Nowoczesny design i wyśmienita kuchnia. W Galerii Północnej powstaje nowy Food Hall

Food Hall

W drugiej połowie sierpnia na terenie Galerii Północnej zostanie otwarta nowa strefa restauracyjna. To nowoczesna i komfortowa przestrzeń będąca połączeniem czterech różnych konceptów gastronomicznych – Zdrowia Smak, La Terra Cafe, La Terra Pizzeria i Burger Booth, zajmujących łącznie powierzchnię 480 mkw. Głównym celem projektu jest jeszcze lepsze dopasowanie oferty gastronomicznej do potrzeb klientów.

Na terenie Galerii Północnej oprócz znajdującej się dotychczas strefy food court, do dyspozycji klientów są znane sieci restauracyjne, jak Pizza Hut oraz Bierhalle z ogródkiem piwnym otwartym co roku w sezonie letnim. W drugiej połowie sierpnia oferta ta znacznie się powiększy. Na pierwszym piętrze galerii powstanie nowa strefa restauracyjna o nazwie Food Hall, oferująca nie tylko atrakcyjne i zróżnicowane menu, ale też klimatyczną przestrzeń – idealną na spotkania biznesowe czy rodzinny obiad. Nowa strefa restauracyjna będzie utrzymana w stylu industrialnym, a jej wnętrze wypełnią nowoczesne meble i naturalna roślinność, która doskonale podkreśli charakter tego miejsca.

„Cały czas staramy się reagować na potrzeby klientów. Nowa strefa restauracyjna doskonale uzupełnieni naszą dotychczasową ofertę gastronomiczną. Zależało nam na stworzeniu klimatycznego miejsca, w którym klienci będą mogli zarówno odpocząć po zakupach, jak i przyjść na lunch czy kolację z rodziną i przyjaciółmi. Myślę, że udało nam się to osiągnąć i wierzę, że nowa przestrzeń restauracyjna spotka się z dużym zainteresowaniem nie tylko naszych klientów, ale też okolicznych mieszkańców” – powiedziała Katarzyna Żuchowska, Retail Leasing Manager, GTC S.A.

W strefie Food Hall klienci będą mogli skorzystać z oferty czterech restauracji: Burger Booth, Zdrowia Smak, La Terra Pizzeria i La Terra Cafe. Pierwsza z nich oferuje prawdziwe hamburgery z wołowiny, drobiu lub vege sporządzane według autorskiej receptury. W menu lokalu Zdrowia Smak znajdą się tradycyjne dania polskie oraz potrawy inspirowane kuchnią europejską i międzynarodową. Z kolei w La Terra Pizzeria będzie można zjeść prawdziwą włoską pizzę, makarony, sałatki oraz napić się dobrego wina. Doskonałym uzupełnieniem całości jest La Terra Cafe, która oprócz aromatycznej kawy oferuje pyszne domowe ciasta i desery.

Łączenie oferty kliku restauracji w jednym miejscu to coraz częściej obserwowany trend na rynku, który doskonale sprawdza się w obiektach handlowych. Dzięki takim rozwiązaniom klienci mają dostęp do zróżnicowanej oferty lokali gastronomicznych, a przy tym zyskują ciekawą przestrzeń na lunch czy wspólne wyjścia ze znajomymi. Strefa Food Hall w Galerii Północnej to pierwsze takie miejsce na warszawskiej Białołęce. Oficjalne otwarcie nowej strefy restauracyjnej planowane jest na drugą połowę sierpnia.

O Galerii Północnej

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i pierwsza nowoczesna galeria handlowa oddana do użytku w stolicy od ponad dekady. Obiekt o powierzchni ponad 64 000 mkw. zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC, otwarcie centrum nastąpiło 14 września 2017 roku. Zgodnie z szacunkami Grupy GTC w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Wykonany przez studia APA Wojciechowski oraz Tzur Architects, zakłada m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni.

Od kwietnia 2019 roku w ogrodzie na dachu działa pierwsza w Polsce tężnia solankowa w galerii handlowej.

Na początku trzeciego kwartału oferta rekreacyjna centrum została również wzbogacona o pierwszą Motylarnię na Mazowszu. Obiekt spełnia także najwyższe standardy ekologiczne, co potwierdza międzynarodowa certyfikacja na poziomie LEED Gold. Galeria Północna gwarantuje ofertę handlową, rozrywkową i usługową niedostępną dotychczas w północno-wschodniej części Warszawy. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików i punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Zdrofit oraz 2 000 miejsc parkingowych. Do grona najemców dołączyły m.in. pierwszy w Warszawie sklep Junior, marki grupy LPP, TK Maxx, H&M, Martes Sport, RTV EURO AGD, Media Expert, CCC, Carrefour z pełnoformatowym hipermarketem, Bierhalle i centrum medyczne Enel-Med. Więcej na: www.galeriapolnocna.pl

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym deweloperem i inwestorem w sektorze nieruchomości, koncentrującym swoje działania na rynku polskim oraz trzech stolicach Europy Środkowo-Wschodniej. Od powstania w 1994 r. grupa zrealizowała 74 najwyższej jakości, nowoczesne, obiekty biurowe i handlowe z łączną powierzchnią całkowitą wynoszącą ponad 1,3 miliona m kw. w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie GTC jest właścicielem i zarządcą 46 budynków komercyjnych oferujących blisko 750 tys. m kw. powierzchni biurowej i handlowej w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 340 tys. m kw. powierzchni handlowej i biurowej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których  60 tys. m kw. są w trakcie budowy. Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie mWIG40 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

Więcej publikacji na temat centrów handlowych tutaj