Jeden rok, 4 miasta, 750 apartamentów od Echo Investment

Fuzja Łódź

Do końca 2020 r. Echo Investment zakończy budowę aż pięciu inwestycji premium w czterech polskich miastach. Warszawskie Widoki Mokotów i Apartamenty przy Warzelni, wrocławskie Ogrody Graua, poznańska Esencja i Fuzja w Łodzi będą oferowały łącznie blisko 750 mieszkań o wysokim standardzie. Wszystkie apartamenty wyposażone będą w inteligentne rozwiązania Echo Smart.

Wszystkie apartamentowce realizowane przez Echo Investment łączy jakość wykonania, doskonała lokalizacja i podwyższony standard. Ponadto usytuowane są w sąsiedztwie rozpoznawalnego w danym mieście punktu spotkań – w przypadku Esencji jest to największy poznański park Cytadela, natomiast Apartamenty przy Warzelni powstają tuż obok znanej wszystkim warszawiakom ulicy Grzybowskiej. Projekty Echo Investment to gwarancja komfortu i prywatności, jednak z możliwością pozostania w centrum wydarzeń. W tym roku deweloper planuje przekazać klientom blisko 750 mieszkań premium.

W kwietniu Echo Investment przekazało pierwszym mieszkańcom klucze do apartamentów w inwestycji Widoki Mokotów. Budynek oferuje 9 lokali usługowych oraz 70 apartamentów, w tym komfortowe penthouse’y, z których rozpościera się panorama na całe miasto. Za nietuzinkowy wygląd warszawskiego apartamentowca odpowiada renomowana pracownia Mąka Sojka Architekci. Widoki Mokotów są pierwszym zrealizowanym projektem Echo Investment z rozwiązaniami smart w standardzie.

Apartamenty
Widoki Mokotów

Na finiszu są też prace nad wrocławskim projektem dewelopera. Apartamenty Ogrody Graua usytuowane są pobliżu placu Grunwaldzkiego, lecz ze względu na otulenie starym drzewostanem odsunięte są od zgiełku miasta. Powstają w sąsiedztwie XIX-wiecznego, neogotyckiego pałacyku zaprojektowanego przez wybitnego architekta Alberta Graua. Przyszli mieszkańcy będą mogli cieszyć się także dostępem do prywatnego parku

Apartamenty
Ogrody Graua

Nasze mieszkania z segmentu premium cieszą się dużym zainteresowaniem klientów i – szczególnie teraz – są postrzegane jako bezpieczna lokata kapitału. W ostatnich tygodniach w naszych projektach o wysokim standardzie, jak Widoki Mokotów i Apartamenty przy Warzelni w Warszawie, Esencja w Poznaniu czy Ogrody Graua we Wrocławiu, aż połowa klientów kupiła mieszkanie m.in. w celu ochrony kapitału przed inflacją i zabezpieczenia majątku, kolejni rozważają taki zakup. To dowodzi, że dobrze zlokalizowane nieruchomości o wysokim standardzie są odporne na wahania rynkowe mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

W Poznaniu w budowie są apartamenty Esencja z niepowtarzalnym widokiem na Wartę oraz rewitalizowaną Starą Rzeźnię, która niebawem stanie się nowym centrum kulturalnym Poznania. Projekt wyróżnia nowoczesna zabudowa w wysokim standardzie, wpisująca się w wielkomiejski charakter okolicy. Echo Investment zadbało o komfort mieszkańców Esencji, starannie planując otaczającą inwestycję zieleń oraz części wspólne.

Do końca tego roku zrealizowane zostaną także Apartamenty przy Warzelni, nowa ikona Browarów Warszawskich. Apartamentowiec o pięknej, miedzianej elewacji powstaje tuż obok zabytkowej XIX-wiecznej Warzelni, przy nowym odcinku ulicy Krochmalnej, w centralnej części flagowej warszawskiej inwestycji dewelopera.Budynek, którego oddanie do użytku zaplanowane jest na IV kwartał 2020 r., oferuje 76 apartamentów, w tym dwupoziomowe penthouse’y.

Apartamenty
Apartamenty przy Warzelni

W Łodzi deweloper wpisał swoje mieszkania premium w charakter wielofunkcyjnej, industrialnej Fuzji. Obecnie Echo Investment realizuje budowę pierwszego etapu, w którym powstają dwa budynki mieszkaniowe. Przy ul. Tymienieckiego wyrasta nowy, otwarty fragment miasta z 90 tys. mkw. powierzchni mieszkaniowej, biurowej, usługowej i restauracyjnej, wzbogaconej o obiekty kultury, place miejskie, przestrzenie wspólne i tereny zielone, które zajmą prawie 4 ha.

Aby zapewnić przyszłym mieszkańcom komfort, w inwestycjach Echo Investment znajdują się rozmaite udogodnienia – niektóre apartamentowce posiadają przestronną salę fitness i saunę, w innych zaprojektowany został wygodny klub mieszkańca lub otwarte, zielone patio. W wielu z nich do dyspozycji lokatorów jest elegancka recepcja oraz prywatny punkt odbioru przesyłek. Wszystkie apartamenty w inwestycjach zostaną wyposażone w inteligentny system zarządzania mieszkaniem Echo Smart, dopasowany do indywidualnych potrzeb właścicieli. Lokatorzy będą mogli sterować oświetleniem, ustawiać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu, a nawet zarządzać sprzętami AGD i RTV.

Echo Investment jest największym polskim deweloperem, jedynym na rynku z bogatym doświadczeniem w trzech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Jako firma współodpowiedzialna za rozwój miast, Echo angażuje się w duże miastotwórcze projekty łączące różne funkcje. Tworzy miejsca, w których ludzie mogą pracować, mieszkać, bawić się i zaspokajać potrzeby dnia codziennego. Flagowym projektem, uzupełniającym tkankę miasta, są Browary Warszawskie, powstające w sercu najszybciej rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Spółka przygotowuje kolejne kompleksowe projekty w Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu.

Od 1996 roku Echo Investment jest notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zrealizowało już 168 projektów o łącznej powierzchni ponad 1,8 mln mkw. w kilkudziesięciu miastach Polski. Od 2019 roku głównym akcjonariuszem Echo Investment S.A. jest spółka Lisala Sp. z o.o., której właścicielami są węgierski Wing IHC Zrt oraz Griffin Real Estate.

Więcej publikacji na temat rynku mieszkaniowego tutaj