Rusza budowa drugiego etapu osiedla Ursus Centralny

Ursus Centralny

Ronson Development wybrał generalnego wykonawcę drugiego etapu bestsellerowego osiedla w warszawskim Ursusie. Projekt zostanie zrealizowany przez firmę Karmar. Ponieważ w marcu inwestycja uzyskała pozwolenie na budowę, wykonawca będzie mógł od razu ruszyć z pracami. Wynagrodzenie z tytułu realizacji umowy wynosi 60,25 mln zł netto, a zakończenie prac planowane jest na koniec października 2021 r. Drugi etap Ursusa Centralnego będzie liczyć 251 lokali. Aż 40% z nich zostało już sprzedanych lub zarezerwowanych.

Największe osiedle w historii Ronson Development – Ursus Centralny – wchodzi w kolejną fazę. Wraz z wyborem generalnego wykonawcy, rozpoczyna się budowa drugiego etapu inwestycji. Jeszcze przed startem prac budowlanych, deweloper znalazł nabywców na 40% lokali w tym etapie ursuskiego osiedla.

Ursus Centralny to jeden z naszych motorów sprzedaży. Na początku marca uzyskaliśmy prawomocne pozwolenie na budowę drugiego etapu inwestycji. Jeszcze przed jego wydaniem, niemal 100 mieszkań w tym etapie objętych było umowami rezerwacyjnymi. Wszystkie zostały już zamienione na umowy deweloperskie. Tym samym, mimo trudnej sytuacji na rynku związanej z epidemią koronawirusa, marzec był dla nas miesiącem bardzo wysokiej sprzedaży – mówi Andrzej Gutowski, wiceprezes Ronson Development odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Całe osiedle będzie liczyć łącznie około 1600 mieszkań. W pierwszym etapie inwestycji, który zostanie oddany do użytku na początku 2021 r., w ofercie zostało już niespełna 20% spośród 138 dostępnych lokali.

Deweloper stawia w tym projekcie przede wszystkim na mieszkania 2-pokojowe o powierzchniach od 38 do ponad 50 m2 i to właśnie one najszybciej znikają z oferty. Obecnie takie lokale dostępne są w cenie już od 7800 zł za m2. Dużym powodzeniem cieszą się także lokale 3-pokojowe od 53 do 72 m2.

Wewnętrzny bulwar pełen atrakcji

Osiedle Ursus Centralny powstaje przy ul. Gierdziejewskiego, w najatrakcyjniejszej części dzielnicy, zaledwie 500 m od stacji kolejki Warszawa Ursus i niemal w bezpośrednim sąsiedztwie pierwszego w stolicy EKOparku z naturalnym placem zabaw, ścieżkami edukacyjnymi, ekologicznym oświetleniem i mnóstwem zieleni.

Inwestycja Ronson Development całkowicie odmieni tereny z przemysłową przeszłością. Oprócz mieszkań, powstaną tu liczne lokale handlowe, gastronomiczne i usługowe, a sercem osiedla będzie wewnętrzny bulwar z atrakcjami dla dzieci i dorosłych – wodnym placem zabaw, amfiteatrem, siłownią plenerową, strefą gier i relaksu. Elementem inwestycji będzie także kompleks szkolno-edukacyjny.

W odległości spaceru od Ursusa Centralnego znajdują się także supermarkety spożywcze, placówki edukacyjne i tereny rekreacyjne. W ciągu kilku minut dojechać można także do centrum handlowego Factory.

Ursus Centralny

Loftowy klimat w otoczeniu zieleni

Jednym z atutów osiedla Ursus Centralny będzie także jego nowoczesny projekt architektoniczny, wpisujący się w poprzemysłowy klimat okolicy. Elementy z czerwonej cegły i ściany pokryte fototynkiem będą nawiązywać do historii dzielnicy, która słynęła niegdyś z fabryki ciągników.

Mimo industrialnej przeszłości, Ursus nabiera dziś zupełnie innego charakteru – powstają tu tereny rekreacyjne, parki, a także obiekty handlowe i placówki edukacyjne. Dzielnica przyciąga przede wszystkim młodych mieszkańców, którzy znają najmodniejsze postindustrialne dzielnice Nowego Jorku, Berlina czy Zurychu i chcieliby zamieszkać w podobnym miejscu w Warszawie. Ursus Centralny zaoferuje mieszkańcom właśnie taki klimat, a jednocześnie umożliwi szybkie dotarcie do centrum Warszawy.

Po więcej informacji o projekcie Ursus Centralny zapraszamy na stronę: https://ronson.pl/ursus-centralny. Zapraszamy do biura sprzedaży, a także do kontaktu telefonicznego, przez formularz na stronie internetowej lub przez LiveChat!

***

Ronson Development

Ronson Development jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się deweloperem prowadzącym inwestycje mieszkaniowe w największych polskich miastach, głównie w Warszawie, a także w Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Od początku swojej działalności w 2000 r. Ronson zdobył zaufanie tysięcy klientów, co daje mu pozycję jednej z wiodących w Polsce firm deweloperskich. Od 2007 r. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Ronson tworzy przestrzenie, w których dobrze i wygodnie się mieszka. Obecnie, w ofercie firmy znajdują się mieszkania dopasowane do potrzeb różnych grup klientów – są w niej zarówno apartamenty jak i lokale z segmentu popularnego.

Ronson Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Dowodem zaufania klientów do firmy są liczne nagrody i certyfikaty, w tym nagroda w kategorii usługi deweloperskie w konkursie Orły Polskiego Budownictwa 2014 oraz godło Deweloper Roku 2013 przyznane przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej.

Ronson jest również laureatem wielu prestiżowych nagród przyznawanych przez grono analityków i inwestorów giełdowych. W 2013 r. firma zajęła I miejsce w rankingu Giełdowa Spółka Roku w kategorii „Relacje inwestorskie” organizowanym przez dziennik Puls Biznesu. Z kolei w 2017 r. strona internetowa Spółki została nagrodzona tytułem Złota Strona Emitenta w konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych.

***

Zapraszamy do śledzenia Ronson Development w mediach społecznościowych: Twitter, Facebook, Instagram.

Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj