P3 powiększa swój bank ziemi w Polsce

P3

P3 długoterminowy inwestor i deweloper europejskich obiektów magazynowych nabył grunt o powierzchni 29 ha w Kątach Wrocławskich. Nowo zakupiona działka położona jest w województwie dolnośląskim, nieopodal Wrocławia, w jednej z najatrakcyjniejszych lokalizacji magazynowych w Polsce. Planowana jest na niej budowa magazynów o łącznej powierzchni prawie 175.000 m2.

Ze względu na doskonałą lokalizację i duży popyt na powierzchnie magazynowe w kraju, działka nabyta przez P3 jest doskonała szczególnie dla dostawców usług logistyki firm trzecich (3PL) i e-commerce. Położona jest w odległości zaledwie 15 minut od Bielan Wrocławskich będących główną strefą magazynowo-przemysłową Dolnego Śląska i 35 minut od Centrum Wrocławia. To druga inwestycja dewelopera w tej okolicy. Kilka miesięcy temu P3 zakupiło we Wrocławiu, tuż nieopodal lotniska, grunt o powierzchni ok. 4 ha.

Bartłomiej Hofman, Managing Director P3 Logistic Parks w Polsce mówi: “Województwo dolnośląskie należy do najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, dynamicznie rozwija się w nim branża motoryzacyjna, elektrotechniczna, elektromechaniczna, a także tworzyw sztucznych i wyrobów z metali. Już od jakiegoś czasu w naszej strategii zakładaliśmy wejście na ten rynek, kwestią czasu było dla nas znalezienie odpowiedniego gruntu. Z naszego punktu widzenia to strategiczna lokalizacja. Z jednej strony doskonale uzupełnia nasze portfolio dużych parków logistycznych w kluczowych lokalizacjach w kraju, a z drugiej pozwala zaproponować klientom, którzy chcą działać w tym regionie, najwyższą jakość naszych obiektów.”

Grunt, który zasilił portfolio P3 znajduje się w strategicznej i dobrze skomunikowanej lokalizacji.  Położony jest bezpośrednio przy autostradzie A4 należącej do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego łączącego Berlin, Wrocław, Kraków i Ukrainę. W odległości 15 minut jazdy samochodem znajduje się także węzeł łączący autostradę A4 z autostradową obwodnicą Wrocławia – A8. Taka lokalizacja zapewni sprawną dystrybucję produktów nie tylko na rynkach regionalnych, ale także poza nimi.

Zobacz także: Cavatina opublikowała raport ESG za 2021 r.

——-

P3 to długoterminowy inwestor, zarządca i deweloper nieruchomości magazynowych w Europie. Zarządza aktywami o powierzchni ponad 6,4 mln m² oraz bankiem ziemi 1.6 mln m² przeznaczonym do dalszej rozbudowy. P3 prowadzi działalność w 11 krajach i od prawie dwudziestu lat inwestuje i rozwija się na rynkach europejskich. Główna siedziba P3 znajduje się w Pradze. P3 zatrudnia ponad 200 osób pracujących w 11 biurach w najważniejszych miastach europejskich oferując zintegrowane usługi deweloperskie oraz usługi zarządzania aktywami i nieruchomościami. Więcej informacji na temat P3 można znaleźć na stronie www.p3parks.com

 

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.