Las posadzony w imieniu klientów Grupy Raben

Raben

W ostatnim tygodniu marca pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego posadzili w okolicach Mosiny pod Poznaniem 1800 drzew w imieniu klientów Grupy Raben. Jest to inicjatywa realizowana w ramach kampanii promującej elektroniczne wersje faktur e-faktura = wyższa kultura.

Akcja nasadzania drzew przez firmę Raben przy współpracy z Fundacją Aeris Futuro odbyła się już po raz siódmy i jest na stałe wpisana w kalendarz działań proekologicznych Grupy. Niestety w tym roku z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, wolontariusze Grupy Raben i ich rodziny nie mogli bezpośrednio włączyć się do akcji. Z pomocą przyszli pracownicy Wielkopolskiego Parku Narodowego sadząc ponad 1800 drzew, które nie tylko przyczynią się do neutralizacji CO2, ale z całą pewnością wesprą lokalną faunę poprzez stworzenie naturalnych korytarzy ekologicznych czy miejsc do gniazdowania dla ptaków.

Warto nadmienić, że firma zasponsorowała również 20 koszy lęgowych dla kaczek, które zostaną rozlokowane w Wielkopolskim Partu Narodowym.

„Obecna, wyjątkowa sytuacja związana z koronawirusem pochłania uwagę i angażuje wszystkich nas. Jest kwestią oczywistą, że każda firma na ryku jest skupiona przede wszystkim na walce z pandemią i zagwarantowaniu ciągłości działania swojego biznesu. Niemniej jednak w tej walce nie powinniśmy zapomnieć o innym istotnym kryzysie jakim są zmiany klimatyczne na świecie. Jeżeli nie będziemy na nie reagować, mogą przynieść katastrofalne skutki dla całej ludzkości. Nie możemy pozwolić, aby kryzys klimatyczny zaskoczył nas tak samo jak pandemia koronawirusa. Jeżeli przestaniemy troszczyć się o naszą planetę wówczas środowisko naturalne będzie z każdym kolejnym rokiem ulegać  większej degradacji. Ostatecznie może to doprowadzić do problemów z uzyskaniem odpowiedniej jakości pożywienia i wody, a więc elementów, które są dla nas niezbędne do życia.” – komentuje Jakub Krzewina, Menedżer ds. komunikacji wewnętrznej i CSR.

Sadzenie drzew to ukoronowanie programu „e-faktura=wyższa kultura”, w ramach którego Grupa Raben zachęca swoich klientów do korzystania z elektronicznego obiegu dokumentów poprzez sadzenie drzewek w imieniu tych odbiorców usług, którzy zdecydowali się przejść na e-system.

Firma prowadzi nasadzanie drzew od 2014 roku. Do tej pory w ramach kampanii posadzonych zostało łącznie niemal 16 000 sadzonek. Jedna roślina w całym cyklu życia zneutralizuje 750 kg dwutlenku węgla. Partnerem przedsięwzięcia jest Fundacja Aeris Futuro, której misją jest przeciwdziałanie globalnym zmianom klimatu i promowanie odpowiedzialnego biznesu.

Grupa Raben

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje swoje usługi dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, w ramach outsourcingu kompleksowych usług logistycznych. Niemal 90 lat doświadczeń i uznanie zdobyte na rynku w czasie tego okresu pozwalają nam na budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z naszymi klientami, zgodnie z naszym motto: „your partner in logistics.” Grupa Raben oferuje kompleksowe usługi logistyczne – logistykę kontraktową, sieć drogową (krajową, międzynarodową oraz wschód), Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy. Grupa posiada własne oddziały w 13 krajach Europy, zatrudnia ponad 10 000 pracowników oraz dysponuje około 1 200 000 m2 powierzchni magazynowych. Prowadzi swoje działania w sposób społecznie odpowiedzialny, skupiając się na: edukacji, bezpieczeństwie i ekologii. Więcej informacji dostępne pod adresem: www.raben-group.com.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt:

Klaudyna Polanowska Skrzypek, PR Manager, Tel: +48 601 796 458, E-mail: Klaudyna.polanowska-skrzypek@raben-group.com

Więcej informacji na temat budownictwa tutaj