Razem Pomocni: centra handlowe Westfield Arkadia, Galeria Mokotów i Galeria Wileńska wspólnie z najemcami zachęcają ozdrowieńców do oddawania osocza

Westfield Arkadia, Galeria Mokotów i Galeria Wileńska łączą siły ze swoimi najemcami. W odpowiedzi na apele o oddawanie osocza kierowane do ozdrowieńców, z inicjatywy centrów handlowych ruszyła akcja Razem Pomocni. Ozdrowieniec, który po spełnieniu kilku warunków zechce honorowo oddać osocze w warszawskim, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, otrzyma prezent w postaci vouchera do zrealizowania w wybranym centrum.

Dowiedziono, że ludzie którzy wyzdrowieli po zakażeniu koronawirusem, mają w organizmie przeciwciała, mogące wspomagać leczenie innych chorych na COVID-19. Zwłaszcza tych z ciężkimi objawami. Osoby w wieku od 18 do 65 lat, które przebyły chorobę i zostały uznane za wyleczone, czują się zdrowe lub przechorowały bezobjawowo, mogą podzielić się swoim osoczem, tym samym najprawdopodobniej ratując komuś życie.
Nie możemy się biernie przyglądać problemom wynikającym z pandemii – mówi Emilia Załuska, dyrektor Westfield ArkadiaUznaliśmy, że działania mogące sprawić, by sytuacja chorych była choć trochę lepsza, są naszym obowiązkiem. Nasi najemcy myślą tak samo, więc zdecydowaliśmy o zorganizowaniu akcji pod hasłem Razem Pomocni. Chcemy docenić postawę osób, które chorobę mają już za sobą i honorowo oddadzą osocze – dodaje.

Zobacz także: Alpine Pro w Designer Outlet Sosnowiec

Na ozdrowieńców, którzy oddadzą swoje osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy ul. Saskiej 63/75 w Warszawie czekają vouchery, które można wymienić w Westfield Arkadia, Galerii Mokotów i Galerii Wileńskiej. Na tę chwilę na liście najemców biorących udział w akcji znajduje się: Carrefour, Lindt, Czas na Herbatę oraz Five o’clock, ale ta lista cały czas się wydłuża. Sklepy w ramach akcji ufundowały specjalne prezenty, co należy szczególnie docenić, zwłaszcza w tym niełatwym dla branży handlowej czasie.
Zabieg pobrania osocza trwa około 30-40 minut. Jednorazowo pobiera się 600 ml tego składnika krwi. Zabieg można powtórzyć trzykrotnie, z tygodniowymi odstępami. Ważne, by minęło minimum 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. a chętny musi spełniać kryteria stawiane dawcom krwi i mieć przy sobie dokumentację medyczną potwierdzającą przechorowanie COVID-19 lub skierowanie na izolację.
Szczegółowych informacji o zabiegu pobrania osocza, a także o warunkach stawianych kandydatom na dawcę udziela Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Informacje kontaktowe znajdują się na stronie RCKiK:
https://www.rckik-warszawa.com.pl

Akcja trwa w dniach 01-30.12.2020 lub do wyczerpania voucherów.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.