Ponad 1100 sprzedanych mieszkań – Echo Investment podsumowuje trzy kwartały 2020 roku

Echo Investment

Aż 1103 mieszkania sprzedał deweloper Echo Investment od początku roku do końca września 2020 r. Tylko w trzecim kwartale spółka sprzedała 450 lokale, co w porównaniu do drugiego kwartału dało wzrost na poziomie 45%. Był to zarazem najlepszy kwartał w tym roku – najwięcej transakcji dotyczyło projektów Stacja Wola w Warszawie, Osiedle KRK II oraz Bonarka Living w Krakowie, a także Stacja 3.0 we Wrocławiu.

W trzecim kwartale deweloper rozpoczął budowę i sprzedaż lokali w czterech projektach – Fuzja II w Łodzi, Stacja Wola II w Warszawie, Bonarka Living przy ulicy Puszkarskiej w Krakowie oraz drugim etapie krakowskiego osiedla KRK. Nowe projekty powiększyły ofertę o ponad 830 mieszkań. Ponadto do końca roku Echo Investment planuje wprowadzić do sprzedaży mieszkania w projektach ZAM I w Krakowie oraz kolejny etap osiedla Enter w Poznaniu.

Regularnie uzupełniamy naszą ofertę i dostosowujemy ją do warunków rynkowych oraz oczekiwań klientów. Pandemia spowodowała zmianę nawyków społecznych, a to wpłynęło na projektowanie i budowę mieszkań. Nasi projektanci dostosowali projekty mieszkaniowe Echo Investment do nowych oczekiwań i potrzeb społecznych dotyczących układów mieszkań, zastosowanych materiałów wykończeniowych, bezdotykowych urządzeń czy dodatkowych zabezpieczeń. Już teraz nasze wyniki pokazują, że nowe rozwiązania i wdrożone pomysły spotkały się z zainteresowaniem i uznaniem. Mimo wielu wyzwań z jakimi przyszło nam się zmierzyć w tym roku, to od stycznia do końca września zachęciliśmy klientów do kupienia ponad 1,1 tys. mieszkań, czyli o blisko 20% więcej niż w trzech kwartałach 2019 roku. Jesteśmy przekonani, że nasz roczny cel sprzedaży ponad 1,6 tys. mieszkań jest w zasięgu ręki – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Od początku roku do końca września Echo Investment ukończyło budowę sześciu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu, i to głównie przyczyniło się do 713 mieszkań przekazanych klientom. Oznacza to ponad 20% wzrost w porównaniu do wyniku osiągniętego w 9 miesięcy 2019 roku. W samym tylko wrześniu Echo Investment przekazało klucze do 202 lokali.

Czwarty kwartał roku jest dla nas najbardziej pracowity. W najbliższych trzech miesiącach czeka nas najwięcej pracy przy oddawaniu do użytku kolejnych projektów, między innymi pierwszego budynku wielofunkcyjnego projektu Fuzja w Łodzi, ekskluzywnych Apartamentów przy Warzelni w Browarach Warszawskich, poznańskiej Esencji, Stacji 3.0 we Wrocławiu czy Osiedla Jarzębinowego w Łodzi. Cieszymy się, że grono klientów, którzy zamieszkają w tych budynkach, będzie mogło odebrać klucze jeszcze przed końcem 2020 roku – mówi Dawid Wrona.

 

www.echo.com.pl

 

 

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo Investment angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje, jak Browary Warszawskie czy Fuzja w Łodzi. To miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego.

Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już 180 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2019 roku głównymi akcjonariuszami Echo Investment S.A. są węgierski Wing IHC Zrt oraz partnerzy Griffin Real Estate.

 

Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj