mieszkanie będzie miało własny taras, balkon, loggię lub przydomowy ogródek. Dodatkowo, w obu budynkach zaprojektowano wyjątkowe lokale z przestronnymi tarasami o powierzchni ponad 20 m kw. znajdującymi się na ostatniej kondygnacji.

W ramach inwestycji powstanie parking podziemny oraz miejsca postojowe na zewnątrz dostępne dla mieszkańców. Ponadto będzie możliwość zakupu komórki lokatorskiej. Do dyspozycji wszystkich mieszkańców zostaną oddane wózkownia i stojaki na rowery oraz atrakcyjnie wyposażone części wspólne, przygotowane z myślą o różnorodnej aktywności fizycznej.

– Park Skandynawia cieszy się dużą sympatią wśród mieszkańców, którzy doceniają jego prostą architekturę o klasycznej estetyce oraz funkcjonalność – zarówno mieszkań, jak i ciekawie wyposażonych przestrzeni wspólnych, zachęcających do integracji z sąsiadami. Osiedlowa strefa rekreacji dla mieszkańców obejmuje stoły do gry w warcaby, szachy i tenisa stołowego, ściankę wspinaczkową, a także mini boisko do koszykówki. Jesteśmy przekonani, że przyszli lokatorzy piątego etapu Parku Skandynawia od razu poczują jego przyjazną atmosferę i będą zadowoleni z dokonanego wyboru – mówi Aleksandra Goller, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży w Skanska Residential Development Poland.

Technologia inteligentnych mieszkań – po raz pierwszy w Parku Skandynawia

Szczególnym rozwiązaniem, które wyróżnia ostatni etap osiedla, jest innowacyjny system smart home Appartme. Umożliwia on sterowanie oświetleniem, gniazdami elektrycznymi oraz ogrzewaniem w mieszkaniu przy pomocy aplikacji zainstalowanej w telefonie.

– Wzbogacenie piątego etapu Parku Skandynawia o ofertę inteligentnych mieszkań z pewnością będzie jego mocną stroną. Rozwiązania systemu smart home zapewniają większe poczucie komfortu i bezpieczeństwa, ale to nie wszystko. Poprzez możliwość ustawienia preferencji, dotyczących np. zarządzania ogrzewaniem, przyczyniają się do redukcji części kosztów generowanych przez gospodarstwo domowe. Nabywcy coraz częściej są zainteresowani urządzeniami typu smart, dlatego jako deweloper chcemy je upowszechniać w standardzie wyposażenia mieszkania, a także edukować klientów na temat ich efektywności i sposobów wykorzystywania – dodaje Aleksandra Goller.

Rozwiązania proekologiczne i BREEAM INTERIM na poziomie Very Good

Na dachach budynków powstających w ramach ostatniego etapu osiedla zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne, które będą zasilały wybrane mieszkania, dzięki czemu ich lokatorzy będą mogli cieszyć się niższymi rachunkami za prąd. W inwestycji przewidziano również inne rozwiązania proekologiczne, takie jak poidełka dla ptaków czy domki dla owadów.

Oba budynki powstałe w ostatniej fazie realizacji uzyskały certyfikat BREEAM INTERIM na poziomie Very Good. Dokument ten jest wielokryterialną metodą oceny budynków, która wskazuje na stopień, w jakim dany obiekt jest przyjazny zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla mieszkańców.

Atrakcyjna lokalizacja

Atutem inwestycji, który z pewnością docenią przyszli mieszkańcy, jest dogodna lokalizacja – w sąsiedztwie znajdują się sklepy spożywcze, centrum handlowe Atrium Promenada, przedszkola, szkoły oraz liczne tereny zielone i rekreacyjne, a rozwinięta komunikacja miejska zapewnia szybki dojazd do centrum Warszawy i najważniejszych punktów miasta. Co więcej, w okolicy planowana jest stacja III linii metra, która jeszcze bardziej usprawni połączenie z pozostałymi częściami stolicy.

Najważniejsze informacje o inwestycji Park Skandynawia 5:

  • Dwa budynki siedmiopiętrowe
  • 198 mieszkań o powierzchniach od 25 do 124 m kw.
  • Mieszkania o wysokości ok. 270 cm i ok. 280 cm na ostatniej kondygnacji
  • Dostępnych 5 mieszkań dwupoziomowych
  • System smart home Appartme
  • Garaż podziemny, miejsca postojowe naziemne, komórki lokatorskie, wózkownia i stojaki na rowery
  • Panele fotowoltaiczne na dachach budynków, dedykowane do wybranych mieszkań
  • Rozwiązania proekologiczne, takie jak poidełka dla ptaków i domki dla owadów
  • Strefa rekreacji dla mieszkańców
  • Certyfikat BREEAM INTERIM na poziomie Very Good

Zobacz także: Osiedle Lokum Verde na wrocławskim Zakrzowie gotowe! Mieszkańcy ostatniego etapu zaczęli odbierać klucze do lokali

The Skanska Group

Skanska jest światowym liderem w budownictwie. Realizujemy projekty na wybranych rynkach w Skandynawii, Europie i USA. Kierując się wartościami Grupy, Skanska chcemy przyczyniać się do tworzenia lepszego społeczeństwa. Dostarczamy innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań zarówno dla prostych, jak i złożonych zadań. Zatrudniamy około 35 000 pracowników, a nasze przychody w 2019 roku wyniosły 177 miliardów SEK.

Skanska Residential Development Poland

Jesteśmy deweloperem, realizującym od 2011 r. na polskim rynku wysokiej jakości projekty mieszkaniowe. Czerpiemy z ponad 135-letniej historii Grupy Skanska i ponad 100-letniego doświadczenia w budowie domów i osiedli w takich krajach jak Wielka Brytania, Szwecja, Norwegia, Finlandia i Czechy.

Zgodnie z filozofią działania Skanska, stawiamy na budownictwo zrównoważone. Nasze osiedla jako pierwsze w Polsce były certyfikowane międzynarodowym odznaczeniem BREEAM, jako pierwsi zaczęliśmy też stosować energię odnawialną na naszych budowach. Obecnie zarówno zielona certyfikacja, jak i inwestowanie w energię odnawialną w procesie powstawiania budynku, są naszymi standardami.

Szczególną wagę przykładamy do projektowania obiektów bez barier architektonicznych dla osób o różnym stopniu mobilności i w różnym wieku. Troszczymy się o to, by nasze budynki móc tytułować „Obiekt bez barier”. Ważne jest dla nas, by budować dla mieszkańców, dlatego na naszych osiedlach powstają starannie zaprojektowane przestrzenie wspólne czy ogólnodostępne świetlice.

W Polsce działamy na rynkach warszawskim i krakowskim. Nasze zakończone projekty w Warszawie to: Park Ostrobramska, Osiedle Mickiewicza (4 etapy), Park Skandynawia (3 etapy), Holm House (4 etapy), Jaśminowy Mokotów (4 etapy). Obecnie jesteśmy na etapie budowy kolejnych etapów osiedli: Park Skandynawia, Jaśminowy Mokotów oraz Holm House. Do naszego portfolio doszedł również projekt powstającego apartamentowca Solen Kabaty, a także pierwszy etap wieloetapowego osiedla NU! Warszawa Wola. W Krakowie kończymy budowę naszej pierwszej inwestycji: Hemma Orawska.

Niezwykle istotna dla naszej firmy świadomość środowiskowa, w ślad za którą tworzymy zrównoważone osiedla mieszkaniowe, owocuje uznaniem w oczach ekspertów rynku budowlanego i nieruchomości. Podczas naszej 10-letniej obecności na polskim rynku mieszkaniowym zdobyliśmy szereg branżowych nagród I wyróżnień w takich konkursach jak, Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy; „Lider Dostępności”; PLGBC Green Building Awards, 4Buildings Awards “Zielony Orzeł” oraz “Twórcy Przestrzeni”, „Rzeczpospolitej”, Listki CSR Polityki. Co roku nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu są notowane w Raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Więcej informacji na stronie: https://mieszkaj.skanska.pl/