Pierwszy Vendo Park na Kujawach przyjmuje klientów

Osiemnasty Vendo Park w Polsce, a pierwszy w województwie kujawsko-pomorskim, już otwarty. Firma Trei Real Estate Poland, deweloper sieci parków handlowych, wprowadza do Solca Kujawskiego pięć debiutujących marek. Są wśród nich Martes Sport, KiK, RTV Euro AGD, Sinsay oraz drogeria Hebe. Obiekt, którego budowa rozpoczęła się w lutym br., był w pełni skomercjalizowany jeszcze przed rozpoczęciem prac przez generalnego wykonawcę. To trzecie, po Jaworze i Płocku, otwarcie Vendo Parku w Polsce w tym roku, a kolejne cztery inwestycje będą sfinalizowane do grudnia.

Solec Kujawski położny jest w centralnej części Kujaw i województwa kujawsko-pomorskiego, w powiecie bydgoskim. Miasto leżące nad Wisłą liczy ponad 15 000 mieszkańców. Vendo Park przy ul. Ugory 1 zajmuje powierzchnię ponad 3 100 mkw., z czego do dyspozycji najemców oddano prawie 3 000 mkw. Wartość inwestycji wyniosła 3,84 mln euro. Niemal cały obiekt to sklepy, które po raz pierwszy otwierają się w tym mieście. Ofertę handlową znanych marek –  KiK, Sinsay, Martes Sport, RTV Euro AGD i Hebe – uzupełnia wywodząca się z Zamościa sieć Piekarnia Grochola Prawdziwy Chleb.

Solec Kujawski jest miastem o dużym potencjale nabywczym, dlatego znane sklepy zdecydowały się tutaj debiutować w ramach parku handlowego naszej sieci. Chcemy rozwijać nowoczesną infrastrukturę zakupową w małych i średnich miastach. Polska jest dla Trei bardzo ważnym, perspektywicznym rynkiem. W ostatnich siedmiu latach konsekwentnie umacnialiśmy tutaj markę Vendo Park, dzięki czemu w 2020 roku osiągnęliśmy tempo wzrostu na poziomie siedmiu oddanych obiektów rocznie i mamy zamiar utrzymać je na tym poziomie w przyszłości, – mówi Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Generalnym wykonawcą Vendo Parku w Solcu Kujawskim była firma STB Koncept Sp. z o.o. Nieruchomość handlowa dostarcza 97 miejsc parkingowych i powstała w pobliżu supermarketu sieci Polomarket.
Międzynarodowa grupa Trei Real Estate, z siedzibą w Niemczech, rozwija sieć Vendo Parków w Polsce, Czechach i na Słowacji. Łącznie powstało już 28 obiektów, z czego aż 18 zlokalizowanych jest w naszym kraju. Polskie plany dewelopera na 2020 rok zakładają budowę oraz oddanie do użytku Vendo Parków w Częstochowie, Zielonce, Łukowie i Władysławowie. Trei Real Estate Poland zarządza łącznie 125 obiektami handlowymi w Polsce.
Więcej publikacji na temat centrów handlowych tutaj.