JYSK zostaje na dłużej w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim

JYSK

Międzynarodowa sieć handlowa JYSK, która oferuje „wszystko dla domu” przedłużyła umowę najmu magazynu klasy A o powierzchni niemal 70 tys. mkw. na terenie Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim. Park w Piotrkowie należy do portfela zarządzanego przez REINO IO Logistics.

W transakcji najemcę reprezentowała agencja doradcza M4 Real Estate.

W Polsce JYSK otworzył pierwszy sklep w 2000 roku. W ponad 238 sklepach rocznie zakupy robi ok. 11,5 miliona Polaków. Sieć dynamicznie się rozwija, każdego roku otwieranych jest kilkanaście nowych placówek. Firma stosunkowo wcześnie też zaczęła oferować sprzedaż swoich towarów on-line. W Polsce JYSK zatrudnia ponad 2 400 osób.

To już kolejna transakcja, w której w ostatnim czasie mogliśmy wspierać JYSK. Cieszymy się, że biznes JYSK w Polsce i w Europie świetnie się rozwija, szczególnie teraz, w obliczu gwałtownych zmian w modelu funkcjonowania handlu detalicznego mówi Bartek Tulejko, Managing Partner M4 Real Estate.

Logistic City to nowoczesne centrum logistyczne w Piotrkowie Trybunalskim, położone przy drogach ekspresowych nr E67 oraz E75 drodze krajowej nr 8, w pobliżu odcinka autostrady A1 i bezpośrednio przy drodze ekspresowej S12, która będzie przebiegać z zachodu na wschód kraju. Większość dużych miast Polski znajduje się w zasięgu zaledwie 250 km. Dogodna lokalizacja sprawia, że park jest chętnie wybierany przez firmy prowadzące stąd dystrybucję w całym kraju.

– Dogodna lokalizacja Logistic City Piotrków, gwarantuje sprawną dystrybucję produktów. A jako Asset Manager staramy się zawsze wyjść naprzeciw potrzebom naszych najemców i w sposób elastyczny odpowiadać na oczekiwania. Cieszymy się, że klienci to doceniają połączenie tych czynników i tak jak JYSK po wielu latach obecności w parku, decydują się na kontynuację umów mówi Joanna Pilich, Leasing & Asset Manager REINO IO Logistics.

Niedawno Polish Logistics, platforma zarządzana przez REINO IO Logistics, powiększyła się poprzez zakup pięciu parków logistycznych. Obecnie w portfelu są nieruchomości o powierzchni przekraczającej 350 tys. mkw. i wynajmowane do prawie 40 klientów.

Planowane są również nowe inwestycje w Logistic City w Piotrkowie. Dotychczas na terenie parku powstały cztery hale magazynowe o łącznej powierzchni 135 tys. mkw., ale możliwa jest dalsza rozbudowa inwestycji o kolejne 300 tys. mkw.

zobacz także: Panattoni pierwszym deweloperem przemysłowym z BREEAM Excellent w standardzie. Firma znowu wyznacza zielone trendy

M4 Real Estate jest wyspecjalizowaną agencją doradczą działającą na polskim rynku od 2016 r. Biura firmy mieszczą się w Warszawie i Poznaniu. M4 Real Estate świadczy usługi w sektorze inwestycji w nieruchomości komercyjne. Strategicznym obszarem działalności firmy jest logistyka. M4 doradza klientom w zakresie wynajmu powierzchni magazynowej, realizacji projektów BTS i BTO, pozyskiwania gruntów i terenów inwestycyjnych w całym kraju. Oferuje także usługi doradcze w zakresie logistyki supply chain. Firma świadczy także usługi obejmujące analizy atrakcyjności lokalizacji i danych rynkowych, proces negocjacji umów.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.