Ekologiczne rozwiązania w II etapie Osiedla Pastelowego

Osiedla Pastelowego

Dekpol Deweloper wprowadził do sprzedaży drugi etap Osiedla Pastelowego w gdańskich Łostowicach. W ramach pięciu funkcjonalnych budynków powstanie łącznie 350 mieszkań. Nową inwestycję wyróżnia zastosowanie wielu ekologicznych rozwiązań. Zakończenie realizacji planowane jest na czwarty kwartał 2022 roku.

Osiedle Pastelowe to wyjątkowa inwestycja zlokalizowana w gdańskich Łostowicach przy ulicy Pastelowej. W ramach drugiego etapu powstanie pięć funkcjonalnych budynków liczących łącznie 350 mieszkań o powierzchni od 36 do 62 m2. Dodatkową przestrzeń stworzą przydomowe ogródki dla mieszkań parterowych, a także balkony znajdujące się na wyższych kondygnacjach. Ceny lokali rozpoczynają się od 6487 zł/m2 brutto. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowano  na grudzień 2022 roku.

„Wprowadzamy do sprzedaży kolejny etap bardzo popularnej wśród naszych klientów inwestycji. Oferta skierowana jest do osób szukających mieszkania w spokojnym, zielonym otoczeniu, ale z doskonałą komunikacją do centrum Gdańska i pozostałych dzielnic. Bardzo szeroki wachlarz powierzchni pozwoli na wybór odpowiedniego mieszkania. Wszystkie lokale mają praktyczne i funkcjonalne rozkłady pozwalające na aranżację według własnego uznania” – powiedział Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.

Nową inwestycję wyróżnia zastosowanie ekologicznych rozwiązań. Na dachach zamontowane będą panele fotowoltaiczne, które znacznie obniżą zużycie energii w częściach wspólnych. W każdym budynku wykorzystane będzie również oszczędne oświetlenie LED. Przestrzeń osiedla wypełnią tereny zielone, w tym m.in. rośliny antysmogowe oraz drzewa tlenowe konsumujące duże ilości CO2 i tym samym znacznie poprawiające jakość. Wewnątrz budynków zaplanowano nowoczesne lampy antybakteryjne oraz specjalne urządzenia do dezynfekcji powietrza. Z myślą o osobach ceniących aktywne formy wypoczynku przygotowane zostaną zadaszone parkingi dla rowerów, a także osiedlowa strefa rekreacyjna, w tym m.in. zewnętrzna siłownia.

Do dyspozycji mieszkańców zostaną również oddane stanowiska parkingowe w hali garażowej, komórki lokatorskie oraz miejsca postojowe naziemne przy każdym budynku. Aby zagwarantować maksymalny poziom komfortu i poczucie przestrzeni, między budynkami zaplanowano duże odległości wynoszące ponad 30 metrów. W ramach inwestycji Dekpol Deweloper oferuje opcję wykończenia pod klucz, która jest idealną propozycją dla wszystkich którzy cenią czas i nowoczesny design.

Osiedle Pastelowe powstaje w otoczeniu terenów zielonych i w malowniczym sąsiedztwie Potoku Radunia. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się sklepy i inne punkty usługowe, a także szkoły, żłobki i przedszkola. Nieopodal osiedla przebiega także trasa drogi ekspresowej S6, Obwodnicy Trójmiasta, zapewniająca komfortowy i szybki dojazd do Gdyni, Sopotu oraz innych pobliskich miejscowości. W pobliżu dostępne się również liczne przystanki autobusowe i tramwajowe, które umożliwiają sprawny dojazd komunikacją miejską do wybranych części miasta.

Projekt architektoniczny inwestycji opracowała pracownia K&M Design. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.

Zobacz także: EKO na osiedlu się opłaca. TOP 5 korzyści

*** 

Dekpol Deweloper Sp. z o.o. dynamicznie rozwija się w branży deweloperskiej. Firma posiada ugruntowaną pozycję w północnej Polsce, gdzie realizuje większość projektów. Celem jest również ekspansja w innych regionach kraju. Spółka specjalizuje się w budowie osiedli mieszkaniowych, osiedli domów jednorodzinnych, luksusowych apartamentowców, a także hoteli.

Dekpol Deweloper Sp. z o.o. wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. Działalność Grupy opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa realizowane przez Dekpol Budownictwo Sp. z o.o. Firma na przestrzeni ostatnich lat osiągnęła wiodącą pozycję w realizacji projektów budownictwa kubaturowego. Specjalizuje się w budowie obiektów przemysłowych, centrów logistycznych, handlowych oraz użyteczności publicznej. Firma oferuje swoje usługi począwszy od sfery koncepcji projektowej aż do wykonawstwa „pod klucz”. Z kolei Dekpol Steel wchodzący w skład Grupy Kapitałowej Dekpol jest producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. jest działalność deweloperska, która od początku 2019 roku prowadzona jest w formie wydzielonej zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) w ramach Spółki Dekpol Deweloper Sp. z o.o. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.