Jazzowe wieczory na terenie Westfield Arkadia

Jazzowe wieczory

Już od 21 sierpnia, na terenie zielonym przed Westfield Arkadia startuje nowy cykl bezpłatnych spotkań pod hasłem: „Jazzowe wieczory”. Od godz. 18:00 do 21:00 będzie można posłuchać największych przebojów muzyki filmowej, popularnej i jazzowej, w aranżacjach przygotowanych specjalnie przez zespół JSP Ensemble. Muzycy na co dzień pracują z takimi gwiazdami jak Daria Zawiałow, Reni Jusis, Ania Dąbrowska, Kasia Cerekwicka, Michael „Patches“ Stewart, Enej i wieloma innymi. Cykl muzycznych spotkań zaplanowany jest na najbliższy piątek 21 sierpnia i dwie kolejne środy tj. 26 sierpnia oraz 2 września.

Czas pandemii przypadający na letnie dni, choć trudny, to jednak nie odebrał ludziom chęci na spotkania w gronie przyjaciół przy muzyce. Szczególnie na świeżym powietrzu. Dziś bardziej niż kiedykolwiek, chcemy wyrwać się z domów, posłuchać muzyki na żywo, a jednocześnie pobyć razem. Spędzić czas na chwile zapominając o miejskim pędzie i codziennych problemach zawodowych. Przy ograniczeniach jakie przyniosła epidemia, koncerty na świeżym powietrzu, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności, stały się doskonałą alternatywą dla tych w zatłoczonych kawiarniach czy zamkniętych dotąd klubach.
Wychodząc naprzeciw fanom muzyki live, Westfield Arkadia przygotowała coś specjalnego. „Jazzowe wieczory” – tak nazywa się nowy cykl bezpłatnych wydarzeń plenerowych startujących 21 sierpnia z muzykami w składzie: Damian Pińkowski – saksofon, Bartosz Śniadecki – instrumenty klawiszowe, Radosław Łukaszewic – kontrabas i gitara basowa oraz Michał Bocek– perkusja. Na muzycznych spotkaniach, pojawią się elementy jazzu, rocka, funku, groovowych beatów, bluesa, a nawet popu. Zdecydowanie będzie to muzyka improwizowana, gdyż ta właśnie formuła definiuje esencję każdego z utworów grupy JSP Ensemble. W repertuarze kolektywu znajdą się propozycje dla fanów Michaela Jacksona, ery bebopu rodem z „Kind of blue” Milesa Davisa, ale także melodie z polskich, kultowych filmów i seriali.
Podczas pierwszego koncertu goście usłyszą motywy z filmów takich jak: Janosik czy Czterdziestolatek. Nie zabraknie największych standardów muzyki popularnej i jazzowej. Bezpieczeństwo gości jest najważniejsze, dlatego spotkania będą organizowane na zewnątrz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni zielonej, na gości będą czekać wygodne leżaki, ale organizatorzy zachęcają także do przynoszenia swoich koców. Koncerty zaplanowane są na: 21 sierpnia, 26 sierpnia oraz 2 września br. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych koncerty zostaną przełożone.

Po szczegóły na temat wydarzenia zapraszamy na Facebook Westfield Arkadia:
https://www.facebook.com/events/1265599957120439/
Więcej publikacji na temat centów handlowych tutaj