Nieruchomość Rockwell Automation w Katowicach ma nowego właściciela

Rockwell Automation

Fundusz FLE SICAV FIS, zarządzany przez FLE GmbH, nabył nieruchomość magazynowo-przemysłową w Katowicach, której jedynym najemcą jest Rockwell Automation, globalny producent i dostawca automatyki przemysłowej i rozwiązań informatycznych. Knight Frank doradzał kupującemu. Wartość transakcji nie została ujawniona.

Nieruchomość oddalona jest tylko 3,5 kilometra od centrum Katowic i 7 minut drogi samochodem od autostrady A4 idealnie wpisując się w kategorię nieruchomości “last mile”. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 18,093  mkw. GLA, obejmując 12,808 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej, 4,740 mkw. biurowej rozmieszczonej na dwóch poziomach oraz dodatkowo 545 mkw. powierzchni magazynowej. Rockwell Automation jest najemcą obiektu od 14 lat. Firma ostatnio po raz kolejny przedłużyła umowę najmu.

Dr. Alexander Klafsky, Partner Zarządzający FLE GmbH powiedział: “Skupiamy się na inwestowaniu w nieruchomości gwarantujące stabilne przepływy finansowe, a obiekt zajmowany przez firmę Rockwell Automation jest tego doskonałym przykładem. Jesteśmy zadowoleni ze zbudowanego w Polsce portfolio, które już obejmuje nieruchomości w sektorach: biurowym, hotelowym, handlowym i produkcyjnym.”

Krzysztof Cipiur, Partner, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych w Knight Frank skomentował: “Jesteśmy dumni, ze mogliśmy doradzać funduszowi FLE w procesie zakupu nieruchomości przemysłowej – to nowa i bardzo atrakcyjna klasa aktywów dla funduszu w Polsce, będąca doskonałym połączeniem idealnej lokalizacji i stabilnego najemcy.”

Zespół Allen & Overy doradzał kupującemu w zakresie aspektów prawnych, a firma TPA Poland w aspektach podatkowych. Doradztwo budowlane zostało zapewnione przez firmę Trebbi. Stronie sprzedającej doradzały firmy: Colliers, JLL i Dentons.

Zobacz także: ZAUŁEK PIĘKNA PRZYCIĄGA NAJEMCÓW

Knight Frank  to wiodący niezależny międzynarodowy doradca w nieruchomościach. Z siedzibą główną w Londynie, Knight Frank zatrudnia ponad 19 000 ekspertów w 512 biurach w 60 krajach. Grupa doradza zarówno indywidualnym właścicielom i kupującym, jak i znaczącym deweloperom, inwestorom i najemcom korporacyjnym. Dowiedz się więcej o firmie na stronie knightfrank.com

FLE GmbH z siedzibą w Wiedniu jest częścią francuskiej grupy LFPI. LFPI jest niezależną międzynarodową spółką zarządzającą zdywersyfikowanymi aktywami o wartości prawie 12 miliardów euro w sektorze private equity, nieruchomości, wierzytelności i innych obszarów zarządzania aktywami. Fundusze nieruchomości zarządzane przez grupę LFPI są właścicielami ponad 250 nieruchomości o szacunkowej wartości netto około trzech miliardów euro. FLE GmbH zajmuje się zarządzaniem aktywami w sektorze nieruchomości w regionach DACH i CEE.