Nowe osiedle w zielonej części Tarchomina. Zbuduje je Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier Polska

142 mieszkania w otoczeniu zieleni wybuduje francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska. W 3-piętrowym budynku znajdą się jedne z niewielu kawalerek w okolicy, mieszkania z antresolami i przestronne lokale z tarasami.  

Dobrze skomunikowana, rozwijająca się, ale i zielona dzielnica. Taka jest Białołęka, na której swoje nowe mieszkania wybuduje Bouygues Immobilier Polska. Przy ulicy Talarowej powstanie Nova Talarowa, budynek o charakterystycznym kształcie z wewnętrznym patio i 142 mieszkaniami. Na osiedlu znajdą się również popularne, ale rzadko spotykane na Białołęce, kawalerki.

Śledzimy trendy na rynku i wiemy dokładnie, jakich mieszkań poszukują klienci. Są to przede wszystkim kompaktowe lokale 2-pokojowe oraz kawalerki, idealne jako mieszkanie na start, ale także jako inwestycja na wynajem. Tak też zaprojektowaliśmy Novą Talarową – dla rodzin i dla osób poszukujących  mieszkań w dobrze skomunikowanej i rozwijającej się dzielnicy – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Nova Talarowa powstanie niedaleko Essentiel Talarowa, osiedla, które pod koniec 2022 roku deweloper przekazał do użytkowania mieszkańcom.

Klasyka w otoczeniu zieleni

Nova Talarowa zostanie zbudowana na planie litery U. Bryła budynku będzie się charakteryzowała minimalistyczną architekturą i jasną kolorystyką przełamaną drewnem na elewacji i grafitowymi balustradami balkonów.

Budynek będzie miał trzy piętra – na parterze znajdą się mieszkania z ogródkami, a wybrane lokale będą posiadały antresole i tarasy na dachu. Do pozostałych będą należały balkony.

W Novej Talarowej zaplanowano mieszkania o metrażach od 26 do 115 mkw. Od kawalerek po mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. W części z nich zaplanowano również okno przy samej kuchni, co umożliwia oddzielenie tych pomieszczeń od siebie.

Postawiliśmy na komfort wszystkich mieszkańców. Zaprojektowaliśmy nawet antresole w wybranych kawalerkach, co automatycznie daje klientom większą możliwość aranżacji przestrzeni i wydzielenia strefy nocnej. W Novej Talarowej posiadamy również poszukiwane na rynku mieszkania dwustronne narożne – podkreśla Cezary Grabowski.

 Aranżacja części wspólnych inwestycji nawiązuje do terenów nadwiślanych i otaczającej natury. Ich stylistyka stanowi kontynuację ponadczasowej i geometrycznej formy budynku, a drewno we wnętrzach koresponduje z wykończeniem wewnętrznych części balkonów.  W częściach wspólnych użyto m.in. tkaninowych tapet oraz wielkoformatowych kafli w barwach nawiązujących do kolorów ziemi.

Wyjątkowość części wspólnych opiera się na unikalnych materiałach oraz kompozycji. Całość uzupełniona jest geometrycznymi pionowymi elementami wykonanymi ze stali i drewna, które zwieńczone są cokołem zawierającym nastrojowe oświetlenie. Zmiękczeniem kompozycji są okrągłe ramy z widokiem okolicznej Wisły. To właśnie te elementy stanowią figurę kompozycyjną i nadają przestrzeni delikatności  – wyjaśnia prof. Jan Sikora, autor koncepcji wnętrz i właściciel pracowni Sikora Wnętrza.

Centrum Novej Talarowej stanowi patio, na którym zaplanowano plac zabaw, a także miejsce do wypoczynku. Znajdą się tam ławki, budki lęgowe i karmniki dla ptaków oraz roślinność. Zieleń w postaci pnączy pojawi się także na konstrukcjach wertykalnych budynku, a zadaszenia ramp zjazdowych do garażu pokryte zostaną roślinami. Dodatkowo na dachu znajdzie się jasna membrana, która zapobiega  przegrzewaniu się mieszkań w lecie. W podziemnej hali garażowej będzie mogło zaparkować 116 samochodów, a na zewnątrz – 29.

Komunikacja, infrastruktura i zieleń

Nova Talarowa znajduje się w doskonale skomunikowanej okolicy. Od najbliższego przystanku autobusowego dzieli ją 240 metrów, a od przystanku tramwajowego – 700 metrów. Dystans do stacji metra Młociny można pokonać w 22 minuty, jadąc tramwajem. Nova Talarowa położona jest w pobliżu sklepów i punktów usługowych – najbliższy sklep spożywczy znajduje się 3 minuty spacerem od osiedla. W pobliżu są też przychodnie, przedszkola i place zabaw. Do Ogrodów Mehoffera można dojść w 5 minut piechotą. Nieco dalej znajdują się też Wydmy Tarchomińskie i Park Henrykowski. 1,6 km dzieli Novą Talarową od nabrzeża Wisły.

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 61 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8600 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.

Zobacz także: HINES RUSZA Z INWESTYCJĄ NOVUM 3B W KRAKOWIE

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).