Garażówki w Galerii Północnej

Garażówki

Już 23 stycznia, w niedzielę niehandlową, w Galerii Północnej odbędzie się wyprzedaż garażowa. Okoliczni mieszkańcy, i nie tylko, będą mogli dołączyć do wydarzenia w roli sprzedawców lub poszukiwaczy wyjątkowych skarbów, które zostaną tam wystawione. Kolejne garażówki w Galerii Północnej planowane są na każdą 3. niehandlową niedzielę miesiąca.

Organizatorzy akcji realizują w praktyce ideę zero waste, czyli niemarnowania niczego, co jeszcze może się komuś przydać. Ubrania, zabawki, drobiazgi czy inne zbędne już przedmioty użytku codziennego mogą mieć drugie życie. Ekologia jest jednym z ważniejszych aspektów, na które zwraca uwagę Galeria Północna.

– Pilotowa garażówka w Galerii Północnej odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Północną odwiedziło wówczas kilka tysięcy osób więcej, niż średnio w niedziele niehandlowe w 2021 roku – mówi Barbara Andrzejewska, marketing manager Galerii Północnej.

Kolejne garażówki również będą trwały 4 godziny, a chęć udziału jako sprzedawca można zgłosić na specjalny adres mailowy. W zgłoszeniu należy podać dzielnicę zamieszkania, rodzaj sprzedawanych przedmiotów oraz umotywować swoją chęć udziału w wydarzeniu.

Zależy nam na tym, by wśród sprzedawców pojawiły się głównie osoby z catchmentów galerii, ważne jest także różnorodność przedmiotów oraz bezpieczeństwo, dlatego każde zgłoszenie podlega indywidualnej ocenie – mówi Sebastian Domański, założyciel profilu Wyprzedaż Garażowa na Facebook’u, organizator garażówki w Północnej.

Wybór organizatora garażówki miał ogromne znaczenie. Media społecznościowe są bowiem jednym z najskuteczniejszych kanałów komunikacji wśród osób zainteresowanych tego typu wydarzeniami.

Podczas garażówki klienci Galerii Północnej będą mogli nie tylko sprzedać i kupić wyjątkowe przedmioty, ale przede wszystkim skorzystać z otwartych w niedzielę niehandlową kawiarni, restauracji oraz oferty rozrywkowej galerii. Organizacja wydarzenia to sposób na efektywne wykorzystanie faktu, że galeria w niedziele niehandlowe jest otwarta i w efekcie zwiększenie liczby osób odwiedzających obiekt.

Zobacz także: NEINVER uzyskał certyfikaty BREEAM In-Use dla wszystkich obiektów w Polsce

O Galerii Północnej

Galeria Północna to pierwsze wielkopowierzchniowe centrum handlowe czwartej generacji w północnej części Warszawy i jedna z najnowocześniejszych galerii handlowych w stolicy. Została oddana do użytku we wrześniu 2017 roku. Obiekt ma powierzchnię ponad 64 000 mkw. i zlokalizowany jest przy ulicy Światowida 17. Inwestorem oraz zarządcą Galerii Północnej jest Grupa GTC. Zgodnie z jej szacunkami, w bezpośrednim sąsiedztwie centrum mieszka ponad 750 tys. osób, głównie ludzi młodych i rodzin z dziećmi. Specyfika tych grup docelowych została uwzględniona nie tylko w ofercie handlowej, ale i w projekcie architektonicznym budynku. Projekt zakładał m.in. specjalną aranżację przestrzeni dachu, umożliwiającą aktywny wypoczynek wśród zieleni. Ogród na dachu Galerii Północnej ma powierzchnię 5 000 m2.  Zaaranżowano w nim strefę food court, plac zabaw, rzeźby przestrzenne, koło wodne i największy w Polsce wielkoformatowy mural prezentujący atlas świata, dedykowany dzieciom. Od 2019 roku w ogrodzie działa także jedyna na świecie tężnia solankowa w centrum handlowym.

Galeria Północna spełnia najwyższe standardy ekologiczne. To pierwszy komercyjny obiekt w stolicy zaprojektowany z taką troską o środowisko. Potwierdza to certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design). To także pierwsze centrum handlowe w Warszawie mogące pochwalić się światowej klasy sztuką. W centralnym punkcie galerii wznosi się unikatowe dzieło: 22-metrowa rzeźba „Wir” autorstwa Oskara Zięty.  Ta najwyższa rzeźba w stolicy łamie artystyczne konwenanse i techniczne ograniczenia. Galeria Północna jako pierwsze centrum handlowe w Polsce uruchomiła bezpłatną wypożyczalnię rowerów cargo, a w okresie letnim organizuje pokazy multimedialnej fontanny. Do dyspozycji gości jest ponad 200 sklepów, butików oraz punktów usługowych znanych rodzimych i światowych marek, strefa gastronomiczna, 11-salowe kino Cinema City, Sala Zabaw Fikołki, klub fitness Zdrofit oraz 2 000 miejsc parkingowych. Wśród najemców Galerii Północnej są m.in. największy salon Sinsay w Polsce, pierwszy salon Half Price i nowoczesna filia Poczty Polskiej. Więcej na: www.galeriapolnocna.pl

O GTC

Grupa GTC jest wiodącym inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości, koncentrującym się na Polsce i stolicach krajów Europy Środkowo-Wschodniej. W ciągu 25 lat działalności, GTC wybudował w Europie Środkowo-Wschodniej 76 nowoczesnych obiektów biurowych i handlowych o wysokim standardzie, o łącznej powierzchni ponad 1,3 mln mkw.

Obecnie GTC aktywnie zarządza portfelem nieruchomości komercyjnych, na który składa się 54 budynków komercyjnych oferujących 854 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej do wynajęcia w Polsce, Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie, Zagrzebiu i Sofii. Ponadto Grupa realizuje 420 tys. m kw. powierzchni komercyjnej w stolicach Europy Środkowo-Wschodniej, z których 54 tys. m kw. są w trakcie budowy.

Akcje GTC S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu.

W 2020 r., GTC opublikowało swój pierwszy raport ESG, podsumowujący 25-letnią aktywność Grupy na sześciu rynkach nieruchomości w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Raport jest dostępny na stroniewww.esg.gtc.com.pl.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.