MAG z nowym magazynem w Gdańsku

Morska Agencja Gdynia (MAG) wynajęła magazyn o powierzchni 2100 mkw. w Panattoni Park Gdańsk East I. W negocjacjach najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

Morska Agencja Gdynia (MAG) to przedsiębiorstwo w branży transportowo-logistycznej. Firma organizuje transport lądowo-morski kilkunastu tysięcy kontenerów w ciągu roku. Frachtuje statki, aranżuje przewóz drogowy i kolejowy. Zajmuje się także sztukami ciężkimi i ponadgabarytowymi, ładunkami sypkimi, płynnymi, a także drobnicą. Klientom zapewnia składowanie i dystrybucję ich ładunków w nowoczesnych magazynach i składach celnych, oferując również wynajem biur. Firma ma siedem oddziałów w Polsce i jeden w Rumunii. MAG zatrudnia ponad 230 pracowników.

Panattoni Park Gdańsk East I znajduje się w pobliżu obwodnicy południowej Trójmiasta, łączącej autostradę A1 z drogą krajową numer 7. Jest to projekt obejmujący cztery budynki o łącznej wielkości 46 550 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Oferuje klientom najwyższą jakość powierzchni magazynowej oraz biurowej, jak również najnowocześniejsze rozwiązania składowania towarów. Bliskość autostrady A1 i dostęp do krajowej infrastruktury drogowej powoduje, że jest atrakcyjną lokalizacją dla klientów działających na rynku polskim i międzynarodowym. Magazyn MAG będzie miał 2053 mkw., a część biurowa zajmie 107 mkw.

– MAG od prawie 70 lat wspiera firmy w zakresie transportu i logistyki na całym świecie. Firma potrzebowała zabezpieczyć powierzchnię magazynową w związku z rosnącą liczbą klientów i operacji przeładunkowo-logistycznych. Klientowi zależało na tym, aby nowy magazyn położony był blisko głównego magazynu przy ulicy Elbląskiej w Gdańsku – mówi Michał Rafałowicz, Dyrektor Regionu Pomorskiego w firmie Cresa Polska.

Cresa jest największą na świecie firmą doradczą na rynku nieruchomości komercyjnych świadczącą usługi agencyjne wyłącznie na rzecz najemców i specjalizującą się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań w zakresie nieruchomości. Prowadzi działalność w ponad 80 biurach na całym świecie. Cresa Polska oferuje obiektywne i niezależne usługi doradcze na rynku nieruchomości komercyjnych. Firma zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Więcej informacji na www.cresa.pl