Kolejne etapy Centralna Park gotowe do odbioru

Centralna Park

Develia uzyskała pozwolenie na użytkowanie VIII i IX etapu osiedla Centralna Park realizowanego na krakowskich Czyżynach.  W ramach budynku I oraz G do odbioru są 293 mieszkania. W trakcie budowy obecnie jest X etap, którego zakończenie planowane jest w III kwartale 2024 r. Inwestycja została sprzedana niemal w całości. W zrealizowanych budynkach dostępne są 4 ostatnie lokale.

Osiedle Centralna Park realizowane jest w północno-wschodniej części Krakowa.  Mieszkania w tym projekcie od lat cieszą się dużym zainteresowaniem wśród nabywców, którzy doceniają połączenie funkcjonalnej, wygodnej architektury i dostępu do rozbudowanej miejskiej infrastruktury. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie dla etapu VIII oraz IX umożliwia rozpoczęcie procedury przekazania kluczy nabywcom.  154 lokale znajdują się w zrealizowanym budynku I, a kolejne 139 mieszkania w budynku G.

– Warto podkreślić, że oferta tego etapu inwestycji została praktycznie w całości wyprzedana. Jednym z wielu atutów przyciągających klientów była atrakcyjna cena od 11 149 zł za m kw. W sprzedaży mamy dostępne ostatnie 4 mieszkania. Posiadamy także grunty na sąsiednich działkach, na których będziemy realizować kolejne fazy tego popularnego osiedla. Obecnie w budowie jest etap X, którego zakończenie planujemy w drugiej połowie przyszłego roku – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.

Jedną z największych zalet Centralnej Park jest znakomita lokalizacja. Inwestycja powstaje przy ulicach Centralnej i Galicyjskiej w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Czyżyny. Rynek Główny oddalony jest zaledwie o 6 kilometrów, w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się również Centrum Handlowe M1 oraz CH Kraków Plaza. Nieopodal są też centrum eventowo-wystawiennicze Expo Kraków oraz Tauron Arena, miejsce licznych koncertów i wydarzeń sportowych.

Czyżyny położone są północno-wschodniej części Krakowa. W pobliżu znajdują się rozległe tereny zielone, w tym m.in. Park Lotników Polskich. To idealna przestrzeń do aktywnego wypoczynku i relaksu na świeżym powietrzu, z alejkami spacerowymi, ścieżkami dla rowerzystów oraz placami zabaw.

Zobacz także: Develia przekazuje mieszkania Przy Mogilskiej w Krakowie

O DEVELII

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Katowicach i we Wrocławiu. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała 45 osiedli, składających się w sumie ze 129 etapów inwestycyjnych – to blisko 17 tys. mieszkań o powierzchni ponad 924 tys. m kw. W 2022 r. firma wypracowała 1067,9 mln zł przychodu ze sprzedaży i 231,8 mln zł skonsolidowanego zysku netto. W lipcu 2023 r. Develia nabyła 100% udziałów polskich spółek zależnych od Nexity, francuskiej firmy deweloperskiej, które przekazały dotychczas 12 projektów w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, składających się z 28 etapów inwestycyjnych, w których powstało ponad 3500 mieszkań.