Fresh Logistics Polska rozbudowuje swoje magazyny

Fresh Logistics

W ramach rozwoju infrastruktury magazynowej Fresh Logistics Polska, w podwarszawskim Grodzisku Mazowieckim powstała nowoczesna hala magazynowa z temperaturą kontrolowaną o powierzchni ponad 7 500 m². Po zakończeniu inwestycji, centrum logistyczne w Grodzisku Mazowieckim dysponuje 18 564 m2 powierzchni magazynowej, z możliwością składowania prawie 23 tys. palet  w temperaturze od 0 do +2°C oraz od +2 do +6 °C.

Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Transportowej, w bezpośrednim sąsiedztwie drogi wojewódzkiej 579, zaledwie 4 km od Autostrady Wolności, popularnej „A dwójki”, która jest ważnym węzłem komunikacyjnym dla transportu krajowego i międzynarodowego.

Centrum dystrybucyjne w Grodzisku Mazowiecki  to 3 340 m2 powierzchni przeładunkowej oraz aż 15  224 m2 magazynu wysokiego składowania. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w tym magazynie, w ramach inwestycji wydzielono specjalna strefę UltraFresh przeznaczoną dla składowania żywności w temp. 0 do +2stC (m.in. świeże mięso i ryby).

W logistyce produktów świeżych liczy się czas. Kluczowa jest terminowa realizacja usług, przy zachowaniu najwyższej jakości i, co najważniejsze, bezpieczeństwa produktów spożywczych. Nowa inwestycja wpisuje się w te wymagania poprzez efektywną topografię oraz innowacyjne rozwiązania infrastrukturalne i informatyczne. Tylko ciągły rozwój jest gwarantem sukcesu i sposobem na budowanie przewagi konkurencyjnej nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych partnerów biznesowych. wyjaśnia Tomasz zolański, Dyrektor Regionu.

Magazyn został wyposażony w nowoczesną, ekologiczną instalację chłodniczą opartą na amoniaku, zapewniającą jednocześnie możliwość dogrzewania do 15 °C.  Posiada ona pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co za tym idzie bezpieczeństwo składowanych produktów.

Firma zainwestowała w  nowoczesne , bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego wózki litowo – jonowe, które ze względu na swój długi czas pracy są bardziej wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe. Inne ciekawe rozwiązania to samonośne stanowiska przeładunkowe (tzw. domki przeładunkowe), wyposażone w elektryczne rampy przeładunkowe oraz system elektronicznych klinów połączonych w układzie z sygnalizacja świetlną, regulującą ruch na poszczególnych rampach na zewnątrz i wewnątrz magazynu.

Bezpieczeństwo naszych pracowników, podwykonawców, ale także naszych sąsiadów jest dla nas wartością nienegocjowalną. Stąd, stawiając nowe obiekty dbamy o wyposażenie ich w najnowocześniejsze systemy, takie jak np. będące pewnym standardem, zabezpieczenie przeciwpożarowe w postaci automatycznych klap dymowych, systemów tryskaczowych i bram przeciwpożarowych, pamiętając również o budowie dźwiękochłonnych płotów akustycznych. komentuje Slawomir Babicz, Dyrektor Operacyjny Regionu.

To jednak nie koniec nowych inwestycji Fresh Logistics w regionie. W przyszłym roku firma zamierza rozpocząć budowę nowoczesnego i samodzielnego obiektu logistycznego w Łomży, na terenie o powierzchni prawie 2,5 ha. Będzie on gotowy do świadczenia kompleksowych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej tj. dystrybucji, magazynowania, usług dodatkowych takich jak konfekcjonowanie czy VAS(np. tworzenie zestawów promocyjnych). Realizacja inwestycji będzie wiązała się z zatrudnieniem nowych pracowników oraz nawiązaniem współpracy z podmiotami świadczącymi usługi transportowe.

Zobacz także: Pierwsza zeroemisyjna fabryka firmy Danfoss powstała w Polsce. Panattoni wspiera zielony rozwój przemysłu

Fresh Logistics Polska

Fresh Logistics Polska, jest częścią międzynarodowej Grupy Raben. Firma świadczy usługi dystrybucji krajowej i międzynarodowej oraz magazynowania dla produktów świeżych, zawsze stawiając na jakość i bezpieczeństwo żywności. Spółka posiada ponad 20 lat doświadczenia, dysponuje 62 tys. mkw powierzchni magazynowej z temperaturą kontrolowaną, 570 środkami transportu, 8 nowoczesnymi centrami dystrybucyjnymi obsługującymi ponad 1 milion przesyłek rocznie. Fresh Logistics stawia na zaawansowane systemy IT i ciągłe doskonalenie procesów w oparciu o lean management. W ramach programu Better Every Day inicjuje wiele projektów optymalizacyjnych, z korzyścią dla wszystkich podmiotów biorących udział w łańcuchu dostaw. To zgrany zespół 700 pracowników, pełnych energii i pasji do logistyki.

Grupa Raben

Grupa Raben jest holenderskim operatorem logistycznym, który oferuje kompleksowe usługi TSL: logistykę kontraktową, transport drogowy (krajowy, międzynarodową oraz na wschód), Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy.

Ponad 90 lat doświadczeń i uznanie zdobyte na rynku w czasie tego okresu pozwalają na budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami. Firma oferuje logistykę „z ludzką twarzą” dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Partnerstwo i zaufanie wpisują się w ten styl współpracy. Raben w biznesie kieruje się min. podejściem fair play, ponieważ wierzy że relacje oparte na wzajemnej szczerości budują lepsze jutro.

Grupa posiada ponad 160 własnych oddziałów w 15 krajach Europy (Polska, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Włochy oraz Austria) dysponuje około 1 300 000 m2 powierzchni magazynowych i każdego dnia na drogi wysyła ponad 9000 ciężarówek. Zaczęło się jednak od małej, holenderskiej firmy rodzinnej. Dziś nadal ważne są dla niej wartości charakterystyczne dla familijnych organizacji, co pozytywnie wpływa na zaangażowanie pracowników i relacje z klientami.

Raben to „People with drive”. To zespół, który uwielbia wyzwania i zawsze gra do jednej bramki. Każdy z ponad 10 000 pracowników ma w sobie swój indywidualny drive, który napędza zespół. Wyróżnia nas przedsiębiorczość, energia i niekończący się apetyt na więcej.

Grupa chce być motorem, który sprawia, że świat nie tylko się nie zatrzyma, ale będzie lepszy, bardziej zielony. Dlatego, konsekwentnie realizuje swoją strategię zrównoważonego rozwoju opartą na trzech filarach: odpowiedzialny biznes, ochrona środowisko oraz wpływ społeczny.

Więcej informacji dostępne pod adresem: www.raben-group.com.

 

1 KOMENTARZ

Comments are closed.