Prawnicy wprowadzają się do łódzkiej Bramy Miasta

Baker McKenzie

Baker McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy, jedna z największych kancelarii prawnych działających w Polsce, zmienia swoją siedzibę w Łodzi. Wybór padł na Bramę Miasta, wielokrotnie nagradzany kompleks biurowy zrealizowany przez Skanska. Najemca będzie miał do dyspozycji ponad 500 mkw. nowoczesnej powierzchni. Kancelaria wprowadzi się do Bramy Miasta w marcu przyszłego roku.

Baker McKenzie jest jedną z największych i najpopularniejszych międzynarodowych kancelarii prawnych. Od dziecięciu lat uznawana jest za najsilniejszą na świecie markę prawniczą według rankingu Acritas’ Global Elite Law Firm Brand Index.

Biuro Baker McKenzie działa w Łodzi już od 2016 roku. W marcu 2021 roku łódzcy prawnicy rozpoczną praktykę w nowej lokalizacji. Od Skanska wynajęli ponad 500 mkw. powierzchni biurowej.

– Rozwój biura w Łodzi to jeden z filarów naszej strategii, którą z powodzeniem realizujemy od 2015 roku. Zaczynaliśmy od kilku prawników, teraz nasz łódzki zespół liczy prawie trzydzieści osób. Wybór Bramy Miasta, jednego z najbardziej prestiżowych kompleksów biurowych w mieście, jest potwierdzeniem dużej wagi, jaką przykładamy do naszej obecności w Łodzi – mówi Piotr Rawski, Partner Zarządzający Baker McKenzie.

– Jesteśmy przekonani, że wybór Bramy Miasta przez Baker McKenzie utrwali wizerunek tej kancelarii jako firmy dynamicznej, innowacyjnej oraz wyznaczającej trendy, a nasz biurowiec będzie atrakcyjny zarówno z perspektywy samych prawników, jak i ich klientów – mówi Małgorzata Wojtoń, menadżer ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Jednym z atutów Bramy Miasta jest wysoka jakość architektury, która współgra z międzynarodową renomą kancelarii Baker McKenzie – dodaje Małgorzata Wojtoń.

Na Bramę Miasta składają się dwa budynki z blisko 42 000 mkw. powierzchni biurowej, a także dobrze przemyślana przestrzeń miejska, w której znalazł się amfiteatr z drewnianą architekturą. Kompleks tworzy wielofunkcyjną strefę otwartą dla wszystkich mieszkańców. Inwestycja na stałe wpisała się w łódzki krajobraz i jest charakterystycznym punktem Nowego Centrum Łodzi.

Brama Miasta to nie tylko biura, ale także sztuka i niesamowite widoki. W holach windowych znajdują się komiksowe motywy, nawiązujące do Łodzi i opowiadające o niej poprzez rysunkowe ciekawostki. Natomiast z ostatniego, trzynastego piętra budynków rozciąga się panorama na całe miasto.

Biurowiec jest zdobywcą wielu nagród w prestiżowych konkursach architektonicznych, m.in. ICONIC AWARDS 2020, organizowanym przez German Design Council, jedną z najważniejszych na świecie instytucji działających w zakresie ekspertyzy designu i architektury czy Property Design Awards 2020. Inwestycja zwyciężyła również w plebiscycie Perły Łodzi. To wyróżnienie przyznawane jest przez samych Łodzian.

Spółka biurowa Skanska w Polsce

Spółka biurowa Skanska w Polsce jest innowacyjnym deweloperem zielonych, ponadczasowych budynków biurowych. Budujemy otwarte, pełne życia przestrzenie, w których pracownicy chcą i lubią pracować, a mieszkańcy chętnie spędzają w nich swój czas. Projekty biurowe Skanska są certyfikowane w systemie LEED. Wszystkie nowe inwestycje budujemy w sposób dostępny dla osób z niepełnosprawnością, seniorów czy rodziców z dziećmi, co potwierdza certyfikat Obiekt bez Barier. Spółka biurowa Skanska działa w Polsce od 1997 roku. Jesteśmy obecni na siedmiu rynkach w Polsce: w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach i Trójmieście. W 2018 roku wynajęliśmy ok. 80 000 mkw. GLA nowoczesnej przestrzeni biurowej oraz rozpoczęliśmy 7 nowych budynków w 6 różnych projektach. Otrzymaliśmy prestiżową nagrodę Prime Property Prize 2018 oraz zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu Book of Lists 2018 w sektorze „Budownictwo i nieruchomości”. Z kolei w 2019 roku otrzymaliśmy aż 4 nagrody CEEQA, a także zostaliśmy ogłoszeni Deweloperem Roku w plebiscycie Prime Property Prize.

Zapraszamy do odwiedzenia profili spółki na portalach:

www.linkedin.com/company/skanska/

www.facebook.com/Miasta.Biura.Skanska/

Grupa Skanska

Jesteśmy częścią Grupy Skanska, której historia sięga 1887 roku. Grupa należy do największych firm budowlano-deweloperskich na świecie, zatrudniając około 38 tys. osób w Europie i w Stanach Zjednoczonych i generując w 2018 roku przychody na poziomie 170 miliardów SEK. Budujemy zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, troszczymy się o potrzeby społeczności, w których działamy oraz dokładnie analizujemy wpływ naszych realizacji na życie ludzi i rozwój kraju w długiej perspektywie. Od 1965 r. Skanska jest notowana na sztokholmskiej giełdzie. W stolicy Szwecji mieści się również główna siedziba spółki. Standardy pracy Skanska na całym świecie określają zapisy „Kodeksu postępowania”. Na każdym rynku pracujemy zgodnie ze wspólnymi wartościami: troszczymy się o życie, działamy etycznie i transparentnie, razem jesteśmy lepsi, dbamy o klienta. W Polsce Skanska działa poprzez trzy spółki: budowlaną Skanska SA, biurową Skanska Property Poland i mieszkaniową Skanska Residential Development Poland.

Więcej informacji na stronie: www.skanska.pl

Więcej informacji z branży nieruchomości tutaj