JACEK KAŁUŻNY PRZECHODZI Z PFR NIERUCHOMOŚCI DO SAVILLS

Jacek Kałużny

Firma doradcza Savills umacnia swoją pozycję na rynku mieszkań na instytucjonalny wynajem w Polsce. Do zespołu Corporate Finance & Valuation dołączył Jacek Kałużny, dotychczasowy dyrektor biura finansów funduszy i finansowania projektów w PFR Nieruchomości S.A.

Jacek Kałużny w Savills objął stanowisko dyrektora (Associate Director) w dziale Corporate Finance & Valuation, w ramach którego będzie doradzał w projektach z sektora apartamentów na instytucjonalny wynajem oraz prywatnych domów studenckich. Posiada 12-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze analiz inwestycyjnych oraz wycen i zarządzania finansami przedsiębiorstw, obejmujące m.in. nadzór nad inwestycjami mieszkaniowymi, udział w procesie zarządzania funduszami inwestycyjnymi, doradztwo w transakcjach fuzji i przejęć oraz modelowanie finansowe. W trakcie swojej dotychczasowej kariery uczestniczył w przygotowaniu i realizacji kilkudziesięciu projektów inwestycyjnych w segmencie PRS oraz dostępnego budownictwa (affordable housing).

Przed dołączeniem do Savills, Jacek przez ponad cztery lata pracował w PFR Nieruchomości, gdzie kierował 10-osobowym zespołem oraz zarządzał portfelami dwóch funduszy inwestycyjnych aktywnych na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Był również członkiem Komitetu Inwestycyjnego. Wcześniej był zatrudniony w Biurze Inwestycji Kapitałowych w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie m.in. był odpowiedzialny za stworzenie nowej strategii inwestycyjnej i modelu biznesowego Funduszu Mieszkań na Wynajem, a także finansowanie inwestycji tego funduszu. Przed dołączeniem do BGK pracował przez kilka lat w branży doradztwa transakcyjnego realizując projekty fuzji i przejęć w różnych branżach, w tym branży nieruchomości i budowlanej.

Jacek jest absolwentem kierunku Finanse i Bankowość Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu wycen nieruchomości na tej samej uczelni. Jest członkiem Królewskiego Instytutu Dyplomowanych Rzeczoznawców (MRICS). Posiada także tytuły CFA (Chartered Financial Analyst) i FRM (Financial Risk Manager).

„Segment PRS, a także rynki prywatnych domów studenckich a z czasem również budownictwo senioralne, to sektory, które w Polsce są na początku swojej drogi, ale mają olbrzymi potencjał. Savills globalnie posiada bardzo silne zaplecze i bogate doświadczenie w obsłudze tych klas aktywów. Również w Polsce z sukcesami doradzaliśmy naszym klientom w ich pionierskich transakcjach w tych sektorach. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na profesjonalne usługi doradcze dedykowane apartamentom na instytucjonalny wynajem zdecydowaliśmy się znacząco wzmocnić nasze kompetencje w tym obszarze. Chcemy podtrzymać status jednego z liderów rynku i wierzymy, że ruch ten pozwoli nam się dalej dynamicznie rozwijać” – mówi Kamil Kowa, członek zarządu, dyrektor działu Corporate Finance & Valuation w Savills.

Zobacz także: Nowi liderzy w dziale nieruchomości biurowych i magazynowych na Europę Środkowo-Wschodnią

-koniec-

Savills to jedna z wiodących międzynarodowych firm doradczych działających na rynku nieruchomości.  Została założona w 1855 roku w Wielkiej Brytanii. Posiada sieć ponad 600 biur w obu Amerykach, Europie, Afryce, regionie Azji i Pacyfiku oraz na Bliskim Wschodzie. Oferuje szeroki zakres profesjonalnych usług doradczych, zarządczych i transakcyjnych.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.