Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny

?????????????????????????????

Realizując strategię ciągłego doskonalenia, firma Fresh Logistics Polska zainwestowała w nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. m2, w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Po zakończeniu inwestycji spółka dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. m2, przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane na północy Polski to 2 858 m2 powierzchni przeładunkowej oraz aż 7 448 m2 magazynu wysokiego składowania, który pomieści 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, co daje możliwość magazynowania towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych m.in. takich jak co-packing czy etykietowanie.

W celu zminimalizowania zagrożenie dla środowiska firma zainwestowała w wysokosprawny i nisko energetyczny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto, z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Instalacja posiada pełen monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę, a co najważniejsze bezpieczeństwo składowanych produktów spożywczych.

Magazyn wyposażony jest w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, z czujkami ruchu, a także awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Efektywność procesów magazynowych wspierają wózki litowo-jonowe, przystosowane do trudnych warunków pracy w magazynie chłodniczym. Ze względu na swój długi czas pracy są bardzo wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe, a brak konieczności inwestowania w akumulatorownię przyczynia się do lepszego wykorzystania powierzchni magazynowej. Nowoczesne wózki li-ion to mniejsze zużycie energii, a więc nie tylko korzyści finansowe, ale przede wszystkim troska o środowisko naturalne. Inne ciekawe rozwiązanie to zastosowanie elektronicznych klinów przy rampach magazynu, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas rozładunku czy załadunku towaru.

Bliskość trójmiejskich portów oraz i ich dynamiczny rozwój sprawia, że nowe centrum dystrybucyjne w Wojanowie k/Gdańska jest dogodnym miejscem na wszelkie operacje przeładunkowe jednostek kontenerowych. Fresh Logistics Polska oferuje tego typu operacje zarówno w temperaturze kontrolowanej, od 0°C do +6°C, jak również w temperaturze otoczenia.

„Logistyka świeżych produktów spożywczych wymaga ciągłego inwestowania w najnowocześniejszą infrastrukturę, ponieważ tylko taka jest w stanie zapewnić najwyższe standardy higieny i bezpieczeństwa żywności.  Systemy operacyjne dedykowane do zarządzania magazynem, usługami dodatkowymi i transportem oraz ich integracja powodują, że nasza firma oferuje swoim klientom kompleksowe i bezpieczne rozwiązania logistyczne.” – komentuje Remigiusz Muller, Dyrektor Operacyjny Regionu, Fresh Logistics Polska i dodaje: „Kultura ciągłego doskonalenia jest wpisana w DNA naszej firmy. Poprzez nowe inwestycje budujemy przewagę konkurencyjną nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych klientów. Nowoczesne rozwiązania magazynowe pozwalają nam i naszym partnerom na optymalizację procesów w łańcuchu dostaw i tym samym optymalizację kosztów operacji logistycznych.

Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo- logistycznego Prologis Park Wrocław V, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. Doskonała lokalizacja w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i systemami zarządzania magazynem oraz bogaty zakres usług dodatkowych takich jak co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych otwiera przed klientami firmy nowe możliwości.

Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3 500 m2 z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, dający możliwość przechowywania ponad 3 000 palet. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w magazynie, jedna z komór tzw. „mroźnia” o powierzchni 400 m2 przystosowana została do składowania towarów mrożonych. Dla klientów, którzy w swoim portfolio mają produkty spożywcze nie wymagające temperatury kontrolowanej firma zapewnia 1 836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym.

Troska o świeżość i bezpieczeństwo produktów spożywczych, wymusza nieustanny rozwój. Nowe obiekty, innowacyjne systemy magazynowe i transportowe, logistyka w duchu „paperless” oparta o elektroniczną wymianę danych służą przede wszystkim klientom firmy oraz ich odbiorcom. Są gwarancją, że produkty żywnościowe, które trafiają do finalnych konsumentów są świeże, bezpieczne i najwyższej jakości.

Pod linkiem znajduje się film przedstawiający nową inwestycję w Wojanowie: https://www.youtube.com/watch?v=URzumz34amQ

Fresh Logistics Polska

Fresh Logistics Polska jest spółka Grupy Raben, która specjalizuje się w kompleksowej obsłudze logistycznej produktów świeżych wymagających kontrolowanej temperatury od +2°C do +6°C  oraz 0°C do +2°C (UltraFresh) w całym łańcuchu dostaw. Firma posiada sieć 8 oddziałów w Polsce, zatrudnia ponad 650 Pracowników oraz dysponuje ponad 55 000 powierzchni magazynowych  z kontrolowaną temperaturą oraz flotą 550 środków transportu chłodniczego. Więcej informacji dostępne pod adresem: www.freshlogistics.com.pl

Grupa Raben

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, który oferuje kompleksowe usługi TSL: logistykę kontraktową, transport drogowy (krajowy, międzynarodową oraz na wschód), Fresh Logistics, FTL & transport intermodalny, morski oraz lotniczy.

Niemal 90 lat doświadczeń i uznanie zdobyte na rynku w czasie tego okresu pozwalają na budowanie i utrzymywanie długotrwałych relacji z klientami. Firma oferuje logistykę „z ludzką twarzą” dla małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Partnerstwo i zaufanie wpisują się w ten styl współpracy. Raben w biznesie kieruje się min. podejściem fair play, ponieważ wierzy że relacje oparte na wzajemnej szczerości budują lepsze jutro.

Grupa posiada ponad 150 własnych oddziałów w 13 krajach Europy (Polska, Niemcy, Holandia, Czechy, Słowacja, Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Rumunia, Bułgaria oraz Włochy) dysponuje około 1 200 000 m2 powierzchni magazynowych i każdego dnia na drogi wysyła ponad 8500 ciężarówek. Raben to „People with drive”. To drużyna, która lubi wyzwania i zawsze gra do jednej bramki. Każdy z ponad 10 000 pracowników ma w sobie swój indywidualny drive, który napędza zespół. Wyróżnia nas przedsiębiorczość, energia i niekończący się apetyt na więcej…

Grupa Raben prowadzi swoje działania w sposób społecznie odpowiedzialny, skupiając się na: edukacji, bezpieczeństwie i ekologii. Więcej informacji dostępne pod adresem: www.raben-group.com.