II etap osiedla Kraft w Łodzi z pozwoleniem na użytkowanie

Kraft

Deweloper Trei Real Estate Poland otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla II etapu osiedla Kraft, na który składa się 87 mieszkań. Tym samym kończy inwestycję na łódzkim Teofilowie, obejmującą łącznie 191 lokali oraz osiedlową infrastrukturę z placem zabaw i małą architekturą. W niedalekiej przyszłości firma planuje realizację kolejnego projektu w Łodzi.

Budowa osiedla przy ulicy Traktorowej rozpoczęła się w 2020 roku, a w czerwcu 2021 roku do sprzedaży trafił II etap z ofertą 87 lokali. W kameralnym 5-piętrowym budynku znalazły się kawalerki oraz 2-, 3- i 4- pokojowe mieszkania o powierzchni od 28 do 107 mkw. z balkonami, tarasami lub ogródkami na parterze. Obecnie w sprzedaży znajduje się 6 ostatnich mieszkań.

Przede wszystkim komfort

Osiedle Kraft spotkało się z dużym zainteresowaniem nabywców, którzy docenili dogodną lokalizację, dobre połączenie z centrum Łodzi oraz rozwiniętą infrastrukturę społeczną, pozwalającą na łatwy dostęp do usług edukacyjnych, zdrowotnych, kulturalnych, rekreacyjnych, gastronomicznych i obiektów handlowych. Inwestycja powstała na granicy z dzielnicą Polesie, znaną z licznych parków i skwerów zieleni. Na terenie osiedla deweloper zadbał także o dodatkowe udogodnienia, takie jak miejsce do ładowania samochodów elektrycznych, naziemne miejsca parkingowe dla gości, plac zabaw, czy przestrzenie do relaksu.

Osiedle Kraft stworzyliśmy z myślą o komforcie codziennego funkcjonowania przyszłych mieszkańców. Połączyliśmy dobrą lokalizację z bogatą infrastrukturą oraz minimalistyczną, nowoczesną architekturę i zróżnicowaną ofertę mieszkań. Inwestorzy indywidualni docenili ten projekt, który obok Bacciarellego 54 we Wrocławiu jest naszą drugą inwestycją mieszkaniową w Polsce dywersyfikującą nasz portfel nieruchomości – mówi Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający, Trei Real Estate Poland.

Inwestorzy stawiają na Łódź

Mimo trudnej sytuacji rynkowej związanej najpierw z pandemią, a następnie z podwyżkami stóp procentowych i drastycznym spadkiem liczby udzielanych kredytów hipotecznych, Trei udało się utrzymać satysfakcjonujące tempo sprzedaży osiedla Kraft. 185 mieszkań z puli 191 zrealizowanych w ramach dwóch etapów inwestycji znalazło już swoich nabywców.
Łódzki rynek jako jeden z siedmiu największych w Polsce przyciąga deweloperów. Wysoki poziom popytu na nowe mieszkania przekłada się na zainteresowanie kupujących, zwłaszcza tych szukających ofert z segmentu popularnego, skierowanego do szerokiego grona odbiorców. W ciągu ostatniego roku ceny transakcyjne na rynku pierwotnym w Łodzi wzrosły o ponad 10%, co zachęciło inwestorów indywidualnych do zakupu lokali nie tylko na cele mieszkaniowe, ale także z myślą o lokacie kapitału.

Potencjał gospodarczy, rozwinięta infrastruktura oraz silne ośrodki studenckie sprawiają, że Łódź jest atrakcyjną lokalizacją dla naszych inwestycji. Do tej pory zrealizowaliśmy tu dwa parki handlowe pod marką Vendo Park i osiedle Kraft, które było naszym pierwszym projektem mieszkaniowym w tym mieście. W najbliższym czasie planujemy wzmocnić swoją obecność w Łodzi – dodaje Jacek Wesołowski, Dyrektor Zarządzający, Trei Real Estate Poland.

O Trei Real Estate

Trei Real Estate GmbH z siedzibą w Düsseldorfie (Niemcy), inwestuje, rozwija i zarządza dostosowanymi do indywidualnych potrzeb i zrównoważonymi nieruchomościami mieszkaniowymi i komercyjnymi. W kontekście długoterminowej strategii, spółka zależna należąca w całości do niemieckiej grupy Tengelmann, koncentruje się na inwestycjach i rozwoju nieruchomości w Niemczech, Polsce i Stanach Zjednoczonych. Oprócz istniejącego portfela o wartości około 1,4 miliarda euro, Trei Real Estate GmbH, realizuje projekty o łącznej wartości około 1,8 miliarda euro. Pod marką Vendo Park firma buduje i wynajmuje parki handlowe w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Trei jest również aktywny na niemieckim rynku mieszkaniowym, m.in. w Berlinie, gdzie realizuje obecnie pod marką Quartillion dzielnice mieszkaniowe połączone z lokalami użytkowymi oraz mieszkania studenckie. Działalność mieszkaniowa firmy poza Niemcami obejmuje projekty deweloperskie w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.Więcej informacji na stronie: www.treirealestate.com

 

zobacz także: OKAM podpisał umowę z Grimbud na realizację etapu III inwestycji INSPIRE w Dolinie Trzech Stawów w Katowicach