Poznańska Esencja pnie się w górę

Esencja

Budowa apartamentów Esencja w Poznaniu jest na zaawansowanym etapie. Już za trzy tygodnie inwestycja osiągnie docelową wysokość sześciu kondygnacji. Pierwsi mieszkańcy odbiorą klucze jeszcze w tym roku. Projekt powstaje w miejscu dawnej palarni kawy, przy leżącej w samym sercu miasta ulicy Garbary. Wszystkie mieszkania w Esencji wyposażone będą w inteligentne rozwiązania Echo Smart.

W sąsiedztwie największego poznańskiego parku Cytadela powstają nowoczesne apartamenty z niepowtarzalnym widokiem na Wartę oraz rewitalizowaną Starą Rzeźnię, która niebawem stanie się nowym centrum kulturalnym Poznania. Apartamenty Esencja wyróżnia nowoczesna zabudowa w wysokim standardzie, wpisująca się w wielkomiejski charakter okolicy.

Wszystkie mieszkania w inwestycji zostaną wyposażone w inteligentny system zarządzania domem Echo Smart, dopasowany do indywidualnych potrzeb właścicieli. Lokatorzy Esencji będą mogli sterować oświetleniem, ustawiać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, a nawet zarządzać sprzętami AGD i RTV. Elementem charakterystycznym projektu będą wysokiej jakości materiały wykończeniowe oraz starannie przemyślane i przestronne części wspólne. Eleganckie halle z wielkoformatowymi lustrami będą wyposażone m.in. w liniowe oświetlenie LED i tapicerowane, wygodne siedziska. Do dyspozycji mieszkańców będzie także klub mieszkańca, który stanowić będzie idealne miejsce do odpoczynku lub spotkań z sąsiadami.

– Realizujemy nasze inwestycje w Poznaniu już drugą dekadę i jesteśmy jednym z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w tym mieście. Na zaufanie poznaniaków zasłużyliśmy ze względu na wypracowaną przez lata znajomość potrzeb mieszkańców, wysoką jakość naszych inwestycji i doskonałe lokalizacje. Apartamenty Esencja zaprojektowaliśmy, korzystając ze zgromadzonego w Poznaniu doświadczenia. Projekt został wspaniale przyjęty i nie możemy się już doczekać przekazania kluczy pierwszym mieszkańcom, które jest zaplanowane na ostatni kwartał tego roku – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

Echo Investment zadbało o komfort mieszkańców Esencji, starannie planując otaczającą inwestycję zieleń oraz części wspólne z wieloma udogodnieniami m.in. prywatnym punktem odbioru przesyłek, dostępem do ładowarki samochodów elektrycznych, podwieszanymi stojakami i boksami rowerowymi, a także przyjaznym placem zabaw. W ofercie Esencji znajduje się prawie 260 mieszkań – od kawalerek po czteropokojowe apartamenty. Zakończenie budowy zaplanowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Do tej pory deweloper zrealizował w Poznaniu już siedem projektów mieszkaniowych, w tym m.in. osiedle Małe Naramowice Rynek i Pod Klonami, Kasztanowa Aleja, luksusowy budynek apartamentowy Nad Wartą i Osiedle Perspektywa. W budowie znajduje się kameralne osiedle Nasze Jeżyce oraz kompleks mieszkaniowy Enter, który powstaje bezpośrednim sąsiedztwie popularnych parków i rezerwatów przyrody. Projekt Enter realizowany jest w trzech etapach. W pierwszej fazie powstaną trzy pięciokondygnacyjne budynki, starannie zaplanowana część wspólna oraz otwarta strefa zieleni.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje. Tworzy miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Flagowym projektem, uzupełniającym tkankę miasta, są Browary Warszawskie, powstające w sercu najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Spółka przygotowuje kolejne kompleksowe projekty
w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już 168 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem Echo Investment S.A. jest spółka Lisala Sp. z o.o., której właścicielami są węgierski Wing IHC Zrt oraz Griffin Real Estate.

Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj