Katoen Natie w Prologis Park Wrocław V

Prologis Park Wrocław V

Globalny operator logistyczny Katoen Natie wynajął ponad 16 tys. mkw. powierzchni magazynowo –  biurowej w parku Prologis Park Wrocław V. Będzie to druga platforma logistyczna grupy w Polsce. W transakcji najemcę reprezentował Maciej Szczepański z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Katoen Natie to globalny operator logistyczny z siedzibą w Belgii. Posiada ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie. We Wrocławiu będzie zlokalizowana druga platforma logistyczna świadcząca usługi dla jednej z sieci handlowych. Pierwszą lokalizacją Grupy w Polsce jest Kutno, gdzie jesienią Katoen Natie zakupił obiekty logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. wraz z 42 silosami.

Ten projekt to pierwszy krok do obecności naszego sektora Consumer Goods & Industry w Polsce i dalej – w tej części Europy. Mamy nadzieję, że szybko rozwinie się on w logistyczne centrum dla pozostałych klientów – mówi Łukasz Kacprzak, Katoen Natie.

Cieszymy się, że na swojego partnera przy nowym projekcie w Polsce Katoen Natie wybrał Cushman & Wakefield i mamy nadzieję, że będziemy mogli wspierać naszego klienta w dalszej ekspansji. Doskonałe połączenia drogowe i bezpośrednie sąsiedztwo autostrad A4 i A8 były jednym w ważniejszych argumentów stojących za wyborem tej lokalizacji przez klienta – mówi Maciej Szczepański, Business Development Manager, Cushman & Wakefield.

Prologis Park Wrocław V to najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w okolicy Wrocławia o powierzchni 182 303 mkw. Ulokowane 3 km. na południowy zachód od Węzła Bielańskiego, pomiędzy autostradą A4 a drogą E261, przylega do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Prologis Park Wrocław V spełnia wszystkie wymagania ochrony środowiska, bezpiecznego i wygodnego składowania towarów. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie ciepła i energii zarówno w magazynach, jak i w biurach.

Naszemu nowemu klientowi oddajemy do dyspozycji nie tylko nowoczesne powierzchnie magazynowe, ale także zespół zarządców nieruchomości, którzy zapewnią mu najlepsze wsparcie w codziennej pracy. Mam nadzieję, że szeroka gama usług dostępnych w parku oraz kompleksowe rozwiązania zwiększające efektywność operacji sprawią, że Katoen Natie zostanie z nami na lata – mówi Magdalena Kostjan, Senior Leasing Manager Prologis w Polsce.

O Cushman & Wakefield

Cushman & Wakefield (NYSE: CWK) jest wiodącą na świecie firmą doradczą świadczącą usługi na rzecz najemców i właścicieli nieruchomości komercyjnych. Cushman & Wakefield należy do grupy największych firm doradczych na rynku nieruchomości, zatrudnia ok. 53 tysiące pracowników w 400 biurach i 60 krajach na całym świecie. W 2019 roku jej przychody wyniosły 8,8 mld USD. Do najważniejszych usług świadczonych przez firmę należą zarządzanie nieruchomościami, obiektami i projektami, pośrednictwo w wynajmie powierzchni, obsługa transakcji na rynkach kapitałowych, wyceny i inne. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.cushmanwakefield.com lub na Twitterze: @CushWakeCE